Pitajte što god vas zanima u vezi računala!

• Vutra Radio is back. Možete ga slušati preko forum plejera ili preko web plejera. Slušamo se!
Hempatia Seedsman iGrow Mills Nutrients

oz

...death before dishonour...
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.058
4.844
188
Ushuaia, Patagonija
Par pitanja za one koji imaju iskustva u ovome...
Problem je sa zadnjih par drivera za graficku koje sam isprobao. (R9 270oc)
Stvar je ta da ako se u nekom od programa gpu i memoriji podigne takt veci od onog koji je max dozvoljen u biosu od graficke a taj je 1050mhz-1500mhz dolazi do bugova i sranja(wattman), izbacivanje iz igre i nekih crta po desktopu. Mene zanima dali se AMD na taj nacin zasticuje od nabrijavanja grafickih ili je jednostavno nemoguce podici takt od onog koji je max u biosu..vidim da su zadnji biosi na grafickoj u gpu-z programu pa mislim da nema potrebe flushat bios. svaki odgovor i komentar dobrodosao jer sam novi u tome, da se manim corava posla i vratim sve na default...

Sviđa im se: hazeri

irieman

voodoo chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.014
6.021
258
Mawsynram
eelslap.com
Grafiku ne možeš da overklokuješ u biosu nego iz windowsa direktno .
A ako imaš problem da pucaju aplikacije i ako se javljaju grafički artifakti 99% je do toga što si je klokovao .Pogledaj temperature ,skini open hardware monitor ili neku sličnu aplikaciju za monitoring temperature ,garantovano se pregreva grafa pa sve puca .Toplo predlažem da vratiš sve frekvencije na default ,i da eventualno očistiš registry i da instaliraš čiste ,najnovije drajvere .AMD je uvek imao frku sa pregrevanjem i tu su kaskali za Intelom ... :)

Sviđa im se: oz

oz

Poznanik Foruma
06.03.2008
1.058
4.844
188
Ushuaia, Patagonija
E frend nisam mislio na bios maticne nego bios graficke kartice u kojoj je njezin maximum 1050-1500mhz, klokao sam u afterburneru..nije do temp. GPU-z pokazuje da se vrte oko 26idle, 55-58load...prolazi sve testove. Nije do temp nego zadnijh par AMDovih drivera imaju neki bug..ma puno zajebancije radi par frejmova vise, ne isplati se..vrti ona i ovako sve nego reko malo da probam igrat se...vratio sve na staro..napravio clean uninstal sa DDU..instalirao nove i pustio tako kako je...digao samo koliko njezin bios dozvoljava i sve sljaka..znaci sa 1500mhz memorije..preko radi sranja..
http://gpuz.techpowerup.com/17/02/27/gg2.png

Poslednja izmena:
Sviđa im se: irieman

irieman

voodoo chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.014
6.021
258
Mawsynram
eelslap.com
Sviđa im se: oz

oz

Poznanik Foruma
06.03.2008
1.058
4.844
188
Ushuaia, Patagonija
isprobano..sve do 16.11.5 hotfix i sa niti jednim ne mogu klokat..
trebalo bi probat sa nekim poluinstalom bez setingsa, samo diplay i audio driver stavit (jer taj wattman koji radi sranja se negdje zavuce) pa probat al nemam vise zivaca zamarat se sa tim...radi sve ok i ovako..tebi hvala na odgovoru drug!

Poslednja izmena:
Sviđa im se: irieman

grouchy

khoo-vakh!
16.08.2013
2.085
2.876
188
alt code problem...
ne znam ili ne mogu na netu da nadjem kod za No1;
drzis alt i kucas sifru od cetiri broja i kad pustis dobijes piktogram necega;
na primer za stepen temperature ° uz drzanje alta kucas 0 1 7 6