Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ovakva tema je bila ali se nije znalo tko pije tko plača, tko pita i tko odgovara. Šta se mene tiče neka stoji zasad.
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Nema veze, bolje da su sva sranja u jednoj temi, nego da indijanci otvaraju teme svaki dan "jel ovo muška biljka" pa da se graveyard puni.
 

Mox

Aktivan Član
27.08.2010
81
20
8
36
Imam pitanje :p

planiram lupit SCROG, a za rezanje vrha se preporuča sljedeće:

1.) rez odraditi poslje mraka da biljoza ima što više svjetla kako bi se što bezbolnije oporavila i potjerala grane
2.) dan nakon rezabiljka treba bit na 24/0
3.) rez nikako ne raditi neposredno prije prebacivanja na cvjetanje( govori se o par tjedana prije )

Ja planiram odradit 4 tj vegetacije, u drugom tjednu napravit rez na trećoj internodi(eventualno 4. ako je bude bilo :p), i u trećem tjednu ih baciti pod mrežu(mreža razdvojiva i lako se izbace mudonje)...

Zanima me dali ste vi pojačali svjetlo poslje reza, i koliko prije prebacivanja na 12/12 ste ju rezali te kakvi su vam rezultati bili?? (do sad je samo LST bio na repertoaru pa se informiram)
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Nemam iskustva s rezom sto se tice boxa, ali sam jednom prilikom napravio rez na biljci koja je bila na prozoru. S obzirom da je imala puno manje svijetla nego bi imala u boxu, oporavila se od reza nakon 4 dana. A i malo sam zajebo rez (nisam imalo ziletu pa sam s najostrijim nozom prerezao i pretjerao) i sve je bilo u redu. Mislim da ne treba pojacati svjetlo, ja bi ih ostavio na rezimu na kojem su bile i do tada.
 

Dr Grow

Aktivan Član
24.04.2011
65
6
0
39
Moxx a zašto bi rezao bilje? (znam zašto se reže bilje)al mene zanima zašto si ti odlućio rezati?
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
MoXx je napisao(la):
Imam pitanje :p

planiram lupit SCROG, a za rezanje vrha se preporuča sljedeće:

ja soram scrog vec dugo zbog jako jako niskog boxa, i mogu ti rec da
nevidim uopce potrebu za topiranjem. samo podvlacim pod mrezu, i
podosta onih plasticnih vezica stavim di je pregusto, i to je to...
svi vrhovi budu podjednake velicine, jedino su oni tocno pod lampom
mrvu ljepsi.
 

SlowRider

Banned
Banovan
27.04.2011
21
4
0
47
evo ja nemam pitanje nego odgovor na nečije potencijalno pitanje.neznam jer dobra tema al nisam znao di da to svrstim.uglavnom ako je neko germinizirao sjemenke u vodi 24 sata pa stavio na wc papir i ako mu se taj papir osušio nije kraj svjeta.čitam svugdje da piše NIKAKO pustit da se sjemenke osuše,neče niknut bla,bla,bla itd.potopio sam ih u vodu na 24 sata pa stavio na vlažni papir.e onda sam bio odsutan i to sve se naravno osušilo i bilo suho doslovno 3 dana.ja sam onda opet namočio to i proklijale su sve.ako se to nekome desi bilo na papiru ili tresetu nije kraj svjeta.ako je post na krivom mjestu maknite ga.htio sam podjeliti ovo s vama al neznam di stavit.
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Kao prvo nemoj pričati gluposti, netko bi te mogao poslušati i sve mu propadne zbog tvog pametovanja.
Da su ti izašle klice iz sjemenki i da si ostavio suho 3 dana sve bi poumiralo. Imao si sreće što ti nije u tom periodu proklijalo.
I ovo je tema GDJE SE DAJU ODGOVORI NA POSTAVLJENA PITANJA, a ne bacaju gluposti.

Tvoj post će ostati samo zato da ljudi vide kako se ne komunicira u ovoj temi gdje će ionako biti gro spama i gluposti.
 

Mox

Aktivan Član
27.08.2010
81
20
8
36
Gargamel, ak tako kažeš, budem i ja pleo mrežu..hihihi

@DR. perverzije radi, zanima me kako se biljka ponaša, i to još nisam probao... htio bih s grmolikom biljkom koja ne pumpa sve u glavni hed ujednačit urod, nekako imam feeling da ću uvijek jedan vrh biti glavni.. ništ, eksperimenti s rezanjem će pasti(na 2-3 biljoze ostale nek se pletu i to je to...fala svima



@ZGbaraba: ˇˇ

Scrog je dušu dao ako znaš da su ženske biljke pa sve to metneš pod jednu "mrežu"... ova tvoja ideja ima rupu, šta ako prepleteš mušku biljku, otpetljat i skinut biljku je dosta zeznut posao i mrdanje simo tamo može dovesti do oprašivanja (teoretiziram malo..hh)
>>mislio si na vinogradarske mreže za zaštitu grožđa i voćaka od ptičurina.. ;P)

Ja sam si složio već okvir koji obuhvati sve tegle s biljkama, popreko su našpanate sajle na koje će ići mreža. Svaka biljka će imati svoju mrežu(dakle, složene kao puzzle-jedna do druge ali ne spojene),da kod pokazivanja spola mogu najlakše izbacit mudonju i da se ne hebem s raspetljavanjem. vrlo rado bih to poslikao ali imageshack nije https pa si ne želim radit probleme kad ne moram.
 

zapadnaZGbaraba

Aktivan Član
17.04.2011
70
16
0
34
negdje sam pročito na forumu da imaš takve mreže mislim platnene ili slično za kupit u vrtnom centru i da si napraviš okvir od drvenih letvica s dovoljno dugačkim nogicama da nebi bilo da kasnije moraš nadoštukavat. :) zategneš i zakucaš mrežu. ak su ti rupe prevelike zategneš još jedanput sa drugom mrežom prek te, s potrebnim odmakom i dobiješ duplo više rupa... ne znam da li pomaže al reko svejednako ću podijelit s vama kad je već riječ o scrogu..
 

rOrOnoa

Banned
Banovan
04.05.2011
0
0
0
29
Imam 3 pitanja:
1) kad proklija seme klica(ono belo što izađe) se stavlja prema dole ili gore??? pročitao sam različite odgovore na forumu...
2) da li je zemlja sa PH 7 dobra za početak, u čašu, dok ne naraste biljka dovoljno da pređe u saksiju?...
3) koja je idealna veličina saksije, i koliko ona utiče na razvoj biljke?
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Prema dolje...to ti je korijen... ;)

Samo Ph ne govori puno o toj zemlji, tako da ne bih ti znao jel dobra...ali ph je u redu...sve izmedu 6,5 i 7,5... =)
 

rOrOnoa

Banned
Banovan
04.05.2011
0
0
0
29
Evo ovo je zemlja:
PH 7, CaCO2 5,7%, Sm 48%, Vlaga 52%, P2O5 170mg, K2O 145mg, N 1,6%, Humus 11%:read:
Da li da uzmem nešto drugo za kasnije, ili može isto ovo?
 

SlowRider

Banned
Banovan
27.04.2011
21
4
0
47
Tarki je napisao(la):
Kao prvo nemoj pričati gluposti, netko bi te mogao poslušati i sve mu propadne zbog tvog pametovanja.
Da su ti izašle klice iz sjemenki i da si ostavio suho 3 dana sve bi poumiralo. Imao si sreće što ti nije u tom periodu proklijalo.
I ovo je tema GDJE SE DAJU ODGOVORI NA POSTAVLJENA PITANJA, a ne bacaju gluposti.

Tvoj post će ostati samo zato da ljudi vide kako se ne komunicira u ovoj temi gdje će ionako biti gro spama i gluposti.

evo opet vrjedanja.evo ostavi isto i ovaj post ovdje tak da ljudi vide da si idiot.
 

herb-o-logist

Aktivan Član
05.04.2011
177
25
0
33
Evo malo oftopika, moram.

SlowRider kak to da forum godinama bez tebe funkcionira bez greške i sad odjednom kad ti dođeš niš ne valja i niko ništa ne zna. Kakva vrijeđanja!? Nije ih bilo dok ih ti nisi započeo. A na kraju krajeva Tarkijev post je bio savjet drugima, a ne vrijeđanje tebe. Kolko ja vidim, ti si jedini koji vrijeđa. Ja sam isto nov kao ti pa ipak prihvaćam druga mišljenja i kad vidim da neko drugi zna nešto bolje od mene poštujem ga, a ne vrijeđam. Nemoj ovo shvatiti kao neku prodiku nego samo razmisli.

Još jednom sori na offtopicu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ličan

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
rOrOnoa je napisao(la):
Imam 3 pitanja:
3) koja je idealna veličina saksije, i koliko ona utiče na razvoj biljke?

Kreni od manje tj 21 cm ili 4 lit, pa lako je upgredati kasnije, naravno posle proklijavanja i rasta od nekih 3-5 cm u obicnoj casici
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.