Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
ma nema problema-PITAJ,ko pita taj ne skita!
za početak pročitaj pravilnik i alate koji su na forumu..malo se posluzi SEARCH funkcijom
Naravno,da bez pitanja neče iči- POMOČI ČE LJUDI DOBRE VOLJE:) to sam siguran
svako dobro
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
Nisam znao za to pisanje u mnozini,jer inace pisao sam tako zato sto sadim sa frendovima;kao sto sam napomenuo vec negde.
Nema frke za to,ionako je moj profil pa cu pisati u oje ime a oni nek si otvore njihove ako zele pisati ;)

Btw...
Savio sam 10 biljcica koje su isklijale pod rezim 24/24 jer sam negde procitao da ih tako mogu drzati 3 sedmice...
Naime zelim ih napraviti male i zbunaste,ako uspem...
Sta mislite da li je ok drzati ih na 24/24 ili ne???

Jos nesto...
Naime videh ovde da se biljke trebaju zalivatikad su u tami,pa me zanima da li im steti to sto ih sad zalivam pod svetlom,jer kao sto rekoh na 24/24 su???

I samo jos jedna stvar...
Da li cu moci ovde postavljati link sa slikom da bih pokazao kako napreduju?
Tnx
 

RastaBird

Aktivan Član
19.03.2011
88
1
0
44
Nije ok drzati ih na 24/24 zato jer korijen nema "svojeg" vremena za rast, tj. kao da raste u hodu ak me kuzis, opndrči ih na 18/6 da ti se fino biljke formiraju i ovisno o veličini prostora i genetici sativi/indiki kreni s cvjetanjem...ak je indika možeš duže vegetirati ih jer ne izrastu tolko u cvjetanju, a ako su sative izdužit će se od 100% pa čak do 300%...
Biljkese zalijevaju dok svjetlo radi po mogućnosti dok se lampe pale ili gase...
Što se mene tiče stavi link...;)
Al senzepieta sve ovo što sam ti odgovorio mogo si pročitati na forumu da si dao samo malo truda, odgovorio sam ti da ne misliš da sam neko zanovijetalo da te je##m u zdrav mozak, ali daj malo aktivizma...ili malo sative xD
Baš si neki indika lazy boy...:D
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
Brate jesam procitao na forumu,al da budem iskren ima razlicitih misljenja...
Dosta vas podrzava tu 18/6 al ima nekih koji opet kazu da je 24/24 dobro da izrastu vise...
Sve u svemu tnx,stavljam ih na 18/6 pa cemo videti...
Hvala jos jednom
 

RastaBird

Aktivan Član
19.03.2011
88
1
0
44
Al nemoj ih previše drkati s tim režimima svijetla, možeš ih sjebat da pohemafroditiziraju :O...koja riječ
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
SenzaPieta je napisao(la):
Brate jesam procitao na forumu,al da budem iskren ima razlicitih misljenja...
Dosta vas podrzava tu 18/6 al ima nekih koji opet kazu da je 24/24 dobro da izrastu vise...
Sve u svemu tnx,stavljam ih na 18/6 pa cemo videti...
Hvala jos jednom
I ja sam prvi grow odradio vegetaciju 24/0 zato jer sam bio mlad i glup u uzgoju i nisam razmišljao vlastitom glavom.Pročitao "dobije se više" i eto ti ga na. 24/0 se može koristiti kad je predviđeno da se koristi, a za odgojiti normalnu biljku dovoljna je klasika, vege. 18/6 cvijet 12/12. Sva mudrost u tome.
 
10.06.2011
10
0
0
42
da li bi stvaralo kakav stetan uticaj na biljke ako bi u box 1x1 stavio 2x4oow mh sijalice? Imam jos jednu od 400w koja skuplja prasinu pa me interesuje da li bi sta bobio ili izgubio kad bi pojacao svetlo za nju?
 

tom

15.07.2008
27
2
0
43
da jedna je vec poginula a vidim i da druga slabi a samo jedna napredjuje ,, to sto kazes je tocno da ce da ostane samo najaci korjen
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Svijetla nikad previše. Najbitnija jako dobra ventilacija i da je vlažnost ok. Ja bi bar tako, kad bi se moglo priuštiti sve po želji. Ja bi možda da imam box i dvije lampe kao ti jednu lampu standardno gore a drugu namjestiti da obasjava od ispod. Trebalo bi uložiti bar 60-70€ u neki centrifugalni ventilator.
 
10.06.2011
10
0
0
42
A zasto od ispod? Box je u izradi pa mogu da se igram kako god hocu! Da centrifugalni ventilator nije mnogo jak i ako nije da li ga staviti da uvlaci ili izbacuje vazduh? Vazno mi je samo lepoticama da bude prelepo u njemu kad se usele!
 

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
34
ivan014 je napisao(la):
A zasto od ispod?

jako dobra solucia tkoje u mogučnosti da od ispod i odozgo daje svjetlost cjeloj biljki:icon_lol: štaje više svjetla toje i više ploda!
temperatura.... naj idealnija 21-26 C pod svjetlom a po mraku 21-17 C, zanemari temperaturu... stupanj amo ili namo nije bitan.
jeli 26 ili 28 C nebih se zamarao, nedaj samo da bude prevelika ili previska i samo neka dobar protok zraka bude i toe to :))
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
Svetilist je napisao(la):
jako dobra solucia tkoje u mogučnosti da od ispod i odozgo daje svjetlost cjeloj biljki:icon_lol: štaje više svjetla toje i više ploda!
temperatura.... naj idealnija 21-26 C pod svjetlom a po mraku 21-17 C, zanemari temperaturu... stupanj amo ili namo nije bitan.
jeli 26 ili 28 C nebih se zamarao, nedaj samo da bude prevelika ili previska i samo neka dobar protok zraka bude i toe to :))

dat svjetlo donjim granama je ok, ali svjetlo "od ispod" ako sam dobro shvatio bi znacilo svijetlo
po donjoj strani lista? mislim da od toga apsostrumfno nis koristi.... list ce s vremenom okrenut
lice u smjeru odakle mu dolazi svjetlo, pa makar to bilo naopako....
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
list ce s vremenom okrenut
lice u smjeru odakle mu dolazi svjetlo, pa makar to bilo naopako....
A ako je lampa i gore i dolje prema kojoj če lampi list okrenuti lice?:icon_lol:
Ja sam imao lampu na bočnom zidu zbog niskog boxa, znači terao sam ih da rastu vodoravno. Bez obzira šta svijetlo nije bilo poviše njih nego sa strane one su i dalje rasle prema gore a ne prema svijetlu.
Priroda je čudna stvar:)
Dakle, ovo sa dvije lampe je moja logika, ne tvrdim da je tako najbolje itd...
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
da bi biljka dobila optimal svetlosti,treba je rotirati redno,razredjiti koji list,granu kako bi svetlost dolsa do donjih grana,naravnoda možete one manje grancice na dnu maknut-koje i tako ne daju mnogo... U koliko svetlost nije dovoljno jaka,uvek če siliti u visine
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
ljudi,mnogo mi se dize temperatura,ide i do 32 stepena.kako da je oborim.jaci ventilatori?
 

cooina

Aktivan Član
11.12.2010
63
13
8
40
pa mozes da stavis jace ventilatore, da razdvojis sijalice staklom od ostatka boksa, mada u najvrelijim letnjim danima nije bas toliko strasno da ti skoci temperatura i do 32-33c,ako ti je vlaznost vazduha preko 30%.... sada neznam kada ti se pale sijalice, najbolje preko noci jer je jeftinija struja a i svezije je,temperature su nize...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: NoTrippin

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
Tnx Haze al daleko sam ja od tog Hr shopa jbg :)
Sve u svemu sutra upadaju jos 2 vetilatora velika u sobu i jedan novi(veci) za izbacivanje zraka vani...

Enjoy
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.