Pineapple Chunk u potkrovlju

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.07.2010
9
1
0
41
POZZ Ljudovi,svi nešto sade pa reko idem i ja!!
Da napomenem ovo mi je prvi indor,i puno toga sam pročito na forumu,ali puno toga mi još nije jasno tako da ako negdje griješim slobodno me ispravite na pravi put!!
Za svijetlo sam koristim HPS600w,sjeme je feminizirano..
Dimenzije boksa su 150x170cm,visina je u najvišem djelu 160,a u najnižem 140cm..
Zemlja je kupovna PH je 6,1 bolji nisam mogao nać a i malo su me stisle financije!
U boksu se nalazi kuponski ventilator promjera 110cm koji vuće zrak van,a na drugoj strani je rešetka kroz koju zrak može ulazit!!
U sve to je uloženo oko 3000kn!!


Biljke su danas stavljene pod lampu i ona bi se trebala upalt u 19:00h
Režim svijetlosti je naštiman 18/6
Visina lampe od biljaka je 70cm(dali je to dovoljno)?

Imam slike ali neznam ih stavit??
 
02.07.2010
9
1
0
41
http://img52.imageshack.us/i/slika0048a.jpg/
http://img856.imageshack.us/i/slika0049.jpg/
http://img576.imageshack.us/i/slika0050.jpg/
http://img716.imageshack.us/i/slika0052.jpg/
http://img858.imageshack.us/i/slika0053.jpg/

Ja se nadam da je to to!!!Nemojte se smijat jel su zidovi osatli ofarbani na pola ali zbilja više nemam ni kune za ikakva ulaganja barem ne sljedečih dva tri tjedana!!Ako imate kakvih prijedloga slobodna mi napišite..Biljke su stare 10dana,danas su presađene u tegle od 11L
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Fukmondo

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
kakvo smijanje sta ti je?

inace sve5 sto se tice prostora,pogotovo 600w,ima da uzgojih monstrume,ne pretjeruj sa zaljevanjem i opet ima da bude sve 5,pratim svakako,i eve ti edan rep.+ za pocetak:thumb:
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Super si ti to započeo :)
Evo ti nekoliko savjeta,pa vidi jesi li u mogućnosti nešto od toga provesti u djelo.
Prvo i osnovno,uzmi si oscilirajući ventilator - oni na stalku za mješanje zraka u prostoriji.Bez toga,ova zvjerka od 600W će i na ovoj udaljenosti biti blizu.
Vidim da si počeo farbati zid koji nije ožbukan.Ja bih na tvom mjestu radije obložio bijelim najlonom ili nekim drugim reflektirajućim materijalom.
Nisi napisao koliki protok zraka ima taj kupaonski ventilator!? Mislim da će bit nešto teže samo s njim ventilirati box kad zatopli. Ja imam 2 komada i 400W pa je nezgodno :) ali dobro,na moje je još i filter spojen :)
Ovaj pasivni ulaz za zrak je mali po mojem mišljenju.
Kako Fukmondo reće,samo pazi da ne zaljevaš previše i sa prihranom nemoj kretati barem 15-20 dana od presađivanja ili dok ne primjetiš da im je pofalilo hrane.Bolje da zafali malo nego da spališ sa gnojivom.To se naj bolje vidi kad donji veliki listovi malo požute.
Ako nešto nije jasno,tu smo da pomognemo :)
Sretno i pozz

I da,još nešto :) Imaš opciju "ispravi post",tako da ne moraš postove pisati jedan za drugim :)
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
Dobro doso:)...lijepo si ti to za pocetak slozio,biljkice krenule...eto i par savjeta dobio..sad samo pazljivo i sretno:) :thumb:
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Dobro nam došo kolega!
Evo dobio si par savjeta pa ti vidi.I slažem se sa kolegom naopakim bit če ti mala izmjena zraka u boxu.Šta če se odrazit na kraju na urod.Reč ču ti par podataka:
Ovi profi gruveri koji sade medicinski računaju ventilaciju tako da vent može promjenit kompletan zrak u prostoru di se gaji svake 4 minute.
A za neki kakav takav uspjeh treba bar svakih 6,7minuta da vent uspije izmjenit zrak u boxu.
Pa si pogledaj koji ti je protok taj WC vent od 110.Mislim da nije velik a isto tako na oko bi reko da je box prevelik za njega.

Sad malo o postanju postova!
Kad postaš post i nešto zaboraviš ubacit ili si kasnije primjetio da si nešto pogrješio.Imaš dole sa desne strane isprevi post.Stim editiraš post i prepraviš šta treba.Da ne bude ovako post za postom i stvara se nepotrebna gužva.Imaš sreče da te nisu več dečki kaznili sa kojim negativnim bodom.Pa ajde kad nisu oni prije mene neču ni ja. ;)
Samo ti lagano napred i uhvati se još čitanja a šta nije jasno pitaj.
 
02.07.2010
9
1
0
41
POZZ LJUDOVI...

Prošao je prvi dan, ništa se posebno nije promjenilo što se tiče biljki!!Danas sam pod lampu stavio juš 8kom,i mislim da neče biti ikakvih problema..Što se tiče ventilacije mislim da je sasvim u redu,poslužit će prvih dvadesetak dana,trenutno SE TEMP KREČE OKO 22-23stupnja jer ventilator radi dok i lampa..Odlučio sam biljke stavit 24h pod svijetlo.Neki vele da je u redu neki ne?Uspio sam skupt neku lovu i svu unutra obložio s bijelim papirom zbog bolje svijetlosti,a i da se manje svijetlo probija van..Jučer dok je pala noč u potkrovlju mi je svijetlilo ko da sam okitio božićno drvce(BRUTALNO)..Trenutno nemam barometar u nutara pa neznam kolika je vlaga,nadam se da ću ga kroz dan dva nabavit..Bojim se da ću imat problema s prostotom zbog visine pa me zanima do koje visine da ih pustim u vegu jel sam nagdje pročito da biljka još dva puta više naraste u cvatnji nego u vegetaciji???Štoo se tiče ventilacije imam ona kučni ventilator i nije mi ga problem stavit u nutra,isto tako i što se tiče ventilatora koji vuče van.Planiram ga kupit kroz koji dan!!
 
02.07.2010
9
1
0
41
POZZ LJUDOVI...

Prošao je prvi dan, ništa se posebno nije promjenilo što se tiče biljki!!Danas sam pod lampu stavio juš 8kom,i mislim da neče biti ikakvih problema..Što se tiče ventilacije mislim da je sasvim u redu,poslužit će prvih dvadesetak dana,trenutno SE TEMP KREČE OKO 22-23stupnja jer ventilator radi dok i lampa..Odlučio sam biljke stavit 24h pod svijetlo.Neki vele da je u redu neki ne?Uspio sam skupt neku lovu i svu unutra obložio s bijelim papirom zbog bolje svijetlosti,a i da se manje svijetlo probija van..Jučer dok je pala noč u potkrovlju mi je svijetlilo ko da sam okitio božićno drvce(BRUTALNO)..Trenutno nemam barometar u nutara pa neznam kolika je vlaga,nadam se da ću ga kroz dan dva nabavit..Bojim se da ću imat problema s prostotom zbog visine pa me zanima do koje visine da ih pustim u vegu jel sam nagdje pročito da biljka još dva puta više naraste u cvatnji nego u vegetaciji???Štoo se tiče ventilacije imam ona kučni ventilator i nije mi ga problem stavit u nutra,isto tako i što se tiče ventilatora koji vuče van.Planiram ga kupit kroz koji dan!!
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
24h svjetla ti neće dati ništa bolje rezultate nego 18h,čak i lošije,a potrošnja sa 600W žaruljom je velika.
 

Spawn_of_Uamenti

Aktivan Član
15.03.2010
131
57
28
41
Meni osobno jako zanimljiv strain i planiram ga gajit čak možda idući grow, ako ne idući jedan od nadolazećih uskoro sigurno. pratim, i samo polako i sigurno:sun2: