Pitajte što god vas zanima u vezi računala!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.076
163
Pozdrav
moze pomoc?

Imam Libraoffice i trebao bi u Calc-u napisati funkciju.
Znaci imam komponente u postocima

a 1.5%
b 5%
c 17%
d 65%
e 10%
f 1.5%

Htio bih da pod recimo nepoznanicom D upisem npr 150kg i automatski mi izracuna potrebnu kilazu za ostatak komponenti.
 
Poslednja izmena:
12.04.2022
101
225
43
pozdrav dragi moji,zapeo sam za tepih u kući,prolio sok po laptopu osjetim da mu je kraj blizu
molio bi vas,sad bi uzeo kompjuter sa kućištem sa većim ekranom i5,do i7-ice,gdje da tražim,gdje ima široka ponuda tih stvari i gdje je najbolje u hr,ništa hvala vam,bok zdravo !
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Demonijak

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
www.nabava.net

Ja sam koristio ovaj web kad sam trazio laptop. Nadjes neki model da ti se svidja i ovdje trazis gdje je najpovoljniji. Mozes i ovdje na webu napisat i5 ili sta hoces od kriterija i odabrati na taj nacin.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Čada

Demonijak

Aktivan Član
24.06.2022
80
262
53
29
pozdrav dragi moji,zapeo sam za tepih u kući,prolio sok po laptopu osjetim da mu je kraj blizu
molio bi vas,sad bi uzeo kompjuter sa kućištem sa većim ekranom i5,do i7-ice,gdje da tražim,gdje ima široka ponuda tih stvari i gdje je najbolje u hr,ništa hvala vam,bok zdravo !
ako nije tajna koliki je budzet u pitanju? Sta se planira raditi na racunaru? gaming ili basic? Mislis li za monitor uzeti vecu rezoluciju (za kontent) ili brzi panel (za gejming)? I dolazi li polovna roba u pitanju? Ako mi odgovoris na ovo sve, mogu ti sastaviti otprilike sta je za tvoje potrebe i uputiti te na cemu mozes ustediti na cemu ne, ako ti je to uopste bitno :D
 
12.04.2022
101
225
43
@Demonijak

Jutro,hvala na pomoći,neznam nadam se da će bude 7,8 hiljadarki,basic,veća rezolucija oći mi otišle,a novo sve bi zel šta reći,hvala na pomoći ..,pozdrav !
 
Poslednja izmena od urednika:

DjedMraz

https://twitch.tv/vutraorg
Poznanik Foruma
13.04.2020
574
3.138
203
racunaj si da dobar monitor iznosi okvirno 200 do 300 eur., ovisi koji zelis., ima i skupljih ali mislim da ne trebas , vec ti je gore nacedeno da navedi sto zelis odnosno sto ocekujes i mislis raditi na pc., tesko ti nekko moze sloziti konfig da tebi odgovara na nacin koji si opisao., npr ja imam komp od cca 5000 kn i cca 25K kn,., e sad....ovisno koje jos programe zelis na njemu, imas cuda od tehnike danas kao dodatne opreme a imas i prosjek ono ,.da radi i mozes igrat se,.. bla bla...itd
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Čada

DjedMraz

https://twitch.tv/vutraorg
Poznanik Foruma
13.04.2020
574
3.138
203
ako hoces basic., (bez monitora) i5 graf od 4 gb , 8 gb memorije i to je otprilike to., a cijena ti varira ovisno od proizvodaca tj marke koju zelis.,mislim da bi ti se uklopilo u cijenu koju si naveo.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Mozes i mp3 ostaviti medjutim smanjih bitrate. To mozes napraviti i s winampom i s vlc-om. Ako vec hoces online, kucaj mp3 to mp3 converter. Prva tri rezultata placena preskoci i otvori prvi dole koji nije placeni. I radi. :)
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.661
11.876
358
Socotra Island
eelslap.com
Treba da znaš da smanjivanjem birate-a proporcionalno smanjuješ i kvalitet zapisa. Sve ispod 128kbps (to ti je neki radio kvalitet) je dosta loše za slušanje. Postoji i OGG format koji je mnogo bolji i kvalitetniji (superioran) u smislu bitrate-a i veličine fajla u odnosu na mp3 samo je pitanje da li uređaj na koji želiš da prebaciš te fajlove može da čita format... Nadam se da sam bio jasan :)
 

maška

Herba Dalmatica
30.03.2020
581
8.472
233
Pozdrav, starom laptopu nakon 8 godina polako dolazi kraj. A meni slijedi godišnji u razdoblju od 1.12.-1.2. :)
Evo ovako, ja bih uzeo novi laptop, u cjenovnom rasponu od 4000-6000kn, ima li netko nešto za preporučiti pošto sam ja zatucan u vezi tih stvari ?
Svrha laptopa je igranje World of Tanks igrice (na nešto "jačim" postavkama bez "zapinjanja" i slično ako me razumijete. ) te surfanje, tu i tamo neki film ako sam na putu negdje, ništa posebno. Uglavnom, za igranje WoT-a.
Bio bih jako zahvalan ako netko ima neke preporuke. :respect:
 
27.01.2016
185
237
43
59
@maška, ako 400 kuna preko limita nije problem na ovom ćeš glatko igrati
 
  • Sviđa mi se
Reactions: maška

Dvolicni

Aktivan Član
11.07.2014
692
2.367
163
Hrvatska
Npr. Dakle, ja skinem video na kojem doktor priča o bananama, zadržim sve osim slike i preljepim sebe (svoj video) kako otvaram samo usta i to postavim na svoj kanal
Ne mislim radit sprdačine.
Dal su ti programi nama smrtnicima dostupni ili/i to moraš imat iskustvo za preradu videa?
 

Dvolicni

Aktivan Član
11.07.2014
692
2.367
163
Hrvatska
Skinio sam yt video koji je zapravo snimaak radio emisije, veličina je oko 100 mb, trajanje cca sat ipo.
Smanjio sam kompresiranjem na 60 mb.
Pokušao sa svim mogućim free online i trial programima ubacit svoju sliku (koju sam napravio u paintu) u video snimak putem watermark (re)movera i ugl ne može jer bi svi oni da im platim, a s nekim od njih sam i uspio ali onda video bude min 350 mb, pa u ćemu griješim?
U privitku šaljem slike primjera tog jeednog od programa - kod ovog je 5gb
prvi.png drugi.png