Pitajte što god vas zanima u vezi računala!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Zvuci kao neki adware, neka vrsta bezopasnog virusa koj ti gura reklame svuda po browseru, probaj sa ovim
 

bubinho

vulgaris
16.10.2017
250
631
93
Na Youtubu su mi se pocele javljati bijele reklame bez oglasa samo mali krug u donjoj lijevoj strani koji predstavlja kao tajmer?Ne trebam cekati 5 sekundi pa onda mogu preskociti oglas vec mogu odmah cim se oglas pojavi.
Imam instaliran AdBlock.Google mi nije dao korisne inforamcije.Koristim Chrome(PC).
Pogledajte prilog 346614
koristi firefox i adguard
 

Nogud

“Bolje piti vodu nego naftu.“
24.08.2017
530
841
113
pozdrav drugari, windows 10 trazi aktivacioni kljuc neka licenca uskoro istice. inace sam duduk za ove stvari:D
 

Nogud

“Bolje piti vodu nego naftu.“
24.08.2017
530
841
113
problem resen + naucio sam da editujem poruke:)

hvala Cvjetno drustvo
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: H2O888

Dvolicni

Aktivan Član
11.07.2014
692
2.367
163
Hrvatska
Problem ruter,wifi i sl., hakeri pomoć trebam.

Povezan sam wifi sa susjedom, sve je instalirano (ruter vanjski/antena) od strane stručnog lika, no međutim prije dva mjeseca susjed mjenjao svoj ruter i sve se poremetilo. Za to vrijeme ja koristim mob povezan usbom na komp.
Pokušao sam ja to tražit na netu šta kako dalje, al to su termini za mene hakerski. Kucam ja 192.168.... al ne mogu ući u svoj ruter.
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.422
258
Mlecni Put
Ako nisi povezan na wifi, ili kablom, dzabe sve!
Ali ako jesi povezan kablom na taj ruter
... prvo idi na PC... kucaj ili 192.168.0.1 ili 192.168.1.1 u browseru... ako ti se ucita login screen, lako cemo
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Kucam ja 192.168.... al ne mogu ući u svoj ruter.
Ne razumem jel vi imate 2 rutera ili 1 zajednički?
Da li imaš svoj ruter i možeš li doći do njega?

Ako možeš samo uzmi čakalicu i idi do njega i nađi rupicu za takozvani "hard reset" koji će vratiti ruter na fabrička podešavanja.
NAPOMENA: hard reset vraća sva podešavanja rutera na fabrička i ako ne znaš da vratiš posle šifru i da promeniš ime nemoj ni čačkati, telefon u ruke pa nek te operater sprovede korak po korak a ja sam pokušao da ti na brzinu objasnim šta i kako:

default username i password bi trebalo da budu napisani na pozadini rutera. Nakon hard reseta bi trebalo da možeš da pristupiš svom ruteru putem linka 192.168.0.1 sa tim userom i passwordom(ili sa računara koj je kablom spojen na internet, ili putem browsera na telefonu ali onda mora biti povezan baš na taj wifi!), odatle menjaš sve ali tebe treba da zanima samo šifra za WiFi i naziv priključka da ga tako nazovem, ako guglaš svoj model rutera verujem da ćeš naći gomilu uputstava.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Сјај

serviser

mumijev drug
Poznanik Foruma
05.09.2019
712
4.467
163
Probaj internet eksplorer umjesto chroma. Ako i dalje ne moze onda nisi spojen s ruterom ili ti kabl ne valja.
 

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.967
233
Шчбћа
Ja ne plaćam net. Pošto se malo razumem u wifi, komšije me zovu da im povežem smart uređaje na wifi pa tako imam pristup zaključanim mrežama. Kada bi nam detaljno i precizno predstavio šta je tvoj problem i kako dobijaš internet, možda bismo i došli do nekog rešenja.
U mom slučaju je ovako.
Komšija ima ruter na adresi 192.168.1.1 dok je moj klijent uređaj (koji preko antene prima signal) na adresi 192.168.1.200. Iz tog klijent uređaja kablom sam povezan sa akcis pointom AP koji je na adresi 192.168.1.210. i koji dodeljuje adrese mojim uređajima (smart tv, mobilni...). Ako se desi da nemam internet, prvo proveravam da li klijent dobija signal. Ako nema signala ili je loš, proveravam antenu. Ako je signal ok onda pristupam komšijinom ruteru.
Posedujem i drugu vrstu uređaja, tkz.ekstender koji se uključuje u utičnicu 220V ali taj uređaj formira svoju mrežu na adresi 192.168.10.1 pa neću da te zbunjujem kako se podešava ekstender.
Pojasni nam tvoju situaciju.
 

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.967
233
Шчбћа
Pošto vidim da si samo izmenio moj post i uneo adresu, pokušaj precizno odgovoriti.
Da li znaš adresu komšijinog rutera?
Da li je tvoj klijent uređaj u stvari extender?
Da li imaš sopstvenu wifi mrežu ili se samo putem kabla povezuješ na net preko PC?
Da li možeš sa mobitelom da se nakačiš na komšijinu mrežu?
Veruj mi da je teško tekstualno rešiti problem ako nam daš površne informacije. Možda da pokušaš logovanje na adresi 192.168.100.1.
Edit: za svaki slučaj izmeni adresu koju si naveo, možda je serviser u pravu.
 

Dvolicni

Aktivan Član
11.07.2014
692
2.367
163
Hrvatska
Da li znaš adresu komšijinog rutera? da
Da li je tvoj klijent uređaj u stvari extender? ne
Da li imaš sopstvenu wifi mrežu ili se samo putem kabla povezuješ na net preko PC? samo putem kabla
Da li možeš sa mobitelom da se nakačiš na komšijinu mrežu? da, al moram ić pred njegovu kuću, cca 50m od moje kuće
Veruj mi da je teško tekstualno rešiti problem ako nam daš površne informacije. Da znam šta ti sve treba dao bih ti odmah
Možda da pokušaš logovanje na adresi 192.168.100.1. jesam, ništa
 

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.967
233
Шчбћа
Da pronađemo problem... Idemo obrnutim redosledom.
Da li pc prepoznaje kada se utp kabal uključi/isključi? Prepoznaćeš po tome što će se pojaviti obaveštenje da je kabal diskonektovan. Kada ga konektuješ, trebalo bi da se pojavi obaveštenje na monitoru. Možda je kabal u prekidu ili nije lepo ubačen. Hoće da se desi ako je polomljen jezičak žabice. Proveri spojeve ili probaj drugi kabal.
Ako je ovo u redu, tvom PC bi trebala biti dodeljena adresa i bez problema bi mogao pristupiti tvom klijent uređaju na adresi koju si naveo. 192.168.xxx.xxx. za svaki slučaj obriši adresu, ne mora svako da vidi, i ja ću obrisati čim pročitaš.
Za početak, dosta... Nastaviće se...
Edit... Nastavlja se... @Dvolicni
Meni slika ne znači puno, uradi kako sam rekao da bi znao gde je problem. Pre toga izvuci kabal od moba iz pc pa otkači i ponovo prikači kabal od rutera do pc da bi video da li ti klijent dodeljuje adresu. Možda ti komflikt pravi dodeljena adresa od mobitela.

Edit 2. Pisaću velikim slovima da bi se bolje videlo.
Iz privatne prepiske sa ovim članom, da ne bi spamali forum, otkriven je (nadam se) problem.

KOMŠIJA JE PROMENIO IME MREŽE.

Tek treba da dobijem odgovor da li može pristupiti svom ruteru a ako ima neko sa istim ruterom, molio bih ga da napiše kako to da se uradi.

Edit 3: moje viđenje problema...
Mislim da je klijent ruteru izmenjena adresa tj.dodeljena mu je dinamička adresa tako da se istom ne može pristupiti preko fabričke adrese. Kako otkriti adresu? (verovatno iz cmd prompta) pa pristupiti toj adresi ili druga opcija-resetovati ruter pa mu pristupiti na originalnoj adresi. U oba slučaja, nakon toga, sledi podešavanje rutera u klijent modu i konektovanje na novu mrežu.
Biće ovo zaebano podešavanje, pomagaj teeee!!!
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Dvolicni