Pitajte što god vas zanima u vezi računala!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Mravak

Aktivan Član
Poznanik Foruma
19.05.2020
461
2.554
143
space
Pa u 1080p rezoluciji nije ni cudo i audio ti je 44k ja ne znam sto si ocekivao file od 100mb sa takvom kvalitetom? Kad ripaju filmove najmanje kvalitete je oko 1.2gb 720p.... Da postoji manje netko bi bio bogat...

Edit: kad sam vec tu da pitam... Ima li tko za preporucit dobar program za muziku radit... Od samplova. Mislim da sam nekada imao neki musicmatch ili tako nesto bilo je to davno ...ne sjecam se vise :D a sada imam Ableton Live.10 .. Pa ako postoji sto bolje i jednostavnije molio bih preporuku. Hvala :D
 
Poslednja izmena:

Prater

Prijatelj Foruma
04.04.2012
208
639
93
@mravak nije konkretan odgovor ali mozda pomogne. pogledaj avid pro tools ili reason studios reason12 - cine se jednostavniji.

direktne linkove za dosta alata, sample-ova, library-a, dodataka itd. koji bi ti se mogli svidjet mozes pronaci na;
Kod:
https://g-meh.com/vst/win

povremeno koristim ableton. nemam previse iskustva, napravio sam tek 30 sekundi kvalitetnog uvoda za darkpsy/forest stvar. odlucio sam se za ableton zbog kolicinski vise dokumentacije koja je ujedno i bolje napisana. takodje pronalazim puno kvalitetnih video tutoriala za razliku od drugih manje poznatih alata. pocetak je tezak ali ako se planiras duze vremena bavit produkcijom, mozda da preispitas koje su ti tacno potrebe. u slucaju da zapnes nedje vjerovatno ces prije naci rjesenje za ableton posto ima velik community u usporedbi sa drugim alatima. od dodataka koristim samo xfer serum za izradu raznih zvukova, na taj nacin se bolje upoznajem sa samim abletonom.
 
Poslednja izmena:

Dvolicni

Aktivan Član
11.07.2014
692
2.367
163
Hrvatska
@Prater koliki su ti mj troškovi na toj platformi ako imaš webshop?
Ja sam na shopify (mj 25€+% od svake transakcije) imam webshop pa zato pitam.
 
Poslednja izmena:

Prater

Prijatelj Foruma
04.04.2012
208
639
93
@Dvolicni

nisam koristio shopify stoga ne mogu napisat neku usporedbu.

wordpress/woocommerce nije platforma. wordpress je cms, a woocommerce je ecommerce plugin za wordpress - oboje su potpuno besplatni. troskovi proizlaze iz 3rd party usluga koje koristis, primjerice paypal naplata, karticna naplata, crypto naplata i druge. za svaki nacin placanja potrebno je biti registriran na platformi/stranici pruzatelja usluge, dati svoje osobne podatke i/ili poslovne podatke na temelju kojih ces dobiti pristupne podatke za API - koje ukucavas u plugin koji si instalirao u wordpress.

- paypal nisam koristio pa ne mogu komentirati provizije. rekao bih da uzima mozda 1% po transakciji ali nisam provjerio.

- kartice sam primao preko vivapayments.com dok je islo, ali sam prestao iz jednog jednostavnog razloga - postalo je tesko izvaditi novac bez registrirane firme. razlog odabira vivapayments.com je bio sto su odobravali prodaju odredjenih stvari koje drugi nisu, iako im u ToS pise da ne odobravaju ali prolazi valjda jer ne provjeravaju. uzimali su izmedju 0.3% i 1.7% od svake transakcije ovisno iz koje drzave je kartica (EU/US/ostalo) i koji je nacin placanja. upravo sada gledam na njihovoj stranici da su u medjuvremenu ubacili jos metoda placanja preko njihovog sistema - mastercard, visa, american express, diners, discover, alipay, sepa, {google|apple|samsung} pay itd - i sve sjeda na isti racun. postoje i druge stranice koje omogucavaju vise metoda placanja bez da korisnik daje informacije svakom 3rd partyu.

- trenutno primam samo bitcoin na webshopu jer nema kontrole i davanja osobnih podataka, za primanje nemam proviziju jer se radi o mom sustavu naplate ali imam proviziju kod p2p isplate u cash 2-3% ovisno o ponudi/potraznji. drugi sistemi naplate kripto-valuta uzimaju izmedju 0.5% i 1% po transakciji.

imaj na umu da ovisi i sta tacno prodajes. ako se radi o sivoj zoni kao sto su sjemenke nama drage biljke - puno karticarskih stranica ce te odbit.

troskovi web hostinga samog wordpress+woocommerce webshopa su minimalni - 2-3 USD mjesecno. ovisno o velicini stranice i kolicini posjeta koju imas dnevno zakupis shared web hosting ili vps (virtual private server). bilo koji kvalitetniji shared host bi trebao da gura 50k posjeta dnevno. ukoliko imas puno vise posjeta, onda gledas jaci shared hosting paket kod istog providera koji daje vise resursa (cpu,iops,nproc) i namjenjen je 'vecim' stranicama. vps gledas ako zelis vise kontrole, bolju izolaciju od drugih klijenata, dedicirane resurse, dediciranu ip adresu i uglavnom sistem postavljen po svojoj volji, ali u ovom slucaju je potrebno linux znanje. pocetni vps paket kosta 5-10 USD mjesecno ovisno o provideru.

ako sam dobro shvatio shopify omogucava razlicite nacine naplate preko njih samih, a tebi sjeda sve na isti virtualni racun i onda radis withdraw na banku ili paypal, ispravi me ako gresim. ako je tako, to je zapravo odlicna stvar jer nisi morao komunicirat sa paypalom i pet drugih strana da dobijes razne podatke. nisi napisao koje metode placanja prihvatas. ovisno o koliko 3rd partya se radi i dal imas racun kod njih, mozda bi dugorocno bilo financijski isplativije da se prebacis na woocommerce.

uzmi i druge stvari u obzir, a to je da ces vjerovatno utrositi vise vremena na postavljanje wordpress/woocommerce webshopa u startu dok sve ne pokrenes nego sto ti je trebalo za pokrenuti shopify. dobra stvar je da ces na wordpressu imat vise slobode - pocevsi od customizacije, dizajna, marketinga, seo optimizacije, modifikacije raznih stvari, custom plugina itd.

suma sumarum, cca 3.5-5% provizija nakon sto vivapayments uzme svoje i isplatim u cash (dok sam koristio kartice). tako je bilo jer sam morao radit konverziju, sada bi vjerovatno bilo manje otkad je uveden euro. trenutno imam samo kripto placanja stoga cca 2-3% nakon isplate u cash.

takodje nisi napisao zasto razmisljas o prebacivanju sa shopifya i zasto woocommerce, kad bi napisao razlog i koje metode naplate koristis mozda bi mogli doci do boljeg rjesenja nego da tipkam generalno o svemu i svacemu a ne odgovaram na pitanje koje te stvarno zanima. uz vise detalja ce ti se lakse pomoci.

slobodno posalji privatnu poruku ako su neke informacije koje ne zelis pisati javno.

edit: postoji jako puno dobrih ali placenih plugina i tema za wordpress, koje mogu biti skupe. ovde ima sve to 'nullano', samo se treba registrirat;
Kod:
https://babiato.co/
 
Poslednja izmena:

Prater

Prijatelj Foruma
04.04.2012
208
639
93
ukratko. analiziraj requestove preko browsera i ustanovi o kojem nacinu preuzimanja videa se radi. nadji data stream ako dio po dio povlaci. mozes pokusat sa yt-dlp koji nalazi streamove na url-u, mozes mu poslati paramtere 'cookies' i 'cookies-from-browser' ukoliko site treba auth. sa '-F' prikazujes dostupne kvalitete, sa '-f' definiras kvalitetu. ako skidanje uspije ali ima svega par sekundi videa ili zvuk ne odgovara, treba ti ffmpeg4/5 za popravak, ne znam tacno kako radi, mislim da skinute dijelove drugacije aligna. yt-dlp nije samo za yt vec ima i automatsko trazenje video streama.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo