Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
ako imate manji box,roknite nekoliko flasa sa zaledjenom vodom,pokraj samog otvora-venta za zrak koji dolati u box- it o može pomoci
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
Greenpower1 je napisao(la):
A ako je lampa i gore i dolje prema kojoj če lampi list okrenuti lice?:icon_lol:
gornjoj, jer je lakse.


Greenpower1 je napisao(la):
Ja sam imao lampu na bočnom zidu zbog niskog boxa, znači terao sam ih da rastu vodoravno. Bez obzira šta svijetlo nije bilo poviše njih nego sa strane one su i dalje rasle prema gore a ne prema svijetlu.
Priroda je čudna stvar:)
Dakle, ovo sa dvije lampe je moja logika, ne tvrdim da je tako najbolje itd...

nece rast prema svijetlu, vec se lagano okretat, naginjat, i sl...

ne kazem ja da je lose osvijetlit donje grane, listove i sl, samo kazem da svijetlo s donje
strane lista ne pomaze bas fotosintezi, zbog same gradje lista (pricamo jelte o kanabisu)...
jer je vecina kloroplasta u palisadnom tkivu, sto je "blize" licu nego naličju lista.
zato je lice "zelenije", posto klorofil ne upija bas zeleno svijetlo...
pa sad ko voli nek izvoli, sta se mene tice, nek si netko stavi i "podnu rasvijetu"
 

oprez

Aktivan Član
02.06.2011
119
6
18
48
ej ljudi, koliko protok zraka bi morao imati ispusni vent da bi mogao tjerati zrak kroz filter. (manji box u pitanju 40x40x80)
Oni kompjuterski pretpostavljam da su preslabi?
Hvala.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Najbolji je ovakav koncept ventilarora, cijevni centrifugalni, ostali uglavnom vrte u prazno jer imaju slab pritisak zraka.
Box ti nije baš velik pa iskreno neznam šta da ti preporučim.
 
14.06.2011
6
1
1
46
Pozdrav svima,
citao sam temu o prihrani biljaka sve bi bilo ok ali u radnji gde sam kupio preparat nema plantela list,kupio sam neki fito fert,kesica je od 30 g ali nigde ne pise na koliko vode da stavim i koliko da naprskam biljku tj pise ali ne razumem googlao sam i nasao istu stvar kako pise i na kesici
FitoFert Kristal 19:19:19 +1MgO+ME (univerzalno fertigaciono i folijarno đubrivo)
Mineralno đubrivo sa izbalansiranim odnosom nutrijenata.Pošto sadrži visok sadržaj primarnih hraniva, predstavlja idealno univerzalno rešenje za folijarni tretman većine biljaka. Pogodno je za uzgoj povrtarskih kultura od period ukorenjivanja pa do cvetanja kao i za prihranu voćaraskih i ratarskih useva u periodu intezivnog rasta i plodonošenja pa sve do početka faze sazrevanja (pigmentacije plodova).Prilikom folijarnog tretiranja može se primenjivati samostalno ili u kombinaciji sa sredstvima za zaštitu bilja.
Doze primene u fertigacionoj primeni su 0.08-0.1% a folijarno 0.3-0.8%.


da li ovo moze da posluzi ako ne bolje da ne rizikujem?do sad nisam prihranjivao biljke jedino kad su posadjene,zemlju sam izmesao sa stajskim i malo vestackog djubriva onog obicnog poljoprivrednog.hvala unapred
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ? Semnke - feminizirane
2.Koliko su stare vaše biljke ? 15 dana
3.Koliko su visoke vaše biljke ? 10-tak cm
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ? 10L
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, ) Vigor Plant,zalivana jednom za gnojivom-Flortist Univerzale 7-7-7
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ? Svaki drugi dan,tojest kad osetim da treba
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ? 7,6
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ? Flortist 7-7-7
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ? HSP 400w
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ? 50cm
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ? 4x5
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ? 31 stepen 40-60% vlaga
13.Koliki je ph zemlje ?Ne znam
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ? Ne
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ? Malo u indoru


E sad evo slika uglavnom su sve vise maje ok-
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting


al imam i 2-3 kojima su vrhovi listova ovakvi-
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

Pa me zanima dal je nedostatak Nitrogena???
Mada sam negde procitao i da velika temperatura moze da izazove slicno zutilo na krajevima listova...
A kod mene temp. ne pada ispod 30 stepeni nikad :(


Tnx unapred...
 
27.06.2011
20
0
0
32
e ljudi imam pitanje hitno,mozda je vec postavljeno,ak je kaznite me al treba mi odgovor,imam 8 posadjenih sjemenki s klicama,u zemlji su 36 sati i fred ih je malo prezalio,naime zemlja je blatnjava....sta sad,hoce li mi to upropastit stvar ili??????
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Stavi na sunce, ljeto je. Ljeti je teško prezaliti.
 
11.06.2011
1
0
1
33
Ovaj ja sam novi u ovome ...imam vani tri biljke ...posijane sjemenke u 4 mjesecu ..znači prošlo je tri mjeseca...sada je svaka preko metar ..metar i pol....kad bi trebo ocekivat urod ...sta bi trebo učinit s njima ...sjeme je bilo neka domačica al jebačka sto smo gruvali....zahvaljujem na pomoći :)
 
20.04.2011
35
8
0
43
Pozdrav. kad se gasi svitlo u box-u, dal se i onda gase ventilatori za upuh i ispuh. Vent od cooltuba se gasi al neznan za ove druge.
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
grass je napisao(la):
Pozdrav. kad se gasi svitlo u box-u, dal se i onda gase ventilatori za upuh i ispuh. Vent od cooltuba se gasi al neznan za ove druge.

pa terba neka ventilacija, ako temp dozvoljavaju, ja ostavim i ulaz i izlaz, a ako nemogu, onda bar svakih x vremena "proluftat" jer i biljke disu, treba im kisika po noci....
 
20.04.2011
35
8
0
43
Fala na odgovoru. Još jedno pitanje imam. Dali mogu žarulju hps staviti od početka do kraja, znači za vege i cvjetanje. ili moran za vegetaciju staviti mh sijalicu. dali može hps biti i za vegetaciju i cvjetanje
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....mozes bez problema HPS od pocetka do kraja, je da su pod MH puno bolji rezultati al ako ne nema love i uvjeta za MH i HPS odraduje posao u vegi sasvim solidno.....
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
LST ne utječe stresno na biljku pa je možeš savit ka zemlji i još odrezat vrh, sve će biti u redu...
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Ja sam s Big Bangom radio Topping i FIM + LST, nemaš brige šta se toga tiče.
 

oprez

Aktivan Član
02.06.2011
119
6
18
48
Pozz ljudi, zanima me sljedece:
O cemu ovisi kakvi ce biti budovi, tj. da preformuliram, odmah iza godisnjeg krecem i ja sa svojim growom, i ne bi zelio nakon 3-3.5 mj. dobiti neke sitne "prozracne" budove.
Negdje sam citao da su takvi pod CFLkama dok su veci, tvrdji i kompaktiniji pod HSP. Box je 44x43x87 (sdv) i vege sam mislio odraditi sa 4x23w (6500) i 2x23w (2700)..e sad, sto se tice cvijetanja imam dvojbe. Ne znam dali da stavljam HPS 150W (plus koja 23W 2700) koju bi zelio izbjeci pod svaku cijneu iz vise razloga (zena, pas, temperatura...), ili da na set za vege samo dodam 125 ili 200W envirolite 2700. U svakom skucaju lumena ne bi falilo (15k+), pa me zanima vase misljenje? Moze li se sa CFLkama (ako sve ide po planu) dobiti fine,debele, masne budove? Po slikama bi rekao da moze, ali uzivo to izgleda malo drugacije..misljenja?????
Ovo je moje zadnje informativno "davljenje" prije sluzbenog dnevnika..

hvala !
 

cooina

Aktivan Član
11.12.2010
63
13
8
40
Pa sa hps-om imas da dobijes kvalitetnije,masnije hedove,ako stavljas hps od 150 mislim da nemas potrebe za jos kojom cfl sijalicom(samo bi povecavao temperaturu),mali ti je box,tako da ces morati da odgajas ‚‚bonsai‚‚ biljke,na saksiju ima da ti ode minimum 15-20 cm,sijalice plus rastojanje opet 20-30cm tako da neces nesto puno da ih drzis u vegetaciji,temperatura 1xhps150 vs 6x23w mislim da je neznatna i da se resiti,samo ostaju jos zena i pas :) ...mislim da je bolja varijanta MH+HPS nego CFL+HPS(neznam kako bi sve to ugurao u box,ili jedno ili drugo)...vremenom ces nauciti kako da od boxa izvuces maximum(lst,fim....)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.