Pilula kanabisa za 5 godina na trzistu!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Pilula kanabisa za pet godina na tržištu

Nedelja, 27.1.2008. 17:00 (Izvor: Tanjug)


U holandskoj farmaceutskoj firmi "Eko farmasjutikalz" računaju da će u roku od pet godina prvi na svetu lansirati na tržište pilule kanabisa, biljke koja se, između ostalog, koristi u lečenju multiple skleroze.

U kompaniji prognoziraju da će svetsko tržište ovih medikamenta biti vredno četiri milijarde evra, u čemu bi udeo "Eka" mogao da bude 20 do 30 odsto, izveštava Rojters.
Za sada jedini konkurent holandske firme je kanadska kompanija "Kanasat", koja takođe radi na razvoju pilula kanabisa. Kanada je, inače, prva zemlja koja je odobrila sprej na bazi kanabisa "sativeks" britanske firme "GV farmasjutikalz" kao tretman za obolele od multiple skleroze. Kompanija "Eko" je saopštila da će kliničke studije i testiranja njihove pilule, koja će se zvati "namisol", početi već u prvoj polovini tekuće godine. Neke studije su pokazale da medikamenti na bazi kanabisa mogu da budu efikasni u lečenju Parkinsonove bolesti, multiple skleroze, migrene, kao i da budu od pomoći i kod Alchajmerove bolesti.
U Holandiji je prodaja kanabisa u kafeima tolerisana decenijama, a 2003. to je postala prva zemlja koja je odobrila izdavanje kanabisa na recept radi tretmana hroničnog bola, mučnine, gubitka apetita kod obolelih od raka, kao i side i multiple skleroze.
Korišćenje kanabisa u medicinske svrhe ima dugu istoriju - u Kini je korišćen još pre 5.000 godina, a za britansku kraljicu Viktoriju se priča da je uzimala tinkturu kanabisa za suzbijanje menstrualnih bolova.

www.bgdcafe.com
 

wannabeshaman1

Aktivan Član
31.05.2007
400
33
0
35
trabunjar.bloger.hr
hahahaha ne mogu vjerovat doživjet ću i taj dan da farmaceutska industrija napravi ljek koji stvarno lječi ne izaziva ovisnost i smrtonosnu štetu na većini organa u tijelu onog tko konzmira "ljek"...al čisto sumnjam da bi ja jeo te pilule
nema tu onog gušta...mirisa.
rađe ću razbijat one aparate u kaliforniji :D i krivotvorit recepte
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Negdje mi je ostalo u sjećanju da dr. Lester Grinspoon kaže da marihuana medicinski ne djeluje kako treba ako se uzima u tabletama, već da se treba pušiti.
 
23.02.2008
1
0
0
37
Ma jebes tablete sta nije veci gust, ubacit zelenjavu u rizlu srolat je velicine stopala i s gustima gledat kako ti gusti dim izlazi iz pluca.Uff odo zapalit :)
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
Weedran je napisao(la):
Negdje mi je ostalo u sjećanju da dr. Lester Grinspoon kaže da marihuana medicinski ne djeluje kako treba ako se uzima u tabletama, već da se treba pušiti.

ne neg kaze da pusenjem znas kada ti je dosta...kad uzmes oralno trebas pricekat da bi vidio dal si uzeo dovoljno ili ak si pak previse uzeo..jer medicinskim konzumatorima je potrebna odredjena kolicina...meni svejedno xD
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
pa kaže on i to ali kažem nekako mi je u sjećanju da je rako da je bolje pušiti jer onda kao puno više tih aktivnih substanca djeluje. Kužiš ovi za tablate izoliraju samo thc, a nije fora samo u thc-u nego i drugim kanabinoidima
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
aha da istina...zabrijo sam i zaboravio na taj dio...da imas ti pravo....ipak je old fashion way najbolje...mozda kad bi im davali headove...ali jebes pilule xD