Pitajte što god vas zanima u vezi računala!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Ne znam koliko je smart pisat ip adrese tek tako, al et.
To su lokalne ip adrese koje služe za pristup ruteru, nisu to javne Ipv4 adrese.
The IP address 192.168. 0.1 is one of 17.9 million private addresses, and it's used as the default router IP address for certain routers, including some models from Cisco, D-Link, LevelOne, Linksys, and many others. -Google Search

@Dvolicni
Nisi mi odgovorio na pitanje jel imaš pristup ruteru ili ne?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: serviser

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Ekipa, mozda nije pitanje na pravom mjestu, ako sam fulao isprike moderima pa neka prebace di treba.

Ovako, projektovao bih neke kucice od drveta, i tako neke stvari poput kucice za pse, ili recimo vikendice, staklenike i slicno, pa me interesuje postoji li neki besplatni program koji bi skinuo na laptop preko kojeg bih mogao crtati i kombinovati, na kraju sve to rastaviti, pa opet sastaviti, naravno da tu imam i mjere, duzine i to, cisto volio bih se zanimati malo. Laptop ima 2 giga rama tako da ne moze nesto zahtjevno vjerovatno.


Eto ako mi ko moze predloziti kakav program besplatan za projektovanje tako nekih stvari bio bih zahvalan do jaja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: serviser

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
Jucer kupio nobi cpu cooler izvadim stari pode i cpu sa njim nijedan pin nije ostecen stavim novi nece da se upali pc nikakvi znakovi zivota. Sve raskopcam ponovo izvafim cpu vratim odjednom ozivi. Podem upalit pc crn ekran. Opet malo prckam vadim graficku vratim proradi igram igrice nekih 15 minuta samo odjednom nestane slike cujem kako pricaju ljudi par sekundi i to je to. Sad upalim pc samo se zasvjetli al ekran nedaje znaove zivota.

Peobao sam sa dva kabla i dva monitora oba isto. Jel moguce da sam sjebo graficku ili cpu?
 
19.02.2021
2
1
3
21
Ekipa, mozda nije pitanje na pravom mjestu, ako sam fulao isprike moderima pa neka prebace di treba.

Ovako, projektovao bih neke kucice od drveta, i tako neke stvari poput kucice za pse, ili recimo vikendice, staklenike i slicno, pa me interesuje postoji li neki besplatni program koji bi skinuo na laptop preko kojeg bih mogao crtati i kombinovati, na kraju sve to rastaviti, pa opet sastaviti, naravno da tu imam i mjere, duzine i to, cisto volio bih se zanimati malo. Laptop ima 2 giga rama tako da ne moze nesto zahtjevno vjerovatno.


Eto ako mi ko moze predloziti kakav program besplatan za projektovanje tako nekih stvari bio bih zahvalan do jaja.
sketchup
 

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.308
9.457
258
Jel ima ko da zna zasto dobijam ovaj error? “CPU over temperature error” ryzen procesor grije na 85c nakon gpu software updatea.
 

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.308
9.457
258
Termalna je ona sto se dobije uz proc a komp je star ni godinu dana. Rijesio sam problem da sam undervoltao i malo overclockao proc, pa sad imam 40-50c
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Problem je u AMDu, kao i što je oduvek bio, napumpavaju brojke do maksimuma jer se takmiče sa konkurencijom a posledice ih ne zanimaju, to je ono što im ja zameram od kad postoje. Da nije majnera nikad se ne bi oni ovako probili. A nisu ni zaslužili. Nisam nikakav fanboy samo gledam širu sliku, uvek je Intel bio standard za kvalitet i stabilnost.
 

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.308
9.457
258
Znaci dnetc.exe mi je stvarao problem. Zanimljivo kad otvorim task menager odma pada temperatura i procesor se smiruje da ja ne primjetim sta se dogadja a kad ugasim TM odma loada procesor do maxa i raste temp.
 

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.076
163
Htio sam prije kupnje na Steamu (ovo je ozbiljno) isprobati Elden Ring.Imam recimo granicnu konfiguraciju s kojom bi mogao igrati.Gledao sam dosta streamera koji iako imaju vrlo dobre/max konfiguracije pa su imali probleme sa stutteringom u igri.Pa sam skinuo sa PBaya.Instalirao sam i pokrenu igru.Pokrenuo sam i igrao sam nekih 10-tak minuta.Onda sam htio updatati igru na zadnji patch koji je dostupan 1.3.1.Igra i patchevi skinuti su od istog uplodera.

Untitled1.png

Uspio sam sa pocetnog 1.2 podignuti na 1.02.3 i ako me sjecanje dobro sluzi jos sam onda mogao pokrenuti igru u startni meni.Onda sam probao sa pacthem 1.03. Tu su vec nastali problemi.Prvo mi je Windows Defender javio da je jedan fajl virus Trojan:Win32/Wacatac.B!ml i Trojan:Win32/Tilevn.A.
Defenderu sam dozvolio fajl i instalirao patch.Onda sam probao otvoriti igru.Pojavio se je bijeli prozor i kursor se je promjenio ali se igra nije otvorila.Morao sam je zatvoriti u task manageru.
Deinstalirao sam 2 puta i ponovno instalirao ali mi onda izbaci ovo poruku

Untitled.png

Predpostavljam da bi trebao izbrisati save data i da bi onda trebalo raditi? ali ga ne mogu pronaci.
Pa ako netko moze pomoci hvala unaprijed :)
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Znaci dnetc.exe mi je stvarao problem. Zanimljivo kad otvorim task menager odma pada temperatura i procesor se smiruje da ja ne primjetim sta se dogadja a kad ugasim TM odma loada procesor do maxa i raste temp.
Sa ovime sam vodio bitku skoro mesec dana, dok nisam shvatio da moja instalacija windows 10 skinuta sa zamunde dolazi sa takvim virusom za koji predpostavljam da je neki majner. Pazite se ljudi pogotovo ako imate malo jače konfiguracije obavezno izbegavati sve krekovano što je moguće, ima mnogo preprodavaca iz rusije turske itd koji keyeve preprodaju za sitne pare samo treba naći.