Pitajte što god vas zanima u vezi računala!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
26.03.2010
45
3
0
47
desni klik na ikonicu, properties, IPv4 settings,
tu postavis adresu, gateway i dns , sa postavkama koje ti pisu na istom mjestu na starom kompu.

nemam xp da ti stavim slike.
 

leš

Aktivan Član
06.10.2010
80
11
8
40
kita je napisao(la):
desni klik na ikonicu, properties, IPv4 settings,
tu postavis adresu, gateway i dns , sa postavkama koje ti pisu na istom mjestu na starom kompu.

nemam xp da ti stavim slike.
OK hvala za sad, budem probo sutra jer sad nisam u ogučnosti,ako budem imo problema opet ču pitat.hvala ti legendo na trudu :banana:
ej je možda to to, tu za podesit.
http://img703.imageshack.us/i/22222pg.png/
 

leš

Aktivan Član
06.10.2010
80
11
8
40
hvla dečki na pomoči.odjebo vindovse instaliro ubuntu i riješio sve.ubunta sama radi sve.:icon_lol:
 

leš

Aktivan Član
06.10.2010
80
11
8
40
Evo mene opet . sad je drugi problem u pitanju. Kad upalim komp uvijek mi traži da stisnem f1 boot .dole ljevo na ekranu i tek onda mi se diže sistem,sve normalno radi .ono nije neka frka stisnut tu tipku s običnom tipkovnicom,ali s bežičnom tipkovnicom neče ju škužit bios pa moram spoit običnu stisnut tu famoznu tipku f1 i tek onda kad se podigne sistem prikopčam tu bežičnu i sve radi normalno Sad me zanima dali se može nešto napravit da prilikom paljenja kompa automatski se diže sistem bez da m oram stisnuti prvo f1,vijerujem kad bi se digo automatski sistem nebi imo tih problema jer kad je dignut sve je u redu.
društvo help
 
26.03.2010
45
3
0
47
ako se ne varam, zaustavlja ti jer ti javi gresku da nema spojenu tipkovnicu.
odi u bios, moras imati negdje opciju HALT ON ERROR, pa to stavi na disabled.
mislim da ti je to u pitanju.
 

leš

Aktivan Član
06.10.2010
80
11
8
40
ma nije to sigurno. probo s drugom tipkovnicom uvijek isto.nije problem u tipkovnici več mislim da je u biosu neka fora.
jer kad upalim komp ništa eror nego to je kao normalno samo kaže da stisnem f1boot i onda normalno se upali.
kažem s bilo kojom tipkovnicom mogu stisnuti tu tipku f1 dog sa bežičnom ne mogu. ma nije bitno budem odneso na servis nek mi podese.
svejedno hvala prijatelju.
 

neo

Aktivan Član
06.12.2010
77
6
0
45
ne mogu da otvorim neke slike na forumu,probao sam sa vise racunara opet isto,to znaci da nije do kompijutera vec do foruma...zna li neko zasto?
primer hi man mi okacio sliku kristala kad su za branje,ja je ne mogu otvorim,inace ovo je u temi mikroskop...
moze neko objasnjenje jel pomoc...hvala
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Nije do foruma sigurno, inače bi i ostali imali probleme.

Odakle otvaraš stranicu ? (kuća, posao, škola, fakultet, internet centar ... ?)
Dali si pokušao s nekim drugim browserom ? IE, Firefox, Opera, Chrome, Safari.
Dali ti otvara druge slike po internetu, kada odeš na google slike i slično ?
itd.
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Pogledaj ovdje (https://forums.vutra.org/profile.php?do=editoptions) jel ti ukljuceno prikazivanje slika...

Moguce i da ti je blokirana adresa na kojoj se nalaze neke slike... Nisi napisao koji browser koristis, evo savjet u slucaju da koristis FF...

Idi u options, kartica Content i pod "load images automatically" idi na exceptions i pogledaj da li ti je koja stranica na popisu, ukoliko je, obrisi ju...

Kakav tocno problem se javlja, konkretno u toj temi vidis li link slike kad vec ne vidis sliku, ili nesto drugo?
 
03.03.2011
10
2
0
33
Ekipa, prvo pozdrav. Drugo, problem. Internet. Imam komp koji mi je spojen žično na router i laptop koji je spojen bežično. Ja sam na laptopu bez beda spojen na internet (jer kak bi inace piso ovaj odg), a na kompu kaze đubre da je veza "Limited or no conectivity." Imam ja na routeru lampicu za LAN 4 koja bi trebala svjetlit, a on nula bodova....mrtav... I ja sad lijepo otvorim stanje Local Area Connection i kliknem "Repair" i on krene s onim svojim "Renewing your IP address." i tu faila i pise da kontaktiram ove u T-comu pa sad ja vas pitam...KAJ DA RADIM? i nemojte mi rec da zovem u T-Com jer to znam i sam...WHAT SHOULD I DO?
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Jesi siguran da si gurnio u dobru rupu? Posto je inace kod t-coma lan 3 i 4 za max tv, a lan 1 i 2 za internet...
 
03.03.2011
10
2
0
33
ma slozio sam...u kompu je bio problem...doso meni frajer iz t-coma doma i promijenio mi ruter i nis nije napravio, samo mi je sad puno slabija w-lan veza, a komp mi se spaja bezicno (tutno sam w-lan karticu u njega) jer mi zicni port ne radi...kad smo vec kod toga, jel bi ja mogo ikako pojacat snagu svog w-lan signala? stavit bolju antenu? ili ima neka druga fora?
 

aux

20.04.2011
13
1
0
37
mislim da u naslovu pise u cemu je problem,treba da je maknem sa desktopa jer mi smeta jer cu je na rocket dock stavit pa mi smeta,isao sam na desni klik na desktop zatim propertis onda customize i nisam nasao ikonu za korpu,hajd valjda neko zna hvala unaprijed :banana: