Pistili, Trich, THC (poznato o nepoznatom)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Ja bih odokativno rekao da ima jednako psihoaktivne supstance (isti uvjeti, ista genetika) različite molekularne strukture i drukčije oblikovane kristalne rešetke. Ko će ga znati.. znam samo da je oplođena vutra ljepljivija.
E sad jbg, na svakom je da sam sebi odredi koja je i da li ima razlike.
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
sta ja znam haze meni je to sve jedno ja uvek napravim semenke al ja ne oprasujem donje grane ja uvek oprasim glavni vrh,, posto na dojnim granama uvek budu manje semenke a pri vrhuu budu krupne i lepe a ja za tim idem...

a dali je biljka masnija kad je oprasena ili nije ja to nisam primetio jedino sto sam primeti je da kad je izbacim napolje zimi ona pusti vise kristala a i volim da pre branja bude na minusu bar jedan dan :)
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
HazeSeeker je napisao(la):
Toliko toga treba isprobat i experimentirat .

Pa šta čekaš?
I kako znaš da ti je bolja sa no seeds ako nisi proba sa yes seeds...
Sama logika ti govori što je bolje.. al neš saznat nikad ak ne probaš jelte?

Samo ću još jedno reći, a to i sam znaš.. Kvaliteta ispred kvantitete..
To što ćeš dobit 10-20 g manje po growu je ništa kad znaš da si stvorio novu djecu.. svoju djecu.

Iskustvo je najbolji učitelj?

*****u da su bar meni doslovce sve govorili, ja moro odgonetavat zagonetke i to od Crnogorca i provodit malo drukčije eksperimente s puno nasilja nad biljkom :vb_kez:
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
skoro uvek, oprašujem donje grane-večina mojih na netu kačenih biljki, je oprašeno na dnu :)
 

Highty

Aktivan Član
05.09.2005
162
50
0
Super je način da se opraši dio biljke, najbolji! Jer imaš gore sensimiliju a dole lil' babes...(ili obrnuto, ak uspije neko-svaka čast, hahaha) uglavnom, ja studiram agronomiju i na faxu su nas učili da svaka biljka, u trenu kada bude oprašena, staje sa svim procesima, i sav rad i sve iz biljke (hranjiva, fizički procesi, itd...) se centirira u proces stvaranja ploda (sjemena). Po tome možemo zaključiti i da prestaje proizvodnja kanabinoida (ili se barem zadržava na nivou na kojem je bila sve do trena oplodnje) a sve što biljka popapa ide u sjemenkice kako bi se one lijepo, pravilno razvile i imale dovoljno hranjiva za rast u novi organizam (biljku).
S druge strane ta sjemenka se čuva u calyxu koji sadrži pistil i trichome. Da li calyx zadeblja ako ne dođe do oplodnje pa samim tim stvori više i više trichoma (u kojem su kanabinoidi), a sa dužim periodom trichomi sazrijevaju i budu sve potentniji? Jer da je došlo do oplodnje, biljka staje sa sazrijevanjem jer se sve centrira u sjeme. ILI, taj calyx uz sjeme IPAK proizvodi i još više materijala za obranu (smole odn. trichoma)... Nadam se dobit studiju o tome ubrzo! Hmmmm... this is extra-turbo interesting! Nitko od iskušnjara nije siguran u to, a mislim da je ovo jako bitno pitanje! Jer ako biljka ima svoj genetski potencijal i sjeme (kako kaže agronomska struka) na neki način "stoppa" proces, ako biljka nije npr. postala full punoljetna jer smo ju prerano oprašili, primjerice (jer gledam samo po ljudima, ako curica s 14 rodi dijete, to će zasigurno biti drugačije dijete nego da ga rodi sa primjerice 30ak godina) Isto tako, svaka genetika ima preporučen period vegetacije i cvjetanja (naravno sve uz to ovisi i o uvjetima). Ako ju pobereš rano, to opet nije to, ako zakasniš o5 nije to to, promjena svojstava pri oplodnji isto mora biti očigledna, 100%. Jer djevica nije isto što i žena koja je rodila 5ero djece, ke ne? Hmmm, možda će netko reći da se zamaramo *****rijama - za takve ću ponoviti jedno uniformno pravilo koje mislim da uvijek vrijedi a to je ako želiš high beri ranije ako želiš stoned kasnije. Jedino ako imaš čistu sativu i čistu indicu, hehe...što se sve može s ovom čarobnom biljkom i općenito u biljnom svijetu, SVEGA ima dovoljno za sve ali ljudi to ne prihvaćaju jer im je lakše kukat. Peace, Mon
 

Highty

Aktivan Član
05.09.2005
162
50
0
Eto, pitala sam na nekoliko adresa i sve što mogu reći da su me ipak ispravno učili na faxu... Dakle, nivo kanabinoida u sensimililja uzgoju je u prosjeku 2 puta viši nego u onim djelovima gdje je došlo do polinacije (oprašivanja). Eto, da maknemo svima dvojbe. A smole (reisn-a) količinski ima jednako i kod oplođenih i kod sensimilije, samo je potencija sensimilije veća.
Evo nekoliko teza od Arna Hazekampa - vodećeg znanstvenika u Nizozemskoj koji se bavi ovom materijom. Ovdje su neke njegove studije: https://openaccess.leidenuniv.nl/handle/1887/12297
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Izvrsno. Tako sam i ja mislio...

Ajdemo sada vidjeti što to TOČNo znači riječ potencija?

Je li ta riječ dobra ili loša?
Hoćemo si većom potencijom donijeti zdravlje od vutre ili ćemo se razboljeti?

Jer nikako nije isto dal pušiš (količinski) manje vutre s većim % THCa, ili više vutre s manjim % THCa, premda se matematički čini da je svejedno.
Jer apsolutno sam siguran da će te manje vutre veće potencije učiniti "bolesnim, nenormalnim" ili kako već oćeš.. Premda mnogi to ne vide i ne žele vidjeti, al jbg istina boli.

Da bi usporedba bila slikovitija, uzmimo za primjer manje koncentrirani alkohol - pivu, i veću konc. alkohola - žesticu.
Jbg, žestica te više ošteti, tu nema dvojbe nikakve, znanost je to potvrdila mnogo puta, a ja se samo sjetim kako mi je drek smrdio u wc školjci noć poslje neke žestice :D

Nek radi ko što oće, al evo moja molba da mislite na sebe u dugoročnoj slici, i neću više ovdje kenjati mislit će ljudi da ih plašim ;)

ŽIVJELI TRIHOMI I NJIHOVI PRIJATELJI!

:maryjane:
 
22.04.2009
34
3
0
35
Nije toliko vezano za temu, zanima me da li marihuana bude manje potentna ako se mrvi prstima, to jest koliko je potentna ona prasina sto ostaje na prstima ili u posudi gde se grinduje?
 
04.04.2008
16
1
3
35
najbolje ti je kupiti ili napraviti mlinac... je ovo bijelo kaj ti ostaje... to ti je ustvari trich u kojem je THC... dosta ga izgubis ako mrvis prstima na nekoj podlozi pa tek onda u frulu. najbolje ti je iz mlinca direkt u rizlu... pogledaj si u mlinac detaljnije...vidjet ces brdo malih dlacica... eh...toga nikad dosta...