Pink floyd - dark side of the moon

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
30.05.2008
11
0
0
35
Po meni , najbolji album od najboljeg benda na svetu ! :hippy:


http://www.megaupload.com/?d=M9EHGFLF

dark_side_30th.jpg













R.I.P Richard Wright :(
 

Djerosim

Aktivan Član
23.08.2008
59
28
8
49
Gary je napisao(la):
Po meni , najbolji album od najboljeg benda na svetu ! :hippy:


http://www.megaupload.com/?d=M9EHGFLF

dark_side_30th.jpg













R.I.P Richard Wright :(

The Piper at the Gates of Dawn 1967
A Saucerful of Secrets 1968
redbar.gif

More 1969
Ummagumma 1969
Zabriskie Point 1970
Atom Heart Mother 1970
Relics 1971
Meddle 1971
Obscured by Clouds 1972
I naravno Dark Side of the Moon 1973 album sa kojim pocinje komercijalizacija Pink Floyd-a,usvakom slucaju kvalitet neosporan

kao sto se vidi na slici sa njihovog lp-a nisu oskudevali u inspiraciji :sun2:
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
interstelar overdrive s tog albuma je među njihovim najpoznatijim pjesmama uopće. Al kužim da nekome totalno ne mora pasat jer težak je album, šta je je...ako više voliš melodiju, onda su tu drugi albumi. Ja inače volim psihodeličan rock i krautrock, a bogami sam se naslušao psihodeličnog rocka za kojeg je ummagumma mala beba....hardcore može to sve bit, a onda nula od melodije i zvuka. Kaos. Meni to kul, al ako nekome ne paše, neće mu niti bit probavljivo.
 

Djerosim

Aktivan Član
23.08.2008
59
28
8
49
Za ono vreme 69-e:icon_biggrin:,mogu da zamislim kakav je shok izazvala ummagamma...Psychodelija,obicno preseravanje,mozda je?alii za mene vrlo dobro odradjeno preseravanje:thankyou:
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Ma besmisleno je uopće govorit o ikakavom preseravanju kad je to takav tip glazbe i albuma. Engleska škola psihodelije je inače jaka, a pink je itekako među vodećima u tome. Znaju napravit više melodično, al u tom albumu valjda htjeli malo žešći zvuk i poigrali se. Tko više voli lakše, neće mu bit dobro, tko više voli žešće, bit će mu super.

Pogledajte malo Acid Mothers Temple...oni imaju totalno žestoku psihodeliju. Komentari na tu stvar od ljudi ili su da to nije muzika i da je sranje ili suprotno da je dobro. Tako da ovisi čisto od osobe do osobe.

http://www.youtube.com/watch?v=jUZL6wbxKok

E sad, psihodelija... može bit lagana i više se igrat s melodijom, a može biti hardcore i totalno kaotična. Obje su mi dobre. Prednosti pak te druge, za koju bi većina rekla da je neslušljivo kaotično nemuzikalno sranje je ogromno zapravo. Ta muzika ukida zvuk na principu melodije i pravila, ukida glazbenost i formu i normativnost, to je testament, manifest trenutka u času sebe, vrijeme Tada, pruža uvid u glazbenikov osjećaj u tom momentu, neponovljiva je jer je stvorena sada i bez prethodnih komponiranja, posjeduje dar inspiracije i IMPROVIZACIJE. A to je zbilja posebna stvar za zvuk i čovjeka koji ga stvara, a dar definitivno za slušatelja. Sve u svemu, prednosti te glazbe nisu više da dođeš na taj koncert i da to slušaš 3 sata, jer je nemoguće i umara mentalno, ali kao jedan čin koji ukida čin, koji postoji i stvara vrijeme te koji ukida pravilo formiranja melodije u svojoj neponovljivosti improvizacije je o-g-r-o-m-n-o!

:sun2:
 

RosieLee

Aktivan Član
28.09.2008
69
1
0
38
eh, nakon ovog zadnjeg posta, teško je reć nešto pametno :)
ja se slažem sa svime gore navedenim, i mislim da su pinkfloydi neki vanzemaljci koji su nas došli prosvjetlit, al to je samo moje mišljenje, i nekolicine ostalih...
glasam za syd barretta. ne zaboravimo da je on tripove svojoj mački davao.
ne kažem da i ja imam slične tendencije, zaboga.
ali syd se započeo priču. od njega je sve ostalo krenulo :)
r.i.p.
 
30.05.2008
11
0
0
35
Syd ... on je bio pravi genijalac. Nema mu ravnog ... RosieLee , slazem se sa tobom ...
Mnoogo ste razvukli tu pricu o psihodeliji,slazem se da ima proseravanja u toj muzici , al se pink floydovci uopste nisu proseravali , vec improvizovali ... sad kao tu postujete neke "jace" psihodelije za koje je pink floyd mala bebica .. e to je BULLSHIT ...
 

wannabeshaman1

Aktivan Član
31.05.2007
400
33
0
35
trabunjar.bloger.hr
doors_of_perception je napisao(la):
interstelar overdrive s tog albuma je među njihovim najpoznatijim pjesmama uopće. Al kužim da nekome totalno ne mora pasat jer težak je album, šta je je...ako više voliš melodiju, onda su tu drugi albumi. Ja inače volim psihodeličan rock i krautrock, a bogami sam se naslušao psihodeličnog rocka za kojeg je ummagumma mala beba....hardcore može to sve bit, a onda nula od melodije i zvuka. Kaos. Meni to kul, al ako nekome ne paše, neće mu niti bit probavljivo.
:clap: meni su sve pjesme sa pajpersi et de gejts of dawn i a saurser ful of sekretsi
genijalne,a kad sam napušen :D neizostavne.osobito saurserfull of sekret(pjesma)let there be more light i bike.sve ostalo od njih nemogu podnest.
a kako vidim da i krautrock slušaš(za što većina ljudi koje znam nije ni čula)
mogao bi mi preporučit nešto od te "teže" nemelodične psihodelije
(zasad mi samo acid mothers temple and the melting paraiso ufo odgovara tom opsiu)
edit:aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!:b_jump::b_jump::rofl::rofl:
nemogu vjerovat!!!aaghaahahhahahahahaah :D čim sam ti vidio post prije išao sam odgovorit nisam ni gledao što dolje piše...razmišljam o acid mothers temple(naviše volim electric psilocybin flaschback jer sam isti ritam imao na tripu kad sam bubnjeve lupo)i onda vidim tvoj idući post,predobro :D još ako staviš link na vitamin c i spoon ću dobit orgazam
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Gary je napisao(la):
... sad kao tu postujete neke "jace" psihodelije za koje je pink floyd mala bebica .. e to je BULLSHIT ...

krivo si skužio. Pink mi je odličan band i cijenim njegov doprinos kao bilo čiji. Pod jačom psihodelijom sam mislio da ima takvih zvukova koji su još progresivniji i hardocore od ummagumma da su teško kaotični. Zato mi i dobar taj cd jer ima jaku psihodeliju ali tipično njihovu, a opet melodioznu. Ako ćemo već gledat tko je mala beba onda je većina bandova mala beba za pink, a ne obratno. Ali ono šta želim reć je da najbolje slušat sve, a sad, kome paše, a kome ne....njegova stvar. Ljudi većinom krivo gledaju tešku psihodeliju kao nemelodioznost, ali ima svega brate: od avangarde do progresiva do psihodelije i experimentala pa noisa i death metala bla bla koji mogu isto ne imati melodiju već se više fokusirati na atonalitetnost što mi je definitivno kul stvar. Samo o tome pričam, ne o ukusima ili "jačem" - "slabijem"

@wannabe: opa, krautrock kažeš:))) jako jako lijepo:) dobit ćeš onda PM sa popisom bandova, meni najbolji njemači old skul krautrock, ili rock ili atmosferskog tipa...al brate, svi deru po psihodeliji ;)
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Acid Motherhood mi od njih majka:) totalno tripozan psy rock...baš zamišljaš natripane švabe kako se krive nad onim zvukovima:banana_dred:
Poslušaj malo Guru Guru...oni su dosta slični a identično perfektni ako ne i bolji ;) albumi: Hinten i Känguru, odlična progresiva
 

Djerosim

Aktivan Član
23.08.2008
59
28
8
49
Gledao sam film od njih,spoj filma,muzike i animacije,kad bolje razmislim spoj svega i svacega,THE WALL,svaki ljubitelj bi trebao to pogledati,ako vec nije....:vb_wave:
 
Vidim ima sljedbenika Floyda ovdje, već se osjećam kao kod kuće. Meni su najdraži band i dugo sam proučavao njihovu glazbu. Ne tipa da sam sjeo sa cvikerima (koje nemam XD) i sad razmišljao i vukao neke opasne filozofske zaključe (dobro bilo je i toga, al nebitno za ovu priču :p). Znam da vam većina je mrsko kad njubare na forumu odmah pišu velike postove al šta ću. Opsjednut sam flojdima i moram dat svoje stajalište ovdje. Daaakle. Psihodelija kao psihodelični rock po nekim psihodeličnim povjesničarima potječe od The Charlatansa, koji su to još mješali sa folkom i countryem, potjecali su iz svetog grada San Francisca (gdje je će 1967 nastati najbolja glazbena scena u povijesti glazbe, po meni) dok su u Engleskoj tamo neki studenti na arhtitektonskom studiju nešto udarali u garaži i kljukali tripove. E kad je izašao Pajper, to je bio primjer jako čiste britanske psihodelije. Britanska psihodelija je bila eksentrična, nepredvidljiva, eksperimentalna. Npr. ako tko zna pjesmu "My White Bycicle" od Tommorow, primjetit će da je vrlo atonalitetna i sva nekakva ludasta. E pa takva je bila većina britanske psihodelije. Dapače, američka psihodelija koju puno više poštujem, koja je nikla u već spomenutom San Franu sa epskim bendovima tipa Jefferson Airplane, Grateful Dead, Quicksilver Messenger Service, Moby Grape, It's A Beautiful Day, Oxford Circle i da ne nabrajam druge, bila je vrlo melodična i držala se nekih bluz standarda dok je gradila svoj vlastiti zvuk sa istaknutijim basom koji je gradio vlastitu melodiju dok je solo gitara nesmetano improvizirala i slala vaše treće oko u neponovljivi šareni trip :D E sad, Floydi u međurazdoblju između Barreta i Dark Side Of The Moona su po meni NAJBOLJI. Tu spadaju A Saurceful Of Secrets (dijelom, jer ima par stvari od Barretta), pa More, Ummagumma, Obscured By Clouds, Atom Heart Mother , Zabriskie Point i Meddle. Tu je većinom eksperimentalna psihodelija, psihodelija koja bi napočetku krenila svojim tokom i onda tijekom nekog ludog jama svi bi pucali na neki svoj trip i zajedno bi to davalo prelijepu pjesmu (zavisi, za neke i totalno preseravanje i udaranje po instrumentima). Npr Ummagumma koju spominjete je bila rađena po tipu da su Gilmour, Waters, Wright i Mason dobili svako svoj dio ploče gdje su mogli neometano skladati svoje stvari gdje bi im se ostatak pridružio. E sad, kao što netko ne može vidjeti neke boje ili oblike prije nego što proba trip, tako neki ne mogu čuti ni kaotičnu melodioznost u međusobnom "lupanju" insturmenata. Ja sam to skonto a još uvijek nisam probao ništa osim travulje. Eto. Po meni Floydi su izgubili svoju psihodeličnu nit poslije Animalsa, a posve su izgubili svoju Floydovsku čar na Final Cutu. Jedva čekam vidjeti Watersa u 4. mj i znam da nikad više neće biti takvog fenomena kao Floydi ali opet. Ljudi se pomalo bude, sve više i više ima neopsihodeličnih i stoner rock bandova, gradi se opet neka psihodelična scena. Jest da to neće biti kao 60esete, ali zašto ne bi bilo bolje? Bilokako, trip on i slušajte Flojde što više, peace :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: xarabas
22.03.2011
30
6
0
34
ma album "wish you were here" is the best fkn album of the pink floyd.
Shine on you crazy diamond...... remember when you were young, you shine like the sun....!!!! wish you were here - želio bi da si bila tu....

Svi albumi su mi fkn jebeni.... al u albumu wish you were here su jebeno spojili nostalgiju sa psihodeliom :bong7bp:
BAŠ ONO DOK SLUŠAM "shine on you..." osjećam da se u toj pismi kriju neke tajne života, poput ideje da se riješimo uma, tog tereta prošlosti, koji nas ocrnjuje, koji nam stalno nameću, stvara rupe u našim očima, čini nas nezadovoljnima i negativnima.... da se okrenemo svom biću, inteligenciji.... da jednostavno živimo u sadašnjem trenutku kao kad smo bili djeca... :bong7bp: