Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Cappy

Aktivan Član
31.07.2013
194
405
63
Eh hvala ti, sutra cu pokušati sklepati neki box visine 70,80 , širine oko 50cm i dužine 100 cm . Pa vam se javim dok sve to napravim , i kupim opremu, u tom periodu ću kao i dosad prelistavat forum . Poz
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
14j9ds0.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: stara baba

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
Pozdrav, ovo mi je prvi post :D Procitao sam skoro sve teme i nasao odgovor na skoro sva moja pitanja, ali za jednu stvar moram da pitam... Posto box mora biti stealth, a gledam ako moze i u pc kucistu, da li bi nesto moglo da se uradi sa dimenzijama: 77v 33d 37s? samo jedna biljka bi bila... hvala unapred :)
 
12.12.2013
4
0
0
zanimam me kolika treba da bude optimalna temperatura za biljke,onda koliko biljaka moze da digne sijalica mh i hps od 600 w, i gde najblize moze legalno seme da se uzme...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ma zanima te garant jos nesto samo ne's da pitas... oces kazes nisi nasao odgovore na ovo, nigde na forumu nije spominjana teperatura, nema dnevnika pa da vidis kako ide pod 600w, nema teme o narucivanje semena... kako planiras uzgajati pod 600w kad ne znas ni koja temp. je optimalna... nekada su za ovakva pitanja isle opomene, al sad nema opcije nekoriscenje pretrage
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.385
27.808
1.098
Trøndelag
Bogeyman je napisao(la):
ma zanima te garant jos nesto samo ne's da pitas... oces kazes nisi nasao odgovore na ovo, nigde na forumu nije spominjana teperatura, nema dnevnika pa da vidis kako ide pod 600w, nema teme o narucivanje semena... kako planiras uzgajati pod 600w kad ne znas ni koja temp. je optimalna... nekada su za ovakva pitanja isle opomene, al sad nema opcije nekoriscenje pretrage
kakve ti imas zivce svaka ti cast!
imam dojam da u zadnje vrijeme 90% novih clanova se niti ne trudi sam pretraziti forum vec ceka da mu netko servira gotovu stvar.
i ona postavi takvo pitanje na 144 stranici,pa je li se nije zapitao da li je mozda to netko vec prije pitao?!
 
12.12.2013
4
0
0
aa lika,batice imam sijalice ove od 600 ,ostavio mi je ortak, nbtn to dal ja radim ilegalno,treba mi da uzmem legalnbo i da se bar tu necimam,ne razumem u cemu je problem,ako sam lepo pitao mozes i lepo odgovoriti, mrzi me sada da picim po forumu i trazim,kapiram da je od,nekih 20 d0 25,al me zanima koliko emena mogu da uzmem i da znam da ce mi dici ta od 600



20 do 25 stepeni
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
vidi zemljak, batica moze da ti bude tata obzirom na godinu koja ti je u nicku, a uz to je i moderator pa moze da deli opomene... na svu srecu ne nervira se lako cak i kad je sveze probudjen (verovatno zbog one durbanke od sinoc)

nbtn to dal ja radim ilegalno,treba mi da uzmem legalnbo i da se bar tu necimam,ne razumem u cemu je problem
problem je u tome da ti to legalno mozes kupiti npr. u engleskoj, al cim uneses u srbiju ili ti stige postom ti posedujes ilegalni materijal tako da i dalje ne vidim poentu kupovine "legalno" ako ce to u tvojoj ruci biti ilegalno i zakonom zabranjeno, dakle svejedno je de ces kupiti seme, a na forumu ima price i iskustava o tome https://vutra.org/topic/1759-naru%C4%8Divanje-sjemenki-zabranjeno-reklamiranje/ ili https://vutra.org/topic/709-alien-shop-i-banke-semena/

ako sam lepo pitao mozes i lepo odgovoriti, mrzi me sada da picim po forumu
a ne pitas se da li mene ili nekog drugog mrzi da odgovaramo na ovakva pitanja X puta prezvakana na forumu

kapiram da je od,nekih 20 d0 25
lose kapiras, ali i da nema foruma dovoljno je da u google bukvalno ukucas: optimum temp for cannabis, pa ce ti u prvom postu koji ne moras ni da otvaras pisati: The optimal day temperature range for cannabis is 24 to 30 °C. Temperatures above 31 °C and below 15.5 °C seem to decrease THC potency and ... eto, mene nije mrzelo pa probaj i ti, proveri

al me zanima koliko emena mogu da uzmem i da znam da ce mi dici ta od 600
ovo zavisi od prostora u kome ces uzgajati, a to nam naravno nisi napiaso, kao i od nacina na koji ces uzgajati (da li je planiran neki trening i koji), sto takodje nisi spomenuo. nije isto da li ces raditi vegetaciju mesec i po ili dva ili ces raditi 12/12 od starta tako da ipak moras biti malo manje lenj i citati forum ako hoces nesto da napravis sa tom opremom, savetujem da proucis malo ovaj podforum https://vutra.org/forum/23-unutra%C5%A1nje-uzgajanje/
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Genjo2

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Bogeyman je napisao(la):
... nekada su za ovakva pitanja isle opomene, al sad nema opcije nekoriscenje pretrage

Ali ima "Drugo" :) A drugo svašta može da bude :icon_lol:

malimrav1989 je napisao(la):
mrzi me sada da picim po forumu i trazim
Onda lijepo kulturno dođeš i kažeš: "Ja sam jedan od onih što vole da im se sve servira na pladnju. Jel vas nebi mrzilo da mi objasnite to to i to, pa da ne moram sad tražiti, jer stvarno sam lijen za to." Odakle da mi znamo jesi ti tražio ili nisi. Mogo si dobit opomenu za nekorištenje pretrage, a ti jadan niti nisi tražio... to bi bilo tek neugodno...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Genjo2 and CilI

stara baba

Aktivan Član
18.11.2013
183
197
43
47
Sagittarius A
Ovo me skroz iznenadilo,iz teme orezivanje:
  • By pruning all the buds at harvest time, rather than cutting the stem off above the ground, you could easily harvest your plant a second time.

jel ima tko da je to probao?
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Ima!
Ne odrežeš sve, ostaviš granu-dve, sa listovima, kako bi mogla preživjeti, presadiš (pruning korjena je poželjan) i prebaciš na vegetacijski foto period, ili napraviš kako sam ja napravio i posadiš van nakon indoor berbe i dobiš nakon mjesec dana ovako nešto :)


Naravno, pod uvjetom da je vani proljeće :icon_lol:
 

LoNba

Aktivan Član
31.05.2013
71
20
0
Negde u Srbiji
Prostor za grow mi je prostorija,pa samim tim nemam problema sa visokom temperaturom vec niskom.Ubacio sam i ventilator da duva da bi jacale biljke pa je jos hladnije.Kolika je minimalna temperatura da rastu iole normalno.Biljke izgledaju jako dobro ali za 12/12 rezim za 15 dana koliko imaju jako su male...Ima li neko ideju ili da li zna sta je mali potrosac za grejanje?Stavio bih na struju ali racun je poslednje po cemu bi da me provale.
 

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
Iako sam pocetnik, posto ti niko nije odgovorio za pocetak mislim da treba da pripazis malo na onaj clan 16. pravilnika.. A u vezi grejanja, grejanje na struju je najskuplje, i sve zavisi jel ima izolacija, kolika je prostorija, ako nema tu izolacija potrebno je konstantno grejati a sa izolacijom malo manje, onda ako je veci prostor neces grejati sa onom malom grejalicom jer ona ne trosi puno ako treba zagrejati malu sobicu ali za vece je mozda bolje TA pec koja bi stalno bila upaljena na manji broj jer kad akumulira toplotu kasnije ne trosi puno ako je ispravna :p Moje skromno amatersko misljenje :wave: A za temperaturu ti pise par postova iznad tvog..
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
a sta da mu se odgovori, ti si video za temp. malo iznad, moze i on, il da citiram samog sebe

PowerSeed je napisao(la):
The optimal day temperature range for cannabis is 24 to 30 °C. Temperatures above 31 °C and below 15.5 °C seem to decrease THC potency and ...
a sto se tice malog potrosaca koji ce da zagreje i odrzava temp. prostorije zimi, tesko da ces naci, eventualno da probas sa uljnim radijatorom. bolje napraviti box i staviti unutra kalorifer, lakse je odrzavati i kontrolisati temp. gledaj da ti ne pada ispod 17~18C
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.