Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
23.10.2011
23
1
0
34
Ljudi na ceka da prikacem ventove ? Mislim sa cega da dobijaju struju? Da probam sa nekim punjacem od telefona ? (Bilo mi sinulo da uzmem jedno nabajanje za PC gurnem u steker,i uzmem jedan kabl sto daje struju recimo CD - romu i na tome da radi. Ali nece... Jedino radi na mom kompu ali samo kada je komp upaljen onda vent radi, a ovako samostalno samo sa napajanjem vent nece da radi...
 
31.10.2011
5
0
0
47
proklijalo sjeme(orange bud) jucer sam posadio direkt u posudu 12l. Danas vidim da se je zemlja gdje sam ga posadio osushila pa sam ga ponovo poprskao vodom. Ne bi htio da mi biljka strune u previse vode,pa molim za savjet. Koliko zaljevati sjeme koje jos nije izaslo iz zemlje(Terra magma)?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
T-bud je napisao(la):
proklijalo sjeme(orange bud) jucer sam posadio direkt u posudu 12l. Danas vidim da se je zemlja gdje sam ga posadio osushila pa sam ga ponovo poprskao vodom. Ne bi htio da mi biljka strune u previse vode,pa molim za savjet. Koliko zaljevati sjeme koje jos nije izaslo iz zemlje(Terra magma)?

treba da je vlazno, ali nemoj preterivati, zalijes i ako je dobra drenaza pustis par dana (zavisi i od temperature i od toga koliko si "nabio" zemlju), prirodno je da se na povrsini prvo osusi ali ne zalivaj cim vidis da je povrsina suva, gurni prst pored ruba saksije pa vidi da li je zemlja suva i "unutra", ako je vlazna ostavi...
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
proklijalo sjeme(orange bud) jucer sam posadio direkt u posudu 12l. Danas vidim da se je zemlja gdje sam ga posadio osushila pa sam ga ponovo poprskao vodom. Ne bi htio da mi biljka strune u previse vode,pa molim za savjet. Koliko zaljevati sjeme koje jos nije izaslo iz zemlje(Terra magma)?

Dok biljka ne izadje iz zemlje, samo lagano povrsinski sloj zemlje spricaj s vodom... Kakvo zalijevanje dok nema nicega!? Pa nisi kupio suhi pjesak, nego zemlju koja vec ima svoju vlaznost....
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
ljudi moram jedan offtopic, nisam znao gde bi postavio to pitanje.. uzeo sam neko cvece, pa ga cuvam u tegli da se jos malo prosusi jer ocigledno nije. kako se malo prosusila postala je tvrda kao kamen. znaci hed mi je bukvalno cigla, nije mi jasno od cega je to? Peace n Pot!
 

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
758
1.619
163
Area 51 - Metal Mulisha Team
Poštovanje ja sam se zainteresirao za growing malo,educiriam se vec punih 10 dana citam clanke gledam youtube :)) Prvenstveno vam se javljam da vam se zahvalim i da vas pohvalim sa vasim dragocjenim trudom narocito bluberry ,predivno nesta :)) E sad da vas udavim malo :D..Oprostite na smetnji :)) Idemo po redu narucio sam growing Kit 250w hps zarulje ,starter,grlo i prigusnica ..Imam ormar jedan koji sam oblozio sa alu folijom radi odbijanja svijetlosti :)) E sad mene zanima jedno pitanje prostor nije nesta uber velik ali posto sam pocetnik mislim da mi niti ne treba veci :) Uglavnom radi se o ormaru koji je visok 160 cm ,sirok je 45 cm i dubok 50 cm ..Pa me zanima koliko biljaka mogu u takav prostor staviti gledam kad vegetiraju biljke da ih presadim iz 10 cm posuda u 20 cm posude ili 25cm posude :) da li je to pametno ? znaci da mi dvije tri biljke stanu nekako u taj prostor ja zadovoljan ..Uglavnom sto se tice ventilacije nisam pronasao rjesenje sta kazete kada bih stavio veliki ventilator koji pretezito koristim ljeti da se ohladim :))) naravno ne na uber pojacati da se biljka ne ozlijedi ,Mislio sam vrata od ormara drzati otvorenim i da direktno puse vent po biljkama :))) nesta kao clan BONGAŠ :D odgovorite mi molio bih vas te da li je pametno,efikasno ili sto vishe vjetra da napravim ?.. Sto se tice vlage i temperature znam da se odrzava na temp izmedju 23 i 28c ,vlaznost izmedju 40 i 60% i da je najbolje vlagu spustati kada u fazi cvatnje na 50% .. Uglavnom ako budem imao problema sa prevelikom ili premalom vlagom sta da uradim ? ako je vlaga recimo prevelika da otvorim vrata od ormara,a ako je premala da zatvorim ?. Sta kazete da recimo posudu sa vodom stavim u ormar da isparava ? naravno da ne prelazi limit od 60% vlaznosti :)) I josh jedno pitanje sto se tice prehrane :)) Kada prvi puta stavljam hranjive sastojke tipa N,P,K ,umjetno gnojivo kada se prvi puta stavlja i na svakih ,koliko se dana primjenjuje hrana,gnojivo etc.. Sto se tice zaljevanja to znam manje vise i oko klijanja sjemenja :)) Nazalost slike nemam da vam olaksam posao ali mislim da si laganjez mozete percipirao u glavi dosta mi je uzak prostor u boxu ali visok taman cak i previshe :) I josh jedna informacija sada kada se bacim u grownig sve kupujem odjednom i zelim vec za par dan krenuti sa vlastitim uzgojem jer mi je pun k . preloshe vutre po ulicama od bimbare suhe pa do mrvinja i piseva punih sjemenja a ***** ne puca :)) Mislio sam super lemon haze posaditi,himalaya gold ,nothern light ili tipa kush neki !! Mislim posto sam pocetnik steta mi je dati 300 400 kn za sjemnje ako mi ne uspije kaj sam napravio ?:) Nikola
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Usredotocio si se na ventilator koji puse po biljkama... S time neces rijesiti problem vlage, a niti ju kontrolirati! Za to sluzi ispusni vent koji se mora nalaziti na vrhu boxa. Neznam koje si ti youtube filmice gledao, ali ja sve koje jesam se ticu i izrade boxa, a tamo se pazi da imas 1. isuh DOBAR, 2. hladjenje zarulje ce ti obavezno trebati jer je prostor manji, itd. Po mojem nisi jos spreman, samo ces se napatiti kad jednom krenu problemi!!!
 

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
758
1.619
163
Area 51 - Metal Mulisha Team
hvala ti druze ma znam to za vent na vrhu boxa zaboravih to napisati i takodjer ventovi da udaraju po lampi cista logika da se ne prikurava.. pa iskreno nisam tu dosao da se preseravam ,forisram i biti u centru paznje mic po mic koji mi je nejasan dobro je dosao uvijek ,bice sve ok samo da si box zavrsim do kraja !! Moze pitanjce jedno ? Da li mogu na vrh boxa staviti vent koji ima za kupiti u konzumu recimo rucni oni ventovi samo da ga puknem gore uz probushenu rupu naravno :D.. I 120mm ventovi sa svake strane da udaraju po lampi :) Molim vas da mi helpate sto je vishe moguce :)) Lijep pozdrav
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
sve improvizacije su moguće u growanju, samo nisu sve funkcionalne odmah, uz sađenje ćeš sve više kužiti kako pomoći biljci, pa tako i gdje ima biti vent ovaj ili onaj, najbolje je prvo pogledati 30ak dnevnika, lijepo ih proštudirati, a onda u gradnju ili zapitkivanja, moraš kužiti svrhu boxa da bi ga pravio, ne samo po specovima i čekat da rodi, treba strpljenja i zagriženosti malo, a ne odustati. Samo hrabro, i pametno nadasve.
Stariji groweri uspjevaju na mjestima na kojima mi mlađi nikad nebi uspjeli, pa tako neto iskusan može postaviti vent gore ili naopačke sa žiletima umjesto propelera, no kao početnik trebaš se držati školskih primjera kojih stvarno u dnevnicima ima, kasnije kemijaj neki indijanski vjetar, samo prijedlog.
;)
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Pitanje:

dali je 800w hps dosta za 150x55x160 ormar?

Tj, dali je previse (ako previse uopce moze biti)
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
600W je kao predvidjena za 1m x 1m pa ti sad racunaj. A ti si otprilike u negdje. Lumena nikad dosta, samo kako to ohladiti...?!
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
a kako?


ma samo sam to htio pitat.... imam ormar i moze se rec da imam 800w.... i dalje nis neznam... i nezelim znat


hihihihi
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
kako 800W kad nema standardne izvedbe te snage? gdje si to našao? jesi siguran da je HPS, da nije neki drugi tip?
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
hahahahah... budala napušena, ne znam zbrojit 2 i 2...
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Jel ti to imaš ili?
Ako planiraš kupovat, nemoj. Nećeš to moći ohladiti u tako "malom" ormaru. Radije kupi 2x250W.
 

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
758
1.619
163
Area 51 - Metal Mulisha Team
Ljudi jedno pitanje ne znam da li je offtopic brijem da nije :) Gdje ima za kupiti growbox 80x80x160/200 .. Gledao sam malo po netu i naletio na snail shop koji je zatvoren radi kriminalisticke pretrage shopa :( ..Mene zanima gdje mogu kupiti full opremu ,ventovi,cijevi ,lampe idealan KIT :)

i jos nesta oprostite ali nije spamanje " vec me zanima da li je ovaj sajt u funkciji " ? ili je to u sklopu provaljenog snail shopa? .. Unaprijed zahvaljujem molim vas odgovorite mi da li je itko kupovao preko ovog sajta?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.