Ph vrijednost

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
19.01.2008
44
7
8
pozz ljudi malo da se javim ja ovdje stranica se jako dobro sredila :D nisam bio bruku aktivan, sad imam jedno pitanje mozete mi reci sta je po vasem misljenju najbolje koristit za ph minus ako nemamo profi stvar pri ruci(mislio sam limunska kiselina ali brzo isparava, i sta mislite za ocat) unaprijed hvala, tj da li poznaje neko neku dobru kiselinu koja ima dobar sastav...
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Limunska je zakon za te stvari ako nema neki Ph-
ionako koristis vodu poslije korekcije ph tako da je nebitno dali "ispari"ili ne ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: redwild
19.01.2008
44
7
8
Mhhh super, ali da budem iskren malo mi je crnjak narucivat, da li se puno kontrolisu takve stvari? Hvala opa cupa, jbg vratio sam se na brdoviti balkan iz uredjenih zemalja sa grow opremom, pa sad gledam najbolju opciju posto sam uvijek izbjegavao limunsku kiselinu neznam ni ja zasto XD stranica je ludilooo svaka cast svima koji vode!!!! me so happy :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa
19.01.2008
44
7
8
Paranoican sam zato sto sam do nedavno koristio ph minus za vegetaciju i ph minus za cvijetanje ali daleko daleko, ako vi kazete da je ok koristiti ph minus iz akvaristike onda super, vishe sam mislio na NPK sastav kiseline, da ne sjebem mikro elemente.....

@ smells de mi reci jel se moze to naci u svakom pet shopu, da li mozda znas je li ima uzeti u centr. BiH
 
Poslednja izmena od urednika:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
kakav NPK kiseline ? :) Nema kiselina npk. Bilo koja kiselina(al nisu sve neotrovne) ce spustit ph. Te ph minuse kaj kupujes su obicno kombinacija 2-3-4 razlicite kiseline. ....al nista ne fali ni octu. Ja radim sa alkoholnom octom i sve je ok. Neces ubit nikakve mikroelemente. Brom, Zeljezo, magnezij.... nemres to "ubit". Ak si mislio na bakterijske kulture u mikrobioloskom gnojivu....onda ne brini za to ni najmanje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: redwild
19.01.2008
44
7
8
Sry gledao sam vishe da pojednostavim a samo jos vishe zakomplikujem, naprimjer za cvijetanje sam koristio fosfornu kiselinu (nisam hemicar), a za vegetaciju sam koristio azotnu kisleinu.... pa sam vishe na to mislio da mi je naci tako neke dvije kiseline koje mi odgovaraju uz djubrivo.Nadam se da sam sad pojasnio, i da si me shvatio :) i hvala stipe najvishe me to brinulo da ne sjebem mikroelemente, strasno sam se navikao na dijasporu gdje imash sve tako jednostavno pri ruci, ovdje vec moras puno vishe da se potrudis da bi nasao adekvatne stvari, HVALA JOS JEDNOM PUNO!
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Pa di nadjes fosfornu i dusicnu kiselinu? :D
Ak se ne varam oboje znaju bit u ph- sastavu. Za fosfornu sam siguran.
Kao sto rekoh, sve kiseline skidaju ph, samo treba pazit da su "jestive" u tim kolicinama.
Postoje i ph minusi za bazene, kupke itd...i nekim zna biti dosta "neobican sastav" tipa klorovodicna kiselina i jos neke koje nebi koristili u uzgoju.
Slazem se da kod nas nema bas sve "na gotovo" i nekad mi je zao kad gledam videa iz USA npr.....ali opet....nekako je grow sladji kad si moro ic na 5 mjesta da kupis sve potrebno i jos DIY nesto napravio. Jbga za mene je ocat i limun dovoljno :D
 
19.01.2008
44
7
8
Upravo tako stipe, jbg druze bio u zemljama gdje je to skoro pa legalno, da naravno da su obje za ph- samo sto sam koristio razlicite kiseline za vegetaciju i cvijetanje, mogu ti samo reci da sam uzivao pravo sa svim tim preparatima, i original opremom bila je prava gotivaaaaa :) i ja cu sada da te poslusam i vidim kako ce da ide, ali lijepo je kad sve imas pod konac pa izvuces max. i sto se tice kanabinoida i sto se tice kolicine, zato sad zelim da se potrudim da mi ovdje sto bolje ide iako nemamo tako veliku ponudu, hvala drago mi je da ovaj forum postoji. Vidim malo ozbiljniji groweri su vec informisani oko svega i imaju literaturu pri ruci, ugl ako mogu pomoc nekako tu sam za sve, i Stipe nisam bio los u hemiji nikad samo nisam inzinjer :) znam i ja da sve kiseline smanjuju ph a da baze ili alkali povecavaju ph, meni je bilo vishe koje nece da stete :) ali zahvaljujem sto ti nije mrsko pomoc, i sto se tice USA gotiva im je kolega mi jedan uzgaja u Michiganu pa mi da par savjeta ali drugacije uzgaja pa mi bash ne odgovara, ja sam sea of green fan :) ¸Nista, ocat i limun dok ne nadjem nesto dobro. :vutra::makaze:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Ma ja sam vise generalizirao kako nemamo previse toga gotovog.
Tipa soiless mix pa razliciti oblici. Kisele zemlje, luznate zemlje, ovi oni substrati. I hrpa razlicitih substrata namjenjenih za cannabis.
Kod nas eventualno po grow shopovima...dok u poljo ljakranama nemres nac soilless substrat. ili kokoks ili perlit ili vermikulit ili treset. prakticki osnovne stvari a nemres ih nac tamo di bi trebo nac. Glavno da ima sve za uzgoj loze i kukuruza :) no da....odemo u off.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: redwild

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
Meni je ph vode ravno 7...zemlja ima ph od 5.5 do 6.5...a kad dodam bio-gnojivo ph se ustabili na 6.5...tako da nema potrebe za korigiranjem ph..bar je tako u mom slucaju
 

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Zašto postoje PH minusi za cvjetanje i vege? U čemu je razlika?

Tek sam sad skuzio da sam uzeo za BLOOM,jel to mogu koristit i za male biljke u vege?
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Bloom obicno spusta Ph ..nemojte to zaboraviti :vozdra:

edit.
ustvari prvi put cujem da ima - za cvjetanje i za vege
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
I to ne samo da spusta. Nego ako ga se stavi u omjeru kako piše na deklaraciji odnosno naljepnici na boci štima ga na 6.5. Definitivno limunska kiselina. Zamiksam si 2 deci u onu farmaceutsku bocicu i ne izhlapi nista. :D PH booster jedino za hydro ili DWC kako god. Bez njega tamo ne ide.