Pink Floyd,van vremena

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Jedan od osnivača grupe Pink Floyd i najistaknutijih muzičara, odnosno autora u istoriji rok muzike, Roger Waters, posetiće Beograd 1. septembra iduće godine.

Waters će ovom prilikom u celosti izvesti album The Wall legendarnog sastava, dok je kao lokacija održavanja nastupa potvrđeno beogradsko Ušće.

Prodaja ulaznica počeće od petka, 16. novembra po ceni od 4500 RSD za parter, 5500 za fan pit, odnosno 7500 RSD za kategoriju tribine na svim Eventim prodajnim mestima.

Već od 12. novembra karte će biti dostupne za porudžbinu posredstvom zvaničnog sajta. Pomenuta turneja već je obuhvatila 192 nastupa širom sveta koji su sa ukupnom zaradom od 377 miliona dolara postavili The Wall Tour na šesto mesto najprofitabilnijih turneja svih vremena.

Konačno,konačno,konačno... Kupujem karte u novembru i to za FAN PIT, i čekam 1. septembar 2013. Jedino što me može sprečiti da odem je smak sveta ...

Edit - Za sve one koji nisu iz Srbije a žele da znaju cenu karata, situacija je trenutno uvakva 1 Euro = 113 dinara ( RSD ) , pa izračunajte
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
U jednoj epizodi genijalne engleske humoristicke serije Nepristojni ljudi (u originalu Men Behaving Badly), Toniju, jednom od glavnih junaka, matori hipik iz prodavnice polovnih ploca objašnjava kako ce najlakše da odradi ribu. Vrlo jednostavno, kaže on, odvedeš je kuci, zamraciš sobu i pustiš Pink Floyd album, bilo koji, i kažeš: ''Mi smo samo beznacajna zrna peska u univerzumu koji se konstantno širi.'' I riba ce toliko da se ubedari da ceš bez problema da je povališ.

[video=youtube;qNtEpOeq8vM]http://www.youtube.com/watch?v=qNtEpOeq8vM[/video]
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Evo, za nas...

Early Singles 1967-'68 ( objavljen 1995. EMI )
Relics [1971] ( objavljen 1995. EMI )
The Division Bell ( objavljen 1994. EMI )

A Momentary Lapse Of Reason ( objavljen 1987. EMI )
The Final Cut ( objavljen 1983. EMI )
The Wall ( objavljen 1979. EMI )

Animals ( objavljen 1977. EMI )
Wish You Were Here ( objavljen 1975. EMI )
Dark Side Of The Moon ( objavljen 1973. EMI )
Obscured By Clouds ( objavljen 1972. EMI )
Meddle ( objavljen 1971. EMI )
Atom Heart Mother ( objavljen 1970. EMI )

More ( objavljen 1969. EMI )
Ummagumma ( objavljen 1969. EMI )
A Saucerful Of Secrets ( objavljen 1968. EMI )

The Piper At The Gates Of Dawn ( objavljen 1967. EMI )

[video=youtube;Gtr8Q_M0ofQ]http://www.youtube.com/watch?v=Gtr8Q_M0ofQ[/video]
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Posle Syd Barrett-a i Roger Waters-a treći član Pink Floyd-a o kome bih nešto napisao je David Gilmour.

Došao je u bend 2. marta 1968. godine posle izbacivanja Syd Barrett-a zbog prekomernog konzumiranja LSD-a. Iako nije bio medju osnivačima Floyd-a njegov uticaj u grupi je veliki.

David Gilmour ( 6. mart 1946.) , lepo je rečeno za njega, jedan od najjačih gitarskih karaktera. Preuzeo ulogu Syd Barrett-a u bendu kao solo gitarista i glavni vokal što nije bilo ni malo lako. Medjutim ispostavilo se da je bio dostojna zamena Barett – u i kao peveč i kao tekstopisac i kao kompozitor .

Po magazinu Rolling Stone nalazi se na 14. mestu na listi 100 najbolih gitarista svih vremena.

Iako nije imao neku impresivnu solo karijeru posle raspada Pink Floyd-a, njegov način pevanja i upečatljiv stil sviranja gitare je jedan od glavnih razloga što je Pink Floyd to što jeste.

[video=youtube;BGBM5vWiBLo]http://www.youtube.com/watch?v=BGBM5vWiBLo[/video]

Edit - Kako me razbija ova pesma, na sitne rezance ... Peva u phichku maminu, Gilmour, uh...

:drink:
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Ajmo dalje,

Richard Wright ( 28. jul 1943. - 15. septembar 2008 ),klavijaturista, jedan od osnivača grupe Pink Floyd. Iako u senci Barrett-a, Waters-a i Gilmour-a, ništa manje značajan za bend.
Komponovao je pesme za albume Meddle , Dark side of the Moon i Wish you were here , kao i za njihov poslednji album The division bell. Jedini album grupe u čijem snimanju nije učestvovao je poslednja ploča sa Rogerom Watersom kao liderom The Final Cut.
Write je bolovao od raka; umro je u 65-oj godini

[video=youtube;aKWUONpRP4s]http://www.youtube.com/watch?v=aKWUONpRP4s[/video]
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Ostao je još bubnjar ...

Nicholas Berkeley "Nick" Mason ( 27. januar 1944. ), bubnjar, stalni član benda od njegovog osnivanja.

Bubnjari su u većini slučajeva nepravedno zapostavljeni, u smislu da se o njima najmanje piše i zna. Šta da napišem o Nick Mason-u. Odličan bubnjar naravno. Ne siluje bubnjeve, ne iskaljuje svoj bes na njima, svira ih sa osećajem. Gledao sam "virtuoznijih" bubnjara od Mason-a, ako se može za bubnjara upotrebiti ta reč, ali mislim da retko koji ima takav osećaj za sviranje na njima. Pa samo ga pogledati na Pompeiima i sve je jasno.
Kao što napisah za sve članove benda, tako ću i za Mason-a, bez njega Pink Floyd ne bi bio to što jeste. Svaki od članova benda je specifičan, a zajedno daju celinu koju sumnjam da neko može nadmašiti.

Red je pomenuti i čoveka koji je učestvovao u osnivanju benda, ali je rano otišao, pre snimanja prvog albuma a to je
Rado Robert Garcia Klose ( Bob Klose ), rodjen 1945.godine, gitarista, u svim biografijama se vodi kao jedan od članova benda, jedan od osnivača grupe koji ništa nije snimio sa bendom niti je svirao na koncertima. Ali eto,da se pomene i on .

[video=youtube;L2OylafY6PY]http://www.youtube.com/watch?v=L2OylafY6PY[/video]
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kenny Dalglish
03.07.2009
1.740
2.317
188
Nekako sam Floyde izbjegava cili svoj zivot...Ako bi ih i sluša bilo bi to površno, riječi sam tu itmao registrira...

Sad kad imam malo vrimena vrtim neke stare bendove a medu njima i Pink Floyd. Posta sma zadnjih 10 dana čak i opsjednut s njima...a sve krenulo pričom:

"Trip jel imaš Pink Floyd na kompjuteru..."

Ja: "imam"

On: "daj upali da ih malo čujem...imaš možda kakve slušalice?"

Ja: "imam ih a ima bome i vrhunske slušalice!"

On: "na brodu kad nebi radija jedino šta sma volija je fotelja, slušalice pink floyd i dobar viski...bolje od toga ne može"

Ja: "ok...evo pa slušaj a ja odoh dimiti pršute"

odem ja i nema me 3 ure...vraćam se u dnevni kad za foteljemo, on, slušalice i Pink Floyd...

Onda se zamislim i kazem sam sebi da im bas nikad i nisam da pretjerano pozornosti...pa ih počea malo pomnije slušati...i efekt?

Diže se kosa na glavi, dlake na koži, ježim se, grčim...osjecam da mogu...da mogu dosta toga...uffff

nenadjebivi doslovno

http://www.youtube.com/watch?v=NBoJpg13fhI
 

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
Da i ja nešto dodam o Floydima. Meni osobno, band svih bandova. Bio sam na 5 njihovih koncerata + 1x Waters solo. Iako sam vidio manje više sve velike rock bande od 1980 do danas, Pink Floyd nenadmašljivo največi! Najviše su me impresionirali sa poslednjim studijskim albumom, Devision Bell jer nisam očekivao, da mogu napraviti bez Watersa tako dobar album. Po meni (i Gilmouru), pored Wish you where here i Dark Side Of The Moon među najboljim albumima.
 

Reacher

Constant learning
18.09.2008
173
126
43
Zagreb
Jel itko ide na Roger Watersa u Split na poljud ? Jel itko bio možda na tom koncertu, naravno ne koji prethodi nego tog tipa the wall perfomansa ? cini mi se jbno progurati među prve redove i zapaliti neku masnu đoksu za vrijeme svirke :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hooker