Philips Master Green Power

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
14.08.2010
14
0
0
34
Radim Pc Box i dali je Philips Master Green Pover 400w previse za staviti u taj box.
Zato sto sam vidio ljude koji s 20W po 4 Stedne lampe ljepo sade.
Postoje li neke Philips Master Green Power od 200W ?
Molim odgovor.
Hvala Grownob
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Izuzetno previse...u PC nikako ne bi nagurao vise od 70w HPS-a...jer to ipak grije previse... A i na tako malom prostoru nemas potrebe za vecim...

Mozes bez problema uzgojiti nesto kvalitetno sa obicnim CFL zaruljama...koliko se to moze ocekivati u PC boxu...
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Nema greenpower slabija od 400,ali imaš natrijevih žarulja od 50,70,100,150,250,400,600 W,pa si biraj koju ćeš.PC box je po meni više igračka nego box.Radije neki ormarić ili nešto slično,150W HPS i nekoliko dobrih PC ventova za ventiliranje boxa i hlađenje žarulje.Tako možeš dobiti neku "količinu" s kojom ćeš moći "izdržati" od growa do growa.
Kopiraj u google
SHP-TS Super Tubular Natrij

i prva stranica koja ti je ponuđena je web shop u kojem možeš naručit sve što trebaš
SEVeyesB08_th.gif

Eto,nadam se da sam ti pomogao,a nisam direktno reklamirao :icon_lol:
 
14.08.2010
14
0
0
34
Hvala , ma nekako sam siguran da cu uzeti CFL za pcbox. Jedno 5 komada po 20W .
Staviti 2 Cpu fana .
No zanima me ako imam cpu fanove koji izvlace zrak . Koja je spravica najbolja za ulaženje zraka i koja cjena.
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Mozes isto sa pc ventovima...a mozes ostaviti i pasivni ulaz, znaci bez ikakvih ventova, da zrak sam pod podtlakom ulazi... =)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Samo da nadodam,pasivni ulaz zraka se kod mene pokazao poprilično lošim.Idealno rješenje bi bilo da su ventovi na izlazu jači (čitaj-više ih je) od ulaznih,a obavezno jedan do dva venta nek raspiruju topli zrak između cfl-ki i biljki jer i cfl (štedna-compact fluo lamp) grije ako je standardna sa običnim grlom,jer unutar grla ima ugrađenu predspojnu napravu,koja zapravo grije,a ne sama tuba.Postoji tema ovdje na Vutri o fluo rasvjeti,a ima i na potspot-u friška tema o rasvjeti gdje je sve sa slikama i ukratko objašnjeno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok
14.08.2010
14
0
0
34
Kada ja naprimjer stavim 2 Cpu fana jedan ispod zarulje jedan sastranje bilogdje.
Dali je cilj njihov da dovode zrak izvan kutije u kutiju i tako hlade ili da vade vruci zrak iz kutije van?
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Pa zavisi u koju se stranu vrte... XD

Ovaj topli zrak kod zarulje trebas bacati van...a zavisi kakva je temperatura van boxa da li ces uvodenjem vanjskog zraka hladiti box...
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63

A ventilaciju sredi tako da imas jedan vent ispod zarulja koji ce tjerati taj topao zrak koji one prave od vrhova biljki...stavi dva venta da vuku zrak van iz boksa i jedan vent da piri zrak unutra...mozes dodati jos jedan da piri direktno u biljke tako da im stabljika ojaca dovoljno da moze nositi teres svojih listova... ;)

Znaci ukupno ti treba 4-5 ventilatora...

Temperaturu ces naravno pratiti sa termometrom i ako ti je temp preniska, iskljucis jedan koji vuce zrak van, a ako je previsoka ukljucis oba da rade...i tako si mozes regulirati temp najlakse... Obicno je po noci hladnije pa ti je dosta samo jedan da vuce zrak van, a po danu oba...ali naravno, ovisi o temp... =)

A inace cijena jednog pc venta ti je 10kn...
 
14.08.2010
14
0
0
34
A dali sam ja to dobro stavio na skici ? Treba samo okrenuti taj koji izvlaći zrak (u sredini)? I jel mi trebaju ono iza Heat sinkeri i na kojima?
 

Purica

Aktivan Član
23.02.2010
154
14
18
Jbt kakvi heat sin , ne hladis procesor :), nego ti samo treba obican 12cm ili 8 cm vent , ovisno kakvo ti je pc kuciste ako u njemu to radis , ili ako sam radis kutiju onda busis rupu 12cm , i zavrtis vent i lako vidis na koju stranu izbacuje zrak , i tako okrenes da 1-2 venta upuhuje , 2 ispuhuju , i jedan unutar kucista piri po biljkama i nema tu puno filozofije , prolistaj ostale pc grow box dnevnike , i samo to iskopiraj , ima slika na bacanje.
 
14.08.2010
14
0
0
34
Purica je napisao(la):
Jbt kakvi heat sin , ne hladis procesor :), nego ti samo treba obican 12cm ili 8 cm vent , ovisno kakvo ti je pc kuciste ako u njemu to radis , ili ako sam radis kutiju onda busis rupu 12cm , i zavrtis vent i lako vidis na koju stranu izbacuje zrak , i tako okrenes da 1-2 venta upuhuje , 2 ispuhuju , i jedan unutar kucista piri po biljkama i nema tu puno filozofije , prolistaj ostale pc grow box dnevnike , i samo to iskopiraj , ima slika na bacanje.

To je to prijatelju ..skonto sve! Znaci samo ako hocu da puse van okrenem i to je to .. :p
Super ^^
Dali se moze vise cpu fanova spojiti na 1 punjač od moba? Da neukljucijem 20 stvari u stuju.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Dali se moze vise cpu fanova spojiti na 1 punjač od moba
Da,ali šta ih više stavljaš slabije se okreču.Kad sam provavao i kad spojim samo 1 ne okreče se onoliko brzo koliko koliko bi se okrečao u kompu pod njegovim napajanjem.Ventovi su od 12v a punjači od mobitela u prosjeku 5-6v.Radije uzmi neki jači adapter i vidi koliko je jak i koliko ventova imaš pa sračunaj nešto.Nije moja struka pa ti neču lupetati.Nemoj adapter jači od 12v i neče pregoriti ništa.
 
14.08.2010
14
0
0
34
Ma znam nego nije mi bas zgodno imati 20 stvari ukljucenih u struju .
Nego sad cu sutra otici kupiti 5 ventova dali mi moze neko reci neke dobre i da su tihi , ili nacin kako ih stisati. Preporuka.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Imaš na links-ovoj stranici izbor ventova i podnožja za utišavanje,filtera i ostalih dodataka.Isto tako možeš i ako znaš neku drugu trgovinu,pogledati.Ovo ti je samo prijedlog.
Za spajanje više ventova na jedan punjač ti mogu samo reći-fail...Odi do nekog dučana sa kojekakvim električnim uređajima,kao npr. chipoteka i traži adapter na kojem se može regulirati napon od 3 do 12 volta,odreži one konektore na njemu i ventovima i spoji na crnu žicu crvenu od venta,a na crno/bijelu spoji crnu od venta (na ventovima ,crvena je plus+,a crna minus-).
Tako sa regulacijom napona možeš usporavati i ubrzavati ventove,ovisno kakva ti je temperatura u boxu,a k tome imaš i samo jedan adapter uključen u struju.Još samo kabel od rasvjete,i to je to-dvije stvari u utičnici :)https://forums.vutra.org/../members/13066-Sekach
 
14.08.2010
14
0
0
34
Znaci taj sto moze regulirati od 3 do 12V mogu spojiti 4-5 ventova bez problema?
Koliko si ti platio takav adapter i koja marka.
Hvala


zlo&naopako je napisao(la):
Imaš na links-ovoj stranici izbor ventova i podnožja za

utišavanje,filtera i ostalih dodataka.Isto tako možeš i ako znaš neku drugu trgovinu,pogledati.Ovo ti je samo prijedlog.
Za spajanje više ventova na jedan punjač ti mogu samo reći-fail...Odi do nekog dučana sa kojekakvim električnim uređajima,kao npr. chipoteka i traži adapter na kojem se može regulirati napon od 3 do 12 volta,odreži one konektore na njemu i ventovima i spoji na crnu žicu crvenu od venta,a na crno/bijelu spoji crnu od venta (na ventovima ,crvena je plus+,a crna minus-).
Tako sa regulacijom napona možeš usporavati i ubrzavati ventove,ovisno kakva ti je temperatura u boxu,a k tome imaš i samo jedan adapter uključen u struju.Još samo kabel od rasvjete,i to je to-dvije stvari u utičnici :)
 

Purica

Aktivan Član
23.02.2010
154
14
18
To se zove AC-DC adapter , znaci to trazi , i naravno kupis snazan onoliko koliko tebi treba , ovaj adapter sa linka od zlocestog ima 1000mA , a ventovi recimo trose po 0.15A max 0.25A sta je nekih 150mA do 250mA , i to znaci da bi moga spojit nekih 4-5 ventova na toga od 1000mA , samo to zbrojis i pripazis da sve zajedno ne prelazi koliko adapter moze podnijeti jer u suprotnom se zagrijava i moze izgorit a i doci do pozara.Ja ti savjetujen 2 adaptera ,uzmes recimo 2 po 500mA jer onda lakse rasporedis i kontroliras brzinu ventova , recimo ispuh uvik drzis na max , a upuh mozes recimo manje dok ne gore svijetla itd.