Pitajte što god vas zanima u vezi računala!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Možda je pun prašine pa se pregrijava. Gasi se sam jer je tako u biosi namješteno. A može biti svašta.
Pokušaj uči u safe mod.
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Kada upalim komp krene da se pali normalno i posle par sekundi se odjednom ugasi. Pa onda opet tako... nzm sta mu je
Najbolje ti je da prvo pogledaš ovo šta ti je Avantura rekao. Vrlo vjerojatno je pun prašine i treba ga dobro ispuhat, otvori kučište i fino ispuši, recimo fen ti može poslužiti za to, ako nemaš ništa bolje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Avantura

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.422
258
Mlecni Put
Udji u BIOS i pogledaj temperature (obicno se opcija zove HW monitor ili sl.)
Napisi ovde koje su temp za CPU...
pa da vidimo sta dalje, mada ja pre racunam na napajanje nego na prasinu (jos uvek nije leto pa da moze da nagreje pri samom dizanju sistema).
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
evo pokrenio sam pa da vidim baš... ništa nisam štelao,ovo ono,uglavnom ventilator na laptopu šiba ko' lud od prije par minuta :D
video je veličine 1,8 GB

Edit; ovako nije šibao nikad,valjda neće exsplodirat laptop :)
Edit2;
63,297KB
mp4 video

jel' to dobro :D
 
Poslednja izmena:

Pustinjak

Banned
Banovan
08.07.2014
65
79
18
jel imaju kaku stvarnu funkciju programi poput cyberghost za sakrivanje IP adrese?

većina takvih programa ne prekriva DNS tako da i nisu od pomoći
https://www.dnsleaktest.com/

najbolje da skineš Tor ili proksychain
imaš i starih metoda promjena
firefox-tools-options-advanced-network-settings-manual proxy-configuration
u http proxy pišeš IP koji si našao na http://spys.ru/en/
ne na hide my as ili sličnim str. jer ne prekrivaju DNS ako te tko bude ozbiljno tražio naće te u roku ODMA. kad si upisao IP i PORT staviš kvačicu na use this proxy server for all protocols i to je to.

hotspotshield također ne prekriva DNS

što se tora tiče on koristi cijelu mrežu proksija tako da ga se ne može lako pratiti jedino ako te NAS ili Iluminati ne proganjaju

ako želiš da ti se neki drugi program osim preglednika koji se spaja na internet koristi poksijem onda koristiš VPN alate,najbolji je proxychains,ali je malo zajeban za korištenje na windowsu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nesala

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Evo jedno pitanje za one potkovanije znanjem i iskustvom. Ujedno trazim i savjet :)

Dobio sam jedan hard disk pa sam mislio da ga skopcam na komp da imam za arhivu (muzika,slike,filmovi itd.) a ovaj sto imam u kompu bih da bude sistemski. (ostavio bih ga bez particija,jer je trenutno podjeljen na dve particije)

Ono sto mene sad najvise zanima je to sto je moj hard ATA, a ovaj sto sam dobio je SATA II, da li je vrijedno truda meni kao obicnom korisniku da ovaj SATA bude sistemski a ATA da gurnem kao arhivu?

Hocu reci, jel se moze neka veca razlika u radu kompa (i kolika) u odnosu na ova dva harda? Ako nesto znaci oba se vrte na 7200rpm.
Imaju isto prostora sto se memorije tice,tako da mi nije bitno koji ce biti arhiva. Jer ako nije neka znacajna razlika,ne bih da se puno petljam i gubim vremena oko prebacivanja svega sa jednog na drugi i ostale peripetije.
Guglao sam nesto,ali konkretno sam ostao zbunjen oko svega. Ako vam treba jos koji info,pitajte.
:spliff:
 

Hazer

Aktivan Član
13.03.2015
147
274
63
Uh, ovdje bi se ne bi složio sa kolegom
@Stipe naime na toj brzini i toj konfiguraciji SATA/IDE nema VIDLJIVE razlike u normalnom režimu rada, da imaš bazu podataka ili nešto što ti treba više upita istovremenih na disk onda da, ovako ... osim placebo efekta i eventualno 1-2 sekunde bržeg dizanja sistema nećeš ništa primjetiti ako su diskovi zaista identični. Mislim odluči sam, ali ja tu ne bi gubio vrijeme.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe and sale82ful

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Ja kad cujem ide disk automatski smatram da je star. Sata vjerovatno ima nesto vise cacha i trebali bi imat nesto vise mb/s...sve u svemu zasto ne prebacit os na novi disk? Gotovo za pola sata...ajd malo vise od pol sata :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hazer

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Ima smisla Stipe ovo sto govoris...
Posaljem stari disk u penziju,nek cuva podatke a ovaj novi zaposliti nek rinta. :) jedino me brinulo koliko vremenski mi sve skupa treba za taj poduhvat. Jos veceras cu da ga ubacim u komp pa cu vidjeti sta i kako dalje.
 

Hazer

Aktivan Član
13.03.2015
147
274
63
@Stipe :) nisam protivan samo sam imao s tim iskustva, ono potrošio par sati da to isprebacujem, isformatiram itd. i na kraju nisam vidio nikakve razlike a i mjerenjem (imao sam sijaset nekih benchmarka svojedobno) razlika je bila miniciozna - ali u pravu si, ako je to neki "pretpotopni" IDE disk bez internog cache-a onda je preporučljivo napraviti taj switch.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Pa to i velim...cemu riskirat sa prastarim diskom ako imas novi i jos sata. Vjerovatno neces ni osjetit razliku kao sto Hazer kaze al barem ces bit miran.

Ma ne traje dugo. Ovisi kolko imas toga na disku. Nadji neki program za kloniranje i napravi image diska i prebaci na drugi. Probaj Pargon backup ili Drive image xml.
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Cuo sam za programe koji rade upravo to. Zato sam i bio u dilemi da li da ih zamijenim ili ne,ali ako to traje par sati... Nema toga puno,u arhivi,nekih30-giga...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud and Stipe