Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Parro, ma igraj se, ja sam moje PC kuciste ( vise ni sam ne znam koliko puta ) sastavljao, rastavljao, i na kraju razmontorao, reciklirao i napravio box.
Surfuj, ima odlicnoh resenja, ako si za, pravih stelt resenja
 
02.06.2011
5
0
0
35
Lijep pozdrav! :cool44:

Prvo da vas pohvalim na tako raznovrsnim informacijama koje se mogu naći na ovom forumu koje su mi uvelike pomogle prilikom mog prvog uzgoja. Međutim imam par nejasnoća i jedan mali problemčić.

1. Što se tiče LST, koliko sam shvatio potrebno je saviti biljku do određene mjere tako da glavni vrh kasnije raste prema svijetlu, zatim taj glavni vrh bi opet trebao saviti nakon što malo naraste?

2. Kada je odprilike vrijeme da se biljku prebaci na 12/12 režim? Znam da u principu nju možemo držati na 18/6 dokle želimo da nam raste, ali nije mi jasno da li biljka raste i dalje u 12/12 režimu ili samo stvara cvijetove?

3. Da li je nužno staviti žute lampe (cca. 2500K) prilikom cvatnje ili su dovoljne lampe od 4000K?

4. Imam jedan mogući problem sa jednom biljkom. Neki se listovi savijaju pa me zanima uslijed čega se to događa. Zemlja je Florabella, zalijevam kada vidim da je zemlja suha (zabodem prst) sa filtriranom vodom (Brita). Biljka je vani na terasi i cijeli dan ima sunca. Za sada ju nisam gnojio.





Slike biljčica :)






I prije LST-iranja



Unaprijed se izvinjavam ako sam postavio već postavljana pitanja, ali ove stvari nisam mogao naći na forumu. Eto, ako u nečem griješim, slobodno me ispravite. Sa zadovoljstvom ću poslušati vaše savjete :sun2:
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
kao prvo,kakvo zuto svjetlo koristis za cvjetanje,to ti netreba treba ti crveni spektar,hps,mozes je staviti na 12/12 kad hoces,ona jois raste u cvjetanju i razvija se,zavisi koja sorta ako je sativa izduzit ce se jos podosta u cvjetanju,lst ti mozda sad i netreba jer ti je prviput prvo nauci neke osnovne stvari pa posle kemijaj sa lst,ja nevidim taj problem da se listovi savijaju izgleda mi normalno ili nisi dobro slikao moguce je da je od vjetra malo savila listove,
 
02.06.2011
5
0
0
35
Možda sam se krivo izrazio. S obzirom da koristim CFL lampe, da li bi bilo preporučljivo staviti svijetlo od nekih 2500K ili može ostati od 4000K?
LST primjenjujem jer nemam baš previše prostora da mi biljka ide u visinu, a s druge strane bez obzira što mi je prvi grow, želio bi naučiti što više kako bi slijedeći bio još bolji.
 

oprez

Aktivan Član
02.06.2011
119
6
18
48
Pozdrav svima, evo i mene na ovom zanimljivom forumu.
Da skratim, zanima me jesam li kupio ispravne lampice za mali kucni uzgoj. Zarulje su:
-Philips 23W (103W) 1450lm (6500k)
-Philips 23W (108W) 1550lm (2700k)

Znaci zanima me dali da ih koristim istovremeno, i mogu li pokriti 2-3 biljkice (uz reflektore..)

Hvala!

P.S. svaki savjet je dobrodosao :p
 

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
oprez je napisao(la):
Pozdrav svima, evo i mene na ovom zanimljivom forumu.
Da skratim, zanima me jesam li kupio ispravne lampice za mali kucni uzgoj. Zarulje su:
-Philips 23W (103W) 1450lm (6500k)
-Philips 23W (108W) 1550lm (2700k)

Znaci zanima me dali da ih koristim istovremeno, i mogu li pokriti 2-3 biljkice (uz reflektore..)

Malo si previše skratio...
jel se radi o PC boxu ili?
uz kakav reflektor?
po jedna od navedenih sijalica?
inače te sijalice su dobre:thumb:
 

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
odgovore na pitanja iz prvog posta (kao i ovog zadnjeg) možeš pronaći čitajući forum:vb_whip:,npr. izabereš jedan završen dnevnik uzgoja koji je po nečemu sličan tvom(recimo dimenzije boxa) pa ga pročitaš al baš ono od početka do kraja bez preskakanja stranica ili postova jer baš se tamo možda nalazi odgovor na neko od pitanja...ili koristiš search za pojedine pojmove...i tako
za cvjetanje su bolje 2500K

sretno
 
02.06.2011
5
0
0
35
Podosta sam čitao, osobito tvoj dnevnik Data i dižem kapu za sav trud. Možda su mi samo promaknule informacije ili nisam pozorno gledao:icon_biggrin:

Sve u svemu, hvala na odgovorima :thankyou:
 

oprez

Aktivan Član
02.06.2011
119
6
18
48
Data je napisao(la):
Malo si previše skratio...
jel se radi o PC boxu ili?
uz kakav reflektor?
po jedna od navedenih sijalica?
inače te sijalice su dobre:thumb:

Hmmmm ne znam, nisam bas mislio PC box, mozda nesto malo vece, tipa ormaric srednjih dimenzija (cca: 1m visine, 0.5m sirine i 0.3m dubine). Na reflektor sam mislio nesto sto ce odbijati svijetlost, ne pravi reflektor (obojat stranice ormara u bijelo). Jos nisam nista zapoceo, citam po forumu i sakupljam ideje :p
Sto se sijalica tice, zanimalo me dal da ih obje koristim istovremeno posto su za razlicite faze. Da, po jedna zarulja..mislis da bi trebalo vise za ormaric srednjih dimenzija.
 

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
sa samo te dvije sijalice možeš growat u kutiji od cipela(karikiram)....
znači odi na završene dnevnike i izaberi jedan CFL i pročitaj pa ćeš vidjeti koliko i šta treba....
 

oprez

Aktivan Član
02.06.2011
119
6
18
48
Evo bas sam otpratio tvoj grow od pocetka do kraja, svaka cast..!
Upravo tako nesto i ja planiram (btw, i ja sam iz medicinske struke, lol)..Nadao sam se da ce te dvije biti dosta jer sam ih platio 18E (skupa). Vidio sam iz tvog boxa da si stavljao neke manje (moje su dosta vece)
http://www.amazon.de/gp/product/images/B001BNHV3O/ref=dp_image_0?ie=UTF8&n=213083031&s=lighting (druga slicna)
Zarulje su mi bile prvi korak, pa krecem s boxom jos malo..a onda cu vas dobro ugnjaviti jer ce i meni biti 1. grow :pPPP
Predlazes da kupim jos takvih ili su ok i neke jeftinije?
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Ok su jeftinije,ali zašto nebi kupio prvu klasu .... philips jel?
Pročitaj članke na home stranici,među kojima je i jedan o svjetlu i ventilaciji,pa malo analiziraj situaciju.
Da ti malo pomognem,treba ti cca 5lm po kvadratnom cm.
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
Naime,prica ide ovako:
Soba je 4x5m i u njoj zelim da napravim malu botanicku bastu za biljke marihuane :)
Pocetnik sam u indor sadnji pa zelim vase savete,sta mi sve treba i kako tu opremu najlakse nabaviti.
Zelim da uzmem najkvalitetniju opremu bas iz razloga jer mi je prvi put da sadim unutra pa ne bih bas zeleo da mi propadne trud. Isto tako savet oko izbora semenki jel zelim posaditi par razlicitih vrsta.
Unapredzahvalan i nadam se daljnoj saradnji :)
Zivi bili !!!
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
SenzaPieta je napisao(la):
Soba je 4x5m i u njoj zelim da napravim malu botanicku bastu za biljke marihuane :)

Nedovoljno si informacija dao. Soba je dobra,stane unutra sva oprema potrebna za indoor uzgoj,ali mi se ćini da si malo toga pročitao o indoor uzgoju.
Kompletna soba puna bilja je svačiji san,ali ruku na srce,to je skupo i riskantno,da spominjem kako to odmah miriše na komercijalni uzgoj,o kojemu nije dopušteno na forumu diskutirati.
Međutim,nekoliko boxeva,svaki za pojedini stadij rasta,stane unutra i može se zaista lijep setup složiti.
Ono što ti moraš sam odlučiti,a to bez savladavanja teorijskog znanja o uzgoju indoor ne možeš,jest kolike su ti potrebe. Hoćeš li pristupiti samogradnji ili ćeš kupovati svu opremu... Sve u svemu,pročitati:


Za još linkova pogledati:

https://forums.vutra.org/content/410-Sadrzaj-Portala
 

tom

15.07.2008
27
2
0
43
ostala mi je samo jedna zenka stara je 60dana ,,,, jos koliko bi mi trebalo da bude gotova,,,ova snimka je dosta slaba ali vide se cvetovi,,,jel mogu da joj sipam malo meda [video]http://imageshack.us/clip/my-videos/28/4po.mp4/[/video]
 
20.05.2011
13
2
0
47
JEDNO PITANJCE!
Imam autofloweringe (Short ryder) trenutno su negde oko 30-og dana inace lepo napreduju visina nekih 40 cm svetlost 18/6.
Zanima me kada bi trebala da pocne sa cvetanjem? Malo sam neurozan pa bih molio neki ODGOVOR.
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
zlo&naopako je napisao(la):
Nedovoljno si informacija dao. Soba je dobra,stane unutra sva oprema potrebna za indoor uzgoj,ali mi se ćini da si malo toga pročitao o indoor uzgoju.
Kompletna soba puna bilja je svačiji san,ali ruku na srce,to je skupo i riskantno,da spominjem kako to odmah miriše na komercijalni uzgoj,o kojemu nije dopušteno na forumu diskutirati.
Međutim,nekoliko boxeva,svaki za pojedini stadij rasta,stane unutra i može se zaista lijep setup složiti.
Ono što ti moraš sam odlučiti,a to bez savladavanja teorijskog znanja o uzgoju indoor ne možeš,jest kolike su ti potrebe. Hoćeš li pristupiti samogradnji ili ćeš kupovati svu opremu... Sve u svemu,pročitati:


Za još linkova pogledati:

https://forums.vutra.org/content/410-Sadrzaj-Portala

Verujem da sam dao ne dovoljno informacija al to sam dao tek da bih zapoceo koneverzaciju sa nekim jer sam nov ovde,a vidim da si se javio i hvala na tome...
Naime odmah da ti kazem ima nas 4 frenda i u zemlji u kojoj zivimo vutra je extra skupa a uz sve to i loseg kvaliteta,pa smo zato odlucili lepo da sami za sebe posadimo.I nemoj misliti da je to iz razloga da bi je mi prodavali il tak nesto,imamo dovoljno love na poslovima kojima se bavimo,samo volimo dosta da pusimo vutru :)
A uz sve to svaki od nas hoce drugaciju vrstu,od WW,jack haze,preko skunk-a itd...
Bas zato smo i uzeli lepo jednu kucu u kojoj zivimo i u kojoj se mozemo time baviti...znam da je svima san tako nesto al eto mi imamo te mogucnosti pa zelimo probati...
Inace u zemlji u kojoj zivimo je isto ako nas provale sa jednom il deset biljaka tako da smo odlucili ako se vec zezamo sa time da se zezamo kao ljudi i da naucimo nesto,a naravno da sami sebi proizvedemo vutru koju volimo...

Sad cu malo da prelistam ove likove koje si mi dao pa se cujemo...
U svakom slucaju nadam se da cemo ostati u kontaktu...
 

oprez

Aktivan Član
02.06.2011
119
6
18
48
Data je napisao(la):
sa samo te dvije sijalice možeš growat u kutiji od cipela(karikiram)....
znači odi na završene dnevnike i izaberi jedan CFL i pročitaj pa ćeš vidjeti koliko i šta treba....

Evo spremam se taman u shopping, idem po jos 3 CFL-ke (1x6500 i 2x2700k). Dalje, imam jos koje pitanje:

-boks ce biti 50x60x80 (DSV) i unutra ce biti 2x23W (6500k) i 3x23W (2700k) sveukupno oko 7500lm, jel to dovoljno? Citajuci razne dnevnike, pretpostavljam da je.
Za prvu ruku bacam sjemenke kakve nadjem (6-10) pa se nadam da ce biti 3 zenke.
2. Jel vam se cini dovoljna velicina boksa za 3 zenkice (radit cu LST).
3. Kako zivim u dosta malom stanu i sve je zbijeno, razmisljam strateski di smjestiti tu "kutiju". Zanima me koliko se to grije (onako izvanka) i koliko je bucno (znam da ovisi o ventilatoru, ali onako priblizno barem).
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Treba ti 15.000 lumena za taj prostor...

Koliko biljaka ti stane unutra je cisto produkt tvoje maste...mozes ih nagurati puno unutra pa raditi SCROG(potrazi na forumu)... ;)

Temp unutrasnja ti ne bi trebala prelaziti 30°C tako da ti se izvana ne bi trebalo osjetiti...a na pitanje o bucnosti si si sam odgovorio...zavisi kakva je kvaliteta ventova koje koristis i da li koristis nekakve prigusivace...kod mene je situacija takva da se nista ne cuje cak ni kada se stoji pored boxa...
 

nEphNiO

Aktivan Član
25.03.2011
75
8
8
Evo ljudi, imam mali problemčić, biljka mi je stara 65 dana, ima jedno 45 dana kako cvijeta, a ja moram otputovat negdje na tjedan dana, nemam je kome ostaviti, a čini mi se riskantno da je ostavim dalje u boxu jer je nitko neće moći paziti, a i nitko od ukućana ne smije vidjeti ni znati za to. Dali da je uberem i stavim sušit i hoće li zbog toga biti manje kvalitetnija, osim što će biti manja gramaža?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.