Pitajte što god vas zanima u vezi računala!

Hempatia Soma Seeds Herbies Headshop

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
710
2.985
163
Pozdrav
moze pomoc?

Imam Libraoffice i trebao bi u Calc-u napisati funkciju.
Znaci imam komponente u postocima

a 1.5%
b 5%
c 17%
d 65%
e 10%
f 1.5%

Htio bih da pod recimo nepoznanicom D upisem npr 150kg i automatski mi izracuna potrebnu kilazu za ostatak komponenti.

Poslednja izmena:
12.04.2022
48
83
18
pozdrav dragi moji,zapeo sam za tepih u kući,prolio sok po laptopu osjetim da mu je kraj blizu
molio bi vas,sad bi uzeo kompjuter sa kućištem sa većim ekranom i5,do i7-ice,gdje da tražim,gdje ima široka ponuda tih stvari i gdje je najbolje u hr,ništa hvala vam,bok zdravo !

• Sviđa mi se
Reactions: Demonijak

Bizzzo

-30% popusta na Soma Seeds. Kod: vutra30
Urednik
Moderator
11.02.2008
5.815
21.944
1.218
vutra.org
www.nabava.net

Ja sam koristio ovaj web kad sam trazio laptop. Nadjes neki model da ti se svidja i ovdje trazis gdje je najpovoljniji. Mozes i ovdje na webu napisat i5 ili sta hoces od kriterija i odabrati na taj nacin.

• Sviđa mi se
Reactions: Libre
24.06.2022
40
126
33
28
pozdrav dragi moji,zapeo sam za tepih u kući,prolio sok po laptopu osjetim da mu je kraj blizu
molio bi vas,sad bi uzeo kompjuter sa kućištem sa većim ekranom i5,do i7-ice,gdje da tražim,gdje ima široka ponuda tih stvari i gdje je najbolje u hr,ništa hvala vam,bok zdravo !
ako nije tajna koliki je budzet u pitanju? Sta se planira raditi na racunaru? gaming ili basic? Mislis li za monitor uzeti vecu rezoluciju (za kontent) ili brzi panel (za gejming)? I dolazi li polovna roba u pitanju? Ako mi odgovoris na ovo sve, mogu ti sastaviti otprilike sta je za tvoje potrebe i uputiti te na cemu mozes ustediti na cemu ne, ako ti je to uopste bitno :D

12.04.2022
48
83
18
@Demonijak

Jutro,hvala na pomoći,neznam nadam se da će bude 7,8 hiljadarki,basic,veća rezolucija oći mi otišle,a novo sve bi zel šta reći,hvala na pomoći ..,pozdrav !

Poslednja izmena od urednika:

Mr.B.

Aktivan Član
13.04.2020
177
1.149
143
racunaj si da dobar monitor iznosi okvirno 200 do 300 eur., ovisi koji zelis., ima i skupljih ali mislim da ne trebas , vec ti je gore nacedeno da navedi sto zelis odnosno sto ocekujes i mislis raditi na pc., tesko ti nekko moze sloziti konfig da tebi odgovara na nacin koji si opisao., npr ja imam komp od cca 5000 kn i cca 25K kn,., e sad....ovisno koje jos programe zelis na njemu, imas cuda od tehnike danas kao dodatne opreme a imas i prosjek ono ,.da radi i mozes igrat se,.. bla bla...itd

• Sviđa mi se
Reactions: Libre

Mr.B.

Aktivan Član
13.04.2020
177
1.149
143
ako hoces basic., (bez monitora) i5 graf od 4 gb , 8 gb memorije i to je otprilike to., a cijena ti varira ovisno od proizvodaca tj marke koju zelis.,mislim da bi ti se uklopilo u cijenu koju si naveo.