Pitajte što god vas zanima u vezi računala!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

flop87

član od 2008
Banovan
09.02.2018
1.377
7.599
258
uradio sam proveru sa HD tune pro i sve je ok, nema bad sektora, nema bad gb,
a ovo sa active kill disk bi verovatno znacilo da izbrisem sve sa HD a to ne bi,
sad radi sve kao i pre, ako opet pravi probleme moracu da reinstaliram OS.
Hvala svima
 
  • Sviđa mi se
Reactions: likfrik

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.076
163

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
upalio sam komp, posle nekog vremena dodjem i mrdnem misem da se probudi i onda pocne
taj chkdsk, koji izgleda ovako
Pogledajte prilog 283011

sad sam video da imam samo 5 gb slobodnih od 100 na C particiji, mozda i to ima neke veze..
Pozzz, evo i mene nakon dosta vremena, slucajno nabasah - pa nisam mogao ostaviti samo .....
Mnogo je vazno ako je malo prostora na HDD-u, jer PageFile koji Windows koristi uz RAM se siri, samim tim komp je sve sporiji i sporiji ... Ovo ti se mozda desilo prije toga ukoliko si pregledavao disk za greske / Windows ce ti pregledati "osnovno" ali malo vise - mora resetovati komp jer su "otvorene" mnoge datoteke (fajlovi). Takodje vrlo vjerovatno da ukoliko nisi fino ugasio komp, a "PageFile" veci od prosli put / Windows ce raditi njegov Tools (Check Disk / chkdsk) ....
Na slici se vidi da ima dosta da radi, i dobro je da nema BAD sektora (njih samo otkriti FULL FORMAT / ali to nikad nemoj raditi ti), (quick format ce obrisati ali nece ih pronaci)
Savjetujem ti da obrises i imas najmanje ostavis 10gb slobodno za rad OS-a, s tim ako imas 4gb rama Windows ce uzeti 8gb za PageFile (koji je potreban sistemu naravno, i koji ce rasti ili "padati" velicina, sto zavisi od tvojih programa koje pokreces ili imas instalirane na win-u) ...

Opet kazem, vrlo lako moze biti da je neki program, pokusao uraditi test diska ....(ili ti onaj njegov, (desni klik na hdd > properties > tools i tu ima Checkiranje, Backup, i Defragment .... / nemoj defragment koristiti jer nemas prostora, za defragmentaciju moras imati dovoljno prostora da moze prebaciti fajlova na jednu stranu i posloziti na neki nacin .....
...... nikakav problem, samo oslobodi mu malo prostora .... malo je 5gb .... (pretpostavljam da se radi o windows 7, za XP moze 5gb slobodno.
P.S. ...svi koji su na Win7, ukoliko krenu pregledavati disk od gresaka, i da imaju ne znam koliko slobnodnog prostora, (programi slicni CHKDSK, zza pregledavanje diskova) win ce uraditi osnovno i na kraju ce vas pitati hoce te li nastaviti ALI u tom slucaju mora resetovati komp, ili da iduci put krene sa kompletnim pregledom (koji radi chkdsk) ......


Imam problem sa usb driverima za win7.Automatski windows ih ne pronalazi.Na win10 je radilo sve ok.Gdje bi ih mogao pronaci?
Ako je laptop, nadi serijski broj ili sl. ukoliko je desktop - skini sa strane poklopac i vidi koji je chipset, pise na maticnoj.... i na googlu ces naci proizodjaca i na njihovoj stranici sve drajvere (ne samo taj, mozda jos neki ti nedostaje ...??) ... ili nadji neki program kao npr> Aida benchmarki ili bil koji slicni.... i tu ces naci info o chipsetu, maticnoj i svemu .... cudi me da nije driver uz neki CD?
 

flop87

član od 2008
Banovan
09.02.2018
1.377
7.599
258
otkad sam testirao laptop sa onim programima nema plavog ekrana a skoro sam se prebacio na WIN 10,
i zasad takodje nema problema. trenutno na C particiji imam 35 gb a na D 50, kontam da je to dovoljno da radi
WIN bez problema.
 

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.076
163
Danas sam sklopio Ryzen 3 3200G konfiguraciju instalirao win10 napravio update sustava i sad mi ne da da promjenim rezoluciju nego je 640*480.Vidi mi 14 gb rama jer Vega 8 uzme za sebe 2 gb.Spojeno je hdmi na 32 inchni tv.I preko hdmi nema zvuka na tv.Kabel sam probao i radi.Windows 10 pro ali ga nisam jos aktivirao.

Gigabyte B450m ds3h
16gb 2666mhz ram
600w napajanje
ssd 240 gb sata
 

flop87

član od 2008
Banovan
09.02.2018
1.377
7.599
258
sto se tice zvuka idi desni klik pa display setings pa sound i display i tamo namesti da ti prepozna TV kao monitor, i mene je jednom zezalo na win7.
 
Poslednja izmena:

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.076
163
Sad sam ukljucio PC.Rezolucija1080p i zvuk na TV - sve je radilo ok (odmah sam probao radi i 4k sa youtuba).Nista nisam instalirao.Napajanje je bilo iskljuceno sa napona.
Onda sam napravio restart i od onda je opet 640*480 i nema zvuka preko hdmia.
Instalirao sam chipset driver [17.40.3602] pa onda [19.10.16] ali se nista nije promjenilo.
Ali kaj win10 ne povuce sam sve potrebne drivere sam??Jer sam jucer gledao u device manageru za vegu 8 drivere pa su bili najnoviji.
 

flop87

član od 2008
Banovan
09.02.2018
1.377
7.599
258
koristim mozilu i evo par dana kad ocu da pogledam neki film na nekom sajtu, kad ocu da kliknem na
play da pustim film pojavi se kao znak plus i ono mi otvori u drugom prozoru, zna neko sta sam shebo?
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Pozz svima, .....

Samo bih da kažem ako nije kasno (ali već je očigledno kasno ...) ali Chrome radi sinhronizaciju sa GMAIL account-om, sa kojim ste se prijavlili (po defaultu), (ispravljeno je u ver. 79 čini mi se ...) ali ukoliko si se drug TU prijavio (da imaš npr sve te pass i na drugom kompu, bookmarsks, history, passwords idt itd ...) sve to će se OBRISATI i sa svih ostalih uređaja ukoliko kliknes na sync (gdje koristiš isti mail naravno)....
U verziji do 79 automatski se preuzimalo mnooogo toga ....
Verzija 80.xxxxx je mnogo toga ispravljeno, ali ukoliko korisnik se prijavi "normalno" ne u CHROME-u - neće povući ono što je sinhronizovano sa drugim računom....tek kad u postavkama se mora prijaviti da bi sinh. se odradila .... (ver, 78 i 79 automatski je dosta toga automatski sinhronizovano) ...

P.S. Za pregled verzije chrome-a (najakše otići na Help > About) ili ukucate samo>
Kod:
chrome://version/
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud

Nogud

“Bolje piti vodu nego naftu.“
24.08.2017
530
841
113
kako proveriti dal je hakovana kamera na laptopu? nije lose znati proceduru. da, kamera je prelepljena:)
 

Nogud

“Bolje piti vodu nego naftu.“
24.08.2017
530
841
113
kako aktivirati windows10? od jutros mi iskace ikonica i trazi aktivaciju. nista to ne razumem:zvezda::