Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
758
1.617
163
Area 51 - Metal Mulisha Team
pozdrav ljudi imam jednu vrlo važnu informaciju !! Sad ne znam da li smijem uopce pisati u vezi preporucenog sponzora "vanzemaljca" uglavnom mislim da mi ga je moderator preporucio prije par dana tu bash na forumu ..Uglavnom kontaktirao sam ih u vezi growboxa 60x60x160 i naravno oko ventilaciji i kit lampi full sve da rjeshim :)) i evo citata sto mi je rekao gospodin ,samo me zanima da li je ok to sto kaze ,mene ISPUH samo zanima a on nije uopce spominjao ispuh ,a ja sam mu naveo velikim slovima da mi je to najbitnije :)) uostalom evo da vidite ! ako uzmes dr 60,tribas samo kit sylvania 250 hps.Lampa 250 w nima toliko jaku temperaturo,da bi morao rijesavat s ventilatorima!A biljki je dobrodosao obican,najeftiniji ventilator,da je malo lulja,da se ona trudi i ojaca! Kasnije dodje do problema mirisa,ako je to zatvorena prostorija.Na samom kraju mozes to rijesavat sa odorsokom(filterom) ili sa pastom(limpuro).
U pocetku uzmi 5 kom automatika-biljka koja istodobno raste i cvata i gotova u 2 do 2,5 mijeseca.Tegla 11 litara,zemlju kupis za unutrasnje cvijece. Najbrza je trenutno od Royal Quin seeds royal auto-7 tjedana od proklijanja do berbe.Poslije ides na druge,ali moras paziti na velicinu biljke,jer si ogranicen!
Visina 160,odbij zemlju ispod,a gore reflektor i lampa,i prostor do biljke-znaci da trazis biljke do visine 120 cm!Moze i vece biljke,ali ne za pocetak-poslije,kad malo naucis.
U kratko je to to.
Danas sam oko 5 poslijepodne na Jankomiru,pa ako oces,nazovi ili me vozi na kavu.
B

Ovo ako je protuzakonito sto radim molim modove da dilitaju moj post ..Hvala lijepo
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
protuzakonito jeste :icon_lol:
ali nije protiv pravila foruma, pa alien je naš sponzor..

uživaj...
 

skank07

Aktivan Član
19.05.2011
70
0
0
54
Pozdrav, ovako malo je pitanje skakljivo al jednostavno moram ovo pitati...
nakon sto sam skoro pri kraju svog prvog indoor growa, ostao sam iznenaden jer cu dobit mozda nekih 150grama od 4biljke sto je cca 40grama po biljci...moram reci da su bile u jako dobrim uvjetima i da im nista nije falilo i da tokom cijelog growa nisu pokazivale nista losega...imam 400w bez CTa biljke domacice prostor 1x1x1.6 i imao sam ih u vegi nekih 6tjedana tako da su narasle do nekih 90-100cm, imale su velike tegle od 30litara i zalijevane su sa plantelom...znaci po meni sasvim ok uslovi...naravno da ovdje moramo uzeti u obzir da mi je prvi grow i sve to, ali samo 40tak grama po biljci :(((( naravno nisam ja ovdje mislio dobiti pola kile po biljci, ali nekih 100-150 g sam mislio da cu u svakom slucaju...
E sada mene zanima i ovo moram pitat jer me prozdire, u kojim uslovima bi mogao dobiti 400-500grama kao sto pise u forumu gdje se nalaze vrste i ispod njih moguca tezina? naravno ne pikiram ja na 400-500grama po jednoj jer sam dobio u prvom 10puta manje, ali me zanima dali je to uopce moguce ili su to samo pusta slova?vjerojatno bi ona trebala rasti duplo duze u vegi da dobije masu, ali ako je u tome problem bolje da stavim samo jednu i raste 6mjeseci nego da se mucim sa 4-5 a dobijem isto...naravno opet znam da ovisi o vrsti, ali recimo da se radi o sorti White Widow...hvala svima unaprijed...
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
skank07 je napisao(la):
E sada mene zanima i ovo moram pitat jer me prozdire, u kojim uslovima bi mogao dobiti 400-500grama kao sto pise u forumu gdje se nalaze vrste i ispod njih moguca tezina?

Ono šta čitaš ispod sorte o količini ti je na 1m2 šta bi bilo 4 ili 5 biljki pod suncem od 1000W
Tako ti oni to napišu.A šta se tiče 40g po biljci za prvi put je jako solidno.100g po biljci samo profiči koji znaju šta rade i to pod 600W minimum svjetla.
Budi sretan jer oko 50g je neki prosjek za indor!
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Nemoj gledat koliko ćeš dobit po biljci jer nije bitno koliko imaš biljaka, bitna je rasvjeta.Računaj da si dobar
sa oko pola g/W za početak a posli ćeš polako se približit na oko 1 g/W, a ako si fanatik ide to i preko.

Te priče o prinosu po biljci možda i vrijede za outdoor a u indo uzgoju možeš stavit 15 malih
biljaka ili jednu veliku i imat ćeš sličan prinos po masi.A to šta piše u opisu vrste za količinu
zanemari skroz jer je čisti marketing i nemoj se sekirat koliko ćeš dobit , odradia si prvi grow
i već lagano kužiš šta ti biljka govori sad je samo trebaš slušat i polako poboljšavat uvjete i
za par growova si kralj.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: JungSingDaaoo

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
skank07 je napisao(la):
Pozdrav, ovako malo je pitanje skakljivo al jednostavno moram ovo pitati...
nakon sto sam skoro pri kraju svog prvog indoor growa, ostao sam iznenaden jer cu dobit mozda nekih 150grama od 4biljke sto je cca 40grama po biljci...moram reci da su bile u jako dobrim uvjetima i da im nista nije falilo i da tokom cijelog growa nisu pokazivale nista losega...imam 400w bez CTa biljke domacice prostor 1x1x1.6 i imao sam ih u vegi nekih 6tjedana tako da su narasle do nekih 90-100cm, imale su velike tegle od 30litara i zalijevane su sa plantelom...znaci po meni sasvim ok uslovi...naravno da ovdje moramo uzeti u obzir da mi je prvi grow i sve to, ali samo 40tak grama po biljci :(((( naravno nisam ja ovdje mislio dobiti pola kile po biljci, ali nekih 100-150 g sam mislio da cu u svakom slucaju...
E sada mene zanima i ovo moram pitat jer me prozdire, u kojim uslovima bi mogao dobiti 400-500grama kao sto pise u forumu gdje se nalaze vrste i ispod njih moguca tezina? naravno ne pikiram ja na 400-500grama po jednoj jer sam dobio u prvom 10puta manje, ali me zanima dali je to uopce moguce ili su to samo pusta slova?vjerojatno bi ona trebala rasti duplo duze u vegi da dobije masu, ali ako je u tome problem bolje da stavim samo jednu i raste 6mjeseci nego da se mucim sa 4-5 a dobijem isto...naravno opet znam da ovisi o vrsti, ali recimo da se radi o sorti White Widow...hvala svima unaprijed...

slika bi pomogla..a moze biti da je lampa bila visoko a dugo si vegetirao u velikim teglama pa su su otisle previse u visinu(nisi trenirao?)zaklonile svjetlo donjim granama itd...ako nesto drugo nisi :kackepieksen:?
Bice za zapaliti ali mora to bolje sa 400w...ili je stvarno :shit2: genetika u pitanju:icon_lol:
 
08.11.2011
1
0
0
31
deste ljudi .. novi sam na ovom forumu i postavio bi par pitanja koje ste sigurno culi 100-puta...pa ako nije problem da mi kazete
1.kad izade klica kod sjemena i kad je spremna za sadit koliko duboko treba stavit sjemenku ili je treba stvait samo na povrsinu ?
2.imam 2 neonke plave boje dugacke 30cm. jel bi se to moglo korisit kao svijetlo za razvoj biljke..(a icu kupovat 4 UV neonke isto su 30 cm) koliko neonke trebaju bit udaljene od te biljeke i koliko dugo?
3. mislio sam posadit u kompjuteru jer je stalno ista temparatura(prem da imam mali ventilator u kompu) jel bi uspila i dali je tu pametno sadit?
4.kad bi posadio u nekoj posudit velicine jogurta i da se nepresaduje .. jel bi biljka uspila .. i koliko bi bila ?
5.kad je u razvoju biljka treba neko jace svijetlo .. jel bi bilo pametno je drzat ju ispod (kucne)zarulje ? jel bi uspila?
6.koliko trebaju dugo bit ispod neonki a koliko u mraku?
7. koliko treba puta biljku zalijevat !?
eto hvala unaprijed :)
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
1. nemoraš ju ni stavit u zemlju, samo stavi na pod tamo gdje se slabo hoda... pročitaj sve vezano za zemlju
2. UV neonke ne valjaju.. neonke plave boje koje imaš ne valjaju.. pročitaj sve vezano za rasvjetu
3. Posadi u komp, ali pazi da ostane grafička kartica unutra, inače biljke neće dobivat pravi spektar boja.. pročitaj sve vezano za prostor u kojem gajiš.
4. Uspjela bi, kako ne.. pročitaj sve vezano za tegle i koliko najmanje smije biti litraža
5. Možeš i lampe od auta stavit ako oćeš.. Daj me nemoj nasmijavat...
6. Ispod neonki treba biti pola života, možda i nauče hodati...
7. Netreba zaljevat, tvoj setup je svemirski i sve radi sam...

Ja bih ti preporučio da ne uzgajaš biljke u takvim uvjetima, jer tu nemaš ama baš ništa posla, bolje je kada se oko toga treba malo potruditi.. i još jedna preporuka... PROČITAJ FORUM OD A DO Ž, jer inače nećeš uzgojiti niti djetelinu a kamoli marihuanu!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Stoner289 je napisao(la):
deste ljudi .. novi sam na ovom forumu i postavio bi par pitanja koje ste sigurno culi 100-puta...pa ako nije problem da mi kazete
1.kad izade klica kod sjemena i kad je spremna za sadit koliko duboko treba stavit sjemenku ili je treba stvait samo na povrsinu ?
stavi je u dubinu bar koliko je njena duzina (precnik)

2.imam 2 neonke plave boje dugacke 30cm. jel bi se to moglo korisit kao svijetlo za razvoj biljke..(a icu kupovat 4 UV neonke isto su 30 cm) koliko neonke trebaju bit udaljene od te biljeke i koliko dugo?
vidi trenutno postavljen grow sa neonkama https://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/9349-pc-grow-neonke.html#post181264

3. mislio sam posadit u kompjuteru jer je stalno ista temparatura(prem da imam mali ventilator u kompu) jel bi uspila i dali je tu pametno sadit?
moze u kompu, pogledaj pc-dnevnike na forumu

4.kad bi posadio u nekoj posudit velicine jogurta i da se nepresaduje .. jel bi biljka uspila .. i koliko bi bila ?
nema smisla

5.kad je u razvoju biljka treba neko jace svijetlo .. jel bi bilo pametno je drzat ju ispod (kucne)zarulje ? jel bi uspila?
nema sanse

6.koliko trebaju dugo bit ispod neonki a koliko u mraku?
ako mislis na rezim svetla, ima detaljno o tome na forumu, nego, u vege moz 18/6 a za cvetanje 12/12 odnos svetlo/mrak

7. koliko treba puta biljku zalijevat !?
zavisi od temperature, velicine posude... ali ne zaliva se svaki dan

eto hvala unaprijed :)

odgovorio sam ti gore u najkracem, svakako moras iscitati forum, predlazem delove o unutrasnjem uzgajanju i pc-dnevnike
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
nije to bitno stari.. bitno je da su na tvoja pitanja dani odgovori već deset tisuća puta.. i sve lijepo piše po sticky temama...

netreba ti iskustvo za čitat i upijat informacije.. danas bi svi željeli da im drugi uzgoje biljke, al neide to baš tako.. em to malo i košta, a ako si se već odlučio a indoor grow, neide to preko noći ili u par sati.. treba ti barem 2 tjedna da naučiš/pročitaš sve.. kupiš opremu, sklopiš kutiju gdje ćeš gajiti itd, itd...

sretno!

sve je na tebi,.. preko interneta ti nitko neće objasniti tako dobro kao što to možeš naučiti sam..
 
08.11.2011
1
0
0
31
ako sam lijepo bio pito nemoras onda bit drzak prema meni ...naravno da cu procitat forum i uputit se u te stvari... i znam da to neide preko noci ili u par sati ..
samo sam lijepo pito.,
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
nema frke.. u 2. postu sam i ja lijepo postupio jer sam shvatio da sam u prvom malo preburno reagirao.. ali šta da ti kažem, na dan je takvih jako puno.. a mučim se s tim već duže vrijeme
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
A mi smo svi ljepo pisali da ljudi mogu pročitat a ne da svaki dan odgovaramo na ista pitanja.
Nismo ni najmanje grubi al ne možemo svaki dan na ista pitanja odgovarat po neznam koliko puta.
Zato no stres i baci se na čitanje!
Sretno!
 
08.11.2011
1
0
0
31
ja neradim po cijele dane nista .. biljku jako dobro mogu ugojit ... problem je u tome zato sto nezivim sam .. neg sa starcima ... zato sam i postavljo onaka pitanja ... kad bude krenio na fax .. onda je drugacija prica ..
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
mr.dr.Smok je napisao(la):
...100g po biljci samo profiči koji znaju šta rade i to pod 600W minimum svjetla...

Nemoj covjeku sada ubiti svaku nadu ovako...

Moj prosli grow je u prosjeku dao 120g po biljci unatoc tome sto sam puno stvari zeznuo...a isti prostor i svjetlo kao momak iznad...
 
06.04.2011
35
4
0
45
Stoner289 je napisao(la):
ja neradim po cijele dane nista .. biljku jako dobro mogu ugojit ... problem je u tome zato sto nezivim sam .. neg sa starcima ... zato sam i postavljo onaka pitanja ... kad bude krenio na fax .. onda je drugacija prica ..
Da moras da citas,moras da bi ukapirao glavne stavke uzgoja.I obavezno pogledaj sinhronizovani film na forumu.STONED FREE tu ces videti takoreci sve.ali baci se na osmisljanje i montazu boksa.A ako do sada nisi uzgajao?Za prvi put isprobaj spoljasnju varijantu gde ti se za sve uslove brine majka priroda. Hvala POWER SEED Najaci si. I jos da te pitam dali si uzgajao G-13 ?Pozdrav
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.