Piko-Dell Optilex 390(PC GROW-MINI-MINI)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Themistocles

Aktivan Član
22.07.2018
161
343
63
29
E ovako odlucio sam da probam nesto pa sta bude bude,za sve one koji ne mogu zbog svojih,koji nemaju gde i kako,da pokusam nesto pa sta bude neka bude
Totalni sam amater pratio sam forum dosta i znam sve mane ovog boxa pa ako ima neko da mi kaze nedostatke neke koje bih mogao da ispravim neka mi kaze,sve kritike cu primiti k znanju al cu ipak pokusati.Stajace mi u sobi pored mog regularnog kompa i iz nje cu pokusat da izvucem 15-20g ako je moguce za 40-50 dana.
U pitanju je kuciste Dell Optilex 390 veoma malih dimenzija sto se tice sirine ,a sto se tice visine isto ja kao standardna kucista.Moj plan sledeci:
-Automatik Early Skunk kog cu da izvlacim sto vise na stranu.
-2 ventilatora od pc-a za izduv.
-planiram staviti 3x led full spectrum od 36w na vrh kucista tako da ce zauzeti minimalan prostor(dali je dovoljno svetla)?
-grow box bag koji ce vecinom po sirini protezati tako da cu i biljku sto vise gledati da razvucem u duzinu kucista.

-oblaganje alu folijom
-termometar naravno kao i mali usb ventilator koji ce cisto mesati malo vazduh unutra.
Svaki savet,pomoc,sugestija je dobrdosla i zeleo bih da cujem sto vise misljenja i saveta oko ovoga,pozdrav za sve velikane foruma!
 

Themistocles

Aktivan Član
22.07.2018
161
343
63
29
36x40x10
Ovo 40-50 je trebalo da bude 50-60 premda je i to nmguce ali imaju par mini projekata na forumu koji su gotovi bili za 65 dana.
U redu,zaboravljam na led,koliko CFL i kolko w mi je potrebno ako ti nije tesko tebi ili bilo kome da napise da ne trazim,opet ste dosta iskusni od mene.
 

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.477
8.738
258
out of space & time
Heh zayebano stari.. pretpostavljam da je povrsina 36x10cm, a visina 40cm?

Prema proracunu m2 x 50000lux... tu ti treba 1800 lumena, koliko ima jedna pristojna cfl sijalica:D

Eto licno stavio bih jedno dvije od po 32w (takve ja imam) I probao pa sta bude..:)

Recimo ovako, ako bi se raspitao u svom kraju kakve su ti sijalice dostupne, pa onda da vidimo kako I sta.. da ti olaksam dovoljne su sijalice spektra 2100-2700 kelvina (crvene) s njima moze od pocetka do kraja
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0 and Badi

Themistocles

Aktivan Član
22.07.2018
161
343
63
29
Da,bas tako kao sto si rekao.
Ovako kod mene na stanju imaju samo vece W,sta bi od ponudjenih mogao da stavim i dali su velike mnogo.
CFL 85w-6500k
CFL 125W-Crvena
CFL 125W-Plava
Evo za ove sto si mi ti preporuci guglam ali ne mogu da nadjem od 32w nigde imaju od 25w i nisu crvene,nije mi problem ni da porucim.
 

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.477
8.738
258
out of space & time
Eto ta od 85w bi valjda mogla proci. I ona je previse za taj prostorcic..Nezgodno je sto je plavi spektar, za cvijetanje je vise crveni.

Visina boxa je bas smijesna.. neki minimum bi bio 60cm.. ne kazem da je nemoguce, al microgrow je I inace patnja.. preostaje ti jedino da probas..

Jos samo u vezi ventilacije.. jedan vent stavis u vrh na jednu stranu da izvlaci vazduh, a drugi stavis unutra da duva preko biljoze u pravcu ispuha.. upuh naravno pasivan, samo otvor..

Zayebancija u svakom slucaju.. eto moje misljenje.. mozda jos neko uleti sa savjetom, toliko od mene..:)
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
40cm je visina kučišta? Kak to misliš izgurati? Oduzmi si sijalicu (CFL, led nema šanse) neka bude cca 7cm, oduzmi si pot koji bi trebao biti 5l, a visine cca 15cm ako ideš na kockasti recimo... Ostane ti 18cm prostora za rast.

Moj royal dwarf koji slovi kao najmanji strain - nakon non stop treninga je visine 25-28cm u zadnjim fazama cvijetanja. Nemam pojma, ali zanimljivo. :D
 

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
85W ako nemaš izbora mada je bolje više manjih radi pokrivenosti (imaš ih u skoro svakoj prodavaonici, obične za kućanstvo tražiš e27 grlo), jedan ventilator će biti malo (2-3 minimum), klima u prostoriji ne bi bila na odmet jer CFL isto jako grije (imam od 125W i 200W pa iz prve ruke znam), LED otpada radi visine (a i on grije), Early skunk je relativno "velik", u malo zemlje neće izrasti metar ali nikad ne znaš... 60+ dana od sjemenke do berbe sigurno. Sretno u svakom slučaju.
 

Themistocles

Aktivan Član
22.07.2018
161
343
63
29
Procitao sve i u medjuvremenu se malo angazovao i evo vidite kako izgleda od zemlje do vrha kucista ima 30cm,sada idem do grada da vidim sta od sijalica ima pa javljam.
Nego dali bas moraju crvene a budu ako ne ne nadjem?
IMG_20200722_154700.jpg
 

Themistocles

Aktivan Član
22.07.2018
161
343
63
29
Nabavio Big Tower kuciste i tri ventilatora,dva velika jedan mali od PC-a obisao sam ceo grad ovi ovde seljaci kad im pomenem CFL kao da pricam o kvantnoj fizici,narucicu u groov*** shopu CFL od 125w i mylar foliju ocu da to bude sad kako treba ovaj Dell ide u kantu necu da mucim ni sebe ni curice,sutra ga slazem jer danas sam ceo dan jurcao i nemam zivaca,pa vam stavljam slike..
 

Themistocles

Aktivan Član
22.07.2018
161
343
63
29
@Trulyo Ma duvam ja javno kuci sve nebi ovo bas da mi nadju a i nece,tako da ce to duvanje da pokriva miris :)
@Herb Gardener moguce i to nego sam bio skeptican ja da su pogresne jer su radnje stv uzas a grad 60,000 ljudi,hvala na savetima jos samo imas li ti neki prelog sa seme,gledao sam tvoje dnevnike,svidja mi se kako je to ispalo.
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Ako je javno, onda čemu pc box? To sam si i ja zabrijao na početku, sklepao box od pc-a kroz par sati, čak sam gornji dio pc-a produžio 10cm, tj napravio mu kapu gdje ide rasvjeta, sve to spremio u garažu - i onda nakon cca 5 dana reko - ako može pc box, može i običan.

Bolje si napravi neki boks od ormara, ili ako nemaš ormar letve+stiropor. :)
 
11.11.2020
11
10
3
113
Kolega ima li sta od tvojg PC box-a ? evo ja planiram jedan da napravim sebi uskoro pa mi bilo zanimljivo da praitm sta si uradio, ja sam se odlucio sa COB led-icu ali kuciste je najvislje moguce serversko 65 cm.