Pitajte što god vas zanima u vezi računala!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Pepinja

Banned
Banovan
24.02.2010
36
1
0
32
Pitajte što god vas zanima!!!

Bilo kakvi error da imate, da nešto neradi, da nešto neznate, slobodno pitate odgovaram odmah i s 90% toćnosti lol

Naravno besplatno!!!:icon_lol:
 

Remus

Banned
Banovan
31.01.2009
116
8
18
41
drugari usro sam motku

hteo sam sa cd-a da prepravim slike i nesto sam instalirao slucajno i tamo gde su bili fajlovi sa slikama,sada je ovo


ne kapiram se oko ovoga i ne bih pokusavao da sredim,pa me samo zanima jesam li izgubio slike ili ko zna moze da ih vrati odmah???
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
napravi bekap, vrati si par dana prije i slike bi trebale bit tamo di su i bile,
a možda si samo zapakirao sve slike u jedan .rar fajl...

probaj prvo ovako, desni klik na AcdSEEDB i onda "extract here" i trebalo bi ti izbaciti sve kaj je zapakiranao u tom fajlu ako slike nisu tamo onda nije to, probaj prvo ovako...
uglavnom slike nisi izgubio, ima puno načina da vratiš izgubljene stvari pa čak i kada formatiraš hard disk
 

Pepinja

Banned
Banovan
24.02.2010
36
1
0
32
SiD je napisao(la):
napravi bekap, vrati si par dana prije i slike bi trebale bit tamo di su i bile,
a možda si samo zapakirao sve slike u jedan .rar fajl...

probaj prvo ovako, desni klik na AcdSEEDB i onda "extract here" i trebalo bi ti izbaciti sve kaj je zapakiranao u tom fajlu ako slike nisu tamo onda nije to, probaj prvo ovako...
uglavnom slike nisi izgubio, ima puno načina da vratiš izgubljene stvari pa čak i kada formatiraš hard disk

Lol a što da kažem dobio si već odg i usput vidim po kvaliteti slike da je ovo crt (debeli) ekren on ti šteti dosta vidu...

i umjesto da slikaješ s fotoaparatom ili mobom jednostavnije ti je, na tastaturi pokraj lampica (num lock, caps lock i scroll lock) imaš tri tipke treba ti tipka Prt Svr (možda piše i SysRq skoupa s ovim prije ) ili Print Screen stisneš tu tipku i odeš u paint ili neki drugi program za obradu slika i samo na paste (ctrl + v) i stvori ti se slika ekrana kad si stisnuo tipku i onda okidaš neželjeni dio slike i staviš ovdje ili gdje več...
 

krasta-zg

Aktivan Član
03.07.2008
335
43
28
35
Ajde da i ja malo iskoristim vase znanje..:))
Imam jedan program koji mi je vazan ali je trial (sedam dana) a dode oko 500€.Kad istekne obrisem ga i ponovo instaliram ali naravno ne vrijedi...Sta se treba obrisat da bi komp zaboravio da sam ga vec imao :)) valjda kuzite :costumed-smiley-027
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
Ima jedna fora da prvo promenis date na compu ,naprimer stavis da je 2050godina :) . Onda instaliras tu trial verziju pa onda opusteno vratis pravo vreme . Program ce biti funkcionalan do 2050 :) .Vredi kad ga instaliras prvi put ,zato sto bezobraznik uglavnom pamti negde kad je instaliran
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Salenzi

Pepinja

Banned
Banovan
24.02.2010
36
1
0
32
probaj tu foru s satom, ako ona neradi moraš ić u registar (regedit) što može biti dosta komplicirano ali nebi trebalo biti pisat ču strelice (>) ona označava da u neku mapu uđeš.

Start>Run (ili pokreni na hrv)>Upišeš regedit>OK>HKEY_CURRENT_USER>Software>i onda tražiš mapu od tog programa (zvati če se isto kao program ili kao ime proizvođača programa Npr. Ime programe je nod 32 a proizvođač je ESET i onda se mapa zove eset) Cjelu tu mapu izbriši ali naravno prije toga normalno uinstaliraj (izbriši) program...

to bi tribalo raditi... ako ne javi se...
 

Remus

Banned
Banovan
31.01.2009
116
8
18
41
SID
PEPINJA
---Hvala momci

pokusao sam sto je rekao Sid,nije mi uspelo..srecom jedini covek kome sa mogao da poverim disk-se razume u ovo pa je RECOVER nesto,tamo vamo net,mudo,sarma i ladno mi vrati slidze!!

+ sam naucio what SysRq buton meen :))

vidimo se u galeriji
 

Pepinja

Banned
Banovan
24.02.2010
36
1
0
32
Thingol je napisao(la):
Remus, vici na PM o kojem se programu radi pa ti vjerojatno mogu pomoci kako da... Khm, otkljucas :D program za stalno.

Pa naravno da moš triba samo skiiti s neta crack za taj program ili full verziju...
 
17.08.2009
38
0
0
43
e vidi ovo. Imam jbni windows XP. i jedini sam korisnik racunala. i mogu li ikako ugasit ono da moram kliknuti na svoj račun.
tj. kad ga upalim da ide do kraja da pokrene win bez onih sranja?
 

Pepinja

Banned
Banovan
24.02.2010
36
1
0
32
Ako imaš lozinku (moraš je maknuti) Odeš na Control Panel>Users Accounts>(ako imaš lozinku) Remove password>Change way users log on>I onda oznaći ili oba 2 ili samo jedan i save (pišeti što ti svaki radi pa probaj vidit češ jer ja govorim na pamet kao što rekoh imam Windows 7 a nisam još instalira virtualni pc da iman u isto vrime i XP i Vistu...
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Konfiguracija:
matična ploča - Gigabyte GA-MA770-DS3
procesor - DualCore AMD Athlon 64 X2 Black Edition, 3215 MHz (16 x 201) 6400+
radna memorija - Super Talent ddr2-800 pc6400 64mx8 4-4-3-8 (X4)
grafička - XFX GeForce 8800 GT 512MB
Hard disk -1x maxtor 250,WD250,Seagate80(sistem)
Napajanje-lc power 550w green power edition:))
Windows 7 32bita.

Problem je taj jer se ponekad iz čistog mira ugasi.Skužija san da je največi problem s memorijo-trenutno je četvrta giga rama izvađena jer kad je stavim sistem se ili ne pokreče uopče,ili se restarta stalno i šta ti ja znan napamet...
Uglavnom,i bez te četvrte pločice ponekad kao da se preoptereti i restarta.
Hladnjak je ogroman pasivni,s dodatkom jednog venta od 12.Također zbog težine hladnjaka matična je blago iskrivljenja,ipak je to zastarilo i s vremenom dobilo oblik kakav paše:)Temperature procesora su ok,mislim da u full loadu ne ide preko 50.
Grafička je čiščena,kanali su bilo malo začepljeni prašino,grijala se do 110 u loadu,sad ne ide preko 75-80,šta je inače normalno za ove kartice,po specifikacijama sa sajta.
Uglavnom,
neznam odakle da krenem.Ima li koji program da ga stavim na testiranje i kad se sruši da mi nakon restarta izbaci koja je komponenta zakazala?
Inače,s nečim je jednom testirano,zapravo mislim da san memoriju testira,sve 4 pločice,i test je bija bez greške.Neznam koji program napamet,ali je bija najboji za to.
Ideja?
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Kad treba odgovora nema:)
Kako god,problem riješen!!!
Flešan bios na zadnji ovogodišnji,ne restarta se više,sve 4 ram pločice u funkciji,izvađen napolje komp iz radnog stola jer su temperature ipak bile malo veče i grafička se također na taj način slabo hladila.
 

Pepinja

Banned
Banovan
24.02.2010
36
1
0
32
hehe i meni je bilo to s grafičkom ( ispričavam se što nisam odgovorio nisam bio u mogučnosti) ja sam samo odmakao tv karticu od grafičke tako da ima više prostora da se lakše hladi i sve radi ...
 

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
34
pozz svima :)

vidim da puno vas zna kako u postu okačit youtube da u postu ima ugrađen video, tj da nije link nego video..
probavo jesam ali neuspješno pa ako ko može da mi pojasni.....
unpred hvala !
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
Sveti, gle...
kada postaš video imaš ovu ikonicu
video.png

na nju klikneš, otvorit će ti se prozor i samo kopiraš link u taj prozor klikneš OK i to ti je to!

ili samo napraviš kod ovako
HTML:
[video]LINK NA YOUTUBE VIDEO[/video]
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
Meni se to desavalo kod firefox-a i nikako nisam mogo da sredim pa sam preso na chrome gde je odmah proradilo . I mene zanima da li ima neko resenje za firefox .....
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
probaj obrisat cookies, promijeni preglednik kako kaže meska...

ali probaj prvo samo obrisati sve cookies pa probaj ponovno!