Pitajte što god vas zanima u vezi računala!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
Pomoć!, nešto sam stisnio pogrešno:spliff:

Radi se o reprodukciji zvuka (laptop) kad slušam youtube.Skroz tiho i nemože se pojačati više.Ali baš tiho....dok sa playera na istom svira 'do daske'.Nešto se desilo :(

Rješeno :),...bio zvuk na chromu smanjen skoro skroz :)
 

oprez

Aktivan Član
02.06.2011
119
6
18
48
Ima li ko sposobniji od nesposobnog mene?
Hebe me skype, linkove koje zelim otvoriti iz chat rooma mi otvara u notepadu umjesto u firefoxu. Nisam nista dr*ao..update-ao sam, kopam po opcijama, googlam...ne nalazim rjesenje...?
 
11.06.2008
48
10
0
32
Dali ti je firefox default browser ?

Upali firefox odi na tools -> options -> advanced i imas imas "general" tab, dole pise "always check to see if firefox is the default browser on startup" desno od toga je check now.., stisni to ako nije default ce te pitat dali zelis postavit da je default stisni yes...

Javi ako si riješio problem....
 

oprez

Aktivan Član
02.06.2011
119
6
18
48
Problem rijesen..hvala ti puno.
Nisam mislio da je u tome problem posto sam isto tako mislio da mi je ff postavljen kao default browser.
Uglavnom, sada sljaka !
THX
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
evo imam jedno pitanje... znaci imam laptop, vistu na njemu, i 2gb rama, nemogu vistu maknut jer taj lik koji mi je to namjestio je Pe*er i nesto je namjestio da nemogu mjenjat windovse, uzasno mi se pregrijava laptop, mozes jaje ispec s druge strane ako oces, ali strasna je stvar sta se on zagrije u roku sat vremena samo da muziku slusas, drzim ga na 4 vcr kazete da barem malo ima propuha i ventilator puse u njega xD ali to ne rijesava problem, i dalje se zagrijava ko lood, a kad igram igrice u roku 30min se iskljuci, normalno od pregrijavanja... neznam vise sta da radim... nadam se da cu tu dobiti neke dobre savjete di, kako i sta :D pozdrav ekipa :D
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Tvom laptopu vjerovatno treba čiščenje prašine iznutra. Ne može njega opteretiti operativni sustav malo zahtjevniji. Može ali ne da šteka ili se isključuje. A Windovse bi trebao moći maknuti potpunom reinstalacijom.
Stavi "everest" i pogledaj temperature procesora i grafičke ako očitaje.
 
11.06.2008
48
10
0
32
Tvom laptopu vjerovatno treba čiščenje prašine iznutra.

Slažem se.., ja sam svoj laptop upravo usisao :icon_lol:
Ako nije na njemu garancija otvori laptop, nadji ventilator odspoji ga, odšarafi, makni, uzmi usisavač i usiši svu prašinu i sa ventilatora i iz utora, uzmes maramicu obrišeš malo i vratiš sve na svoje mjesto....

NAPOMENA: Nemoj naslanjat usisavač na laptop da nebi usiso neki dio, usisavaj samo onaj dio di ide zrak.., i dok ces usisavat ventilator drz ga tako da se nemoze okretat....

Kaj se tice windowsa kakvu zaštitu ? stavio je password na bios i stavio je prvi boot device hard disk il šta ? Jel mozes malo bolje objasnit problem ?
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
hvala na pomoci idem se bacit na posao odma....a to za windowse neznam, jer dao sam jednom svom frendu koji je lumen za kompove da mi promjeni win, i pokusavao je 2-3 puta i stavit linux i sve ali valjda dok se installaju win, negdje zabloka i nije mogo vise nista, sve smo isprobali, tako da sam zaglavio sa vistom, a neda mi se nosit laptop negdje kod nekih profica da mi uzmu 100kn za mjenjanje windowsa tako da cu ga sada otvorit, i taj ventilator malo sredit... :) hvala ljudi ! pozz!!
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
jel ova tema jos funkcionise

slikam fotoaparatom 10 mega pixela kad ubacujem slike nece kaze velike

kako to da resim
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
nikako nece probao sam sve opcije i dalje izbacuje da su slike velike

mozda treba neki program za to od 10 hoce samo 2

a voleo bih i da stavim slicicu ispod imena i to mi je problem
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
not smoke je napisao(la):
... a voleo bih i da stavim slicicu ispod imena i to mi je problem

pa frend, ako hoces fotku za avatar lepo ti pise: Maksimalna veličina Vašeg Avatara može biti 120 x 170 pixela ili 1.16 MB (ako je i manji dimenzijama ipak ne smije preći ovu težinu). znaci moras naci neki editor fotografija na kompu i uraditi resize fotke na dimenzije 170x120 pixela, nema druge. ja sam mislio da hoces da kacis fotke na forum
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
hocu da kacim na forum ,a za malu slicicu pitam usput

skinuo sam taj program vso al dalje je to sveto pismo gledam u njega ko tele
 

Nisam ja

Aktivan Član
09.11.2011
157
20
0
31
Momci imam neki problem sa compom...
nevjerojatno mi je kako mi se disk c puni sam od sebe,i kad oslobodim mjesta on se opet puni,dok disk d radi sasvim normalno...
kad sam racuno sve imam zauzeto 20gb od mogućih 40,ali i dalje mi je sve zauzeto,sta da radim jebeno?
i da kazem da mi je komp uz sve to usporen jebački,i internet i sve ostalo?!?!?!? Ko zna pomagajte ljudi!