Pitajte što god vas zanima u vezi računala!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.078
163
Prastari Amd 939 sa ddr(1) ramom(za net je dovoljan).Zadnji put kad sam ga ukljucio prije nego sam ga stavio u prizemlje radio je normalno.Tako da nije jumper na ploci.Sutra cu izmjeriti jel se zatvara strujni krug na kontaktima od drzaca baterije.
 

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.078
163
Pogreška
Čini se da je ključ proizvoda koji ste unijeli namijenjen softveru koji je unaprijed instalirao proizvođač softvera. Mogućnosti oporavka softvera zatražite od proizvođača uređaja.

Znaci li to da ja ne mogu samostalno reinstalirati os?
 

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.078
163
Originalni key koji je dosao sa laptopom (win7).Tako da nije on ne ispravan (provjerio sam nekoliko puta).
Posto nemam fizicku kopiju os htio sam ju skinuti sa windowsove stranice da napravim bootabilni usb ali mi se javlja gornja poruka kad stavim kod gdje me trazi:zvezda::
 

bubinho

vulgaris
16.10.2017
250
631
93
svejedno mozes, ja cu ti napisati sto ja napravim, za svoju osobnu upotrebu. skinem piratski vindouz, vec aktiviran ili sa aktivatorom, napravim bootabilni usb i instaliram. ako je vec aktiviran to je to, mozda ce napraviti update i gotovo. ako nije aktiviran aktivator je prilozen i aktiviram ga sam. postoje upute za instalaciju i ako ih pratis do slova nemas problema. ako zelis isprobati ovaj nacin javi se na pp za detalje.
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
od kad sam promenio graficku karticu ne mogu da prebacim sliku sa kompa na tv..hdmi kablom.

kad upalim komp,na tvu mi izbaci notifikaciju da ga prepoznaje i je zakacen komp..isto se vidi i na kompu,prepoznaje lg tv..

ali slika ne moze da se prebaci..iako su one zaebancije na duplicate i to sve

nekad se pojavi na milisekundu i izgubi i i tako stalno ili je nema uopste.

nesto slicno mi se desavalo sa starom grafickom,isto nije moglo i odna sam cackao u pdoesavanju grafike nesto neki scaling i uspelo je..sad u novoj grafici opcije su drugacije i kad cvaknem taj scaling opet s enist ane desava?

ima li leba? da l sam dobro objasnio..problem traje vec skoro godinu dana tkao da moram filmove da prebvacujem na flesh pa skidam prevod pa na tv da bodem flesh..ocajno :D

pokusalo je apr drugara da izmuva nesto i ja sam citao nesto svasta na netu i nsita nisam redio,ubedjen sam da je do podesavanja u grafici ili u rezoluciji na kompu i tvu
 

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.078
163
Idemo dalje.Hvala svima na pomoci do sada.Skoro smo gotovi:rofl:

If you install AMD AM2+ CPU on AM2 motherbord, the system bus speed will downgrade from HT3.0(5200MHz) to HT1.0(2000 MT/s) spec; however, the frequency of AM2+ CPU will not be impacted.

Ako sam dobro shvatio ako stavim am2+ procesor sporija ce biti komunikacija izmedu procesora i north bridga (fsb sporiji)?
Jeli bolje onda ostaviti am2 procesor (npr. Athlon 64x2 5200 2.7GHz ) i da system bus speed ostane na ht3 nego neki Phenom X3 am2+(npr. Phenom X3-8650 2.3GHz ) procesor i da se smanji brzina sbs-a?


Maticna je GA-M52S-S3P rev.2
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
5200 je tako i tako 2000mt/s. samo kaj ne znam zasto 8650 nije na listi supported od mbo. ima 8600 al ne 8650 ako i ima kakvih razlika. vec dugo nisam u tome :)
a i za primjer nisi dao nesto puno bolji proc :) nadji neki sa bolji sa liste supprted ak vec oces phenom, updejtaj bios i ak imas samo jednu gpu trebalo bi bit sve super.
https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-M52S-S3P-rev-10#support-cpu
iako nes pise da je 5200 puno bolji za clockat na 3.6 mislim pa bude kao bolje od 8650. mozda sam i nes krivo reko pa nek me neko ispravi.
ili jednostavno moderniziras mbo i cpu na nes novo :D
 

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.078
163
Crkla (besplatna) krava.

Trebao bi uzeti neki vpn.Samo za Hulu i slicne streaming servise.Preko private internet access kad obavim test dobim ovo.Hocu li mozda imati problema sa gledanjem sadrzaja?

Untitled.png
 

flop87

član od 2008
Banovan
09.02.2018
1.377
7.599
258
Jel se nekom desavalo da se pojavi plavi ekran a pritom i pocne pistanje, meni se za zadnjih godinu dana
desilo 5-6 puta i morao sam na dugme da iskljucim lap top i posle se upali i normalno radi.
Inace lap je Asus, os Win 7.
 

flop87

član od 2008
Banovan
09.02.2018
1.377
7.599
258
Beeps repeating endlessly - Ram
Moracu onda da testiram Ram, mada test traje 8 sati, ali nije svaki put pistalo, nekad se samopojavi ovaj plavi ekran.
Hvala Stipe ako neko, zna nesto novo neka ne cuti :)
Testirao sam brzinski Ram, ukucao sam u Start meni “mdsched.exe” i onda se resrnuo i testirao i nije prikazao
nikakve greske-probleme u Ram mem, videcu preko ovog programa memtest86, navodno 8 sati traje.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud and Stipe

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.078
163
Kad ukljucim pc svaki put dobijem loop ovih gresaka nekad sve nekad se neke ponavljaju.Dok se digne system repair tool onda na advance idem i continue to windows 10 i onda se obicno digne.I kad se digne radi po 10-12 sati bez ikakvog problema.Ne restarta se u radu.Netko neku ideju?

kmode_exception_not_handled
kernel security check failure
unexpected kernel mode trap
system service exception
page fault in nonpaged area
attempted write to read only memory
irql_not_less_or_equal
0xc0000001

Untitled.png