Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
03.12.2013
1
0
0
Pozdrav!
imam jedno pitanje pa ako bi netko imao volje malo pomoći.
Prije kojih 2 tjedna sam onako bezveze bacio par sjemenki u pitar sa starom zemljom koji mi je stao na balkonu, nisam nešto pridavao pažnju tu i tamo bih malo zalio, i evo prije 3 dana gledam niknule su mi 3 biljčice u vrlo malom razmaku cca 5 cm. Nemam ama baš nikakvog iskustva u ovome ali evo sada kad je već niknulo zanima me mogu li ja nekako jeftino i jednostavno uzgojiti i što mi je najbolje raditi. Da odmah budem iskren nemam baš financijskih sredstava za izdvajati za to, više nešto u kućnoj radinosti. Čitao sam o boxevima i svijetlima, uzgoju, zemlji itd. ali prije nego što uopće počnem s tim zanima me isplati li se to s ovim biljčicama. Sjemenke su od neke vrlo dobre vutre što sam stavio sa strane znači s ulice i to je sve što znam.

Hvala unaprijed nekoj dobroj duši žao mi više dileru novce davat :(
 
04.10.2013
5
2
0
Poz jel mi zna tko rec kako tj uz pomoc cega da najjednostavnije obogatim vodu/zemlju magnezijem? Jer sam primjetila da mi zemlja ima svega ali je bez magnezija koji smatram bitnim koliko toliko pa da se znam ponasat. Sjemenke su na klijanju jos nisu u zemlji htjela bi se pripremit. Mucho hvala
 
  • Sviđa mi se
Reactions: anny
22.08.2013
2
0
0
Interesuje me ako je neko bio u situaciji da mi kaze koliko biljka moze izdrzati bez vode... Zbog puta sam morao ostaviti biljke nakon 22 dana vegetacije i naravno sa svetlima upaljenim je ostala... Vec ima 15 dana kako ne znam sta se desava,pa me zanima hoce li se osusiti ili samo zaustaviti rasrt??? Srdacan pozzzz svima
 

ljoVe

Aktivan Član
02.09.2009
119
94
28
40
JBT??? 24h pod svijetlima, tajmer? ovisi koliko zemlje imaš u posudama, imaš li perlita? Prozračnost prostorije? Trebaju ici na 12/12... Kada se vracas sa puta? :D
 

Cappy

Aktivan Član
31.07.2013
194
405
63
Jel mi moze neko naci pogodne i jeftine lampe za unutrasnji uzgoj u ormaru, na ovoj stranici ? www.pik.ba .
Lijep Pozdrav
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Nema nikakvih tehničkih detala koliko umena isijavaju i tako...standardne takve cijevi obično isijavaju oko 2500 lum komad...za box tvojih dimenzija rekao bih da ti treba 25 000-35 000 lumena pa ti sad izračunaj koliko cijevi ti treba
 

Cappy

Aktivan Član
31.07.2013
194
405
63
Evo postavio sam i ostale, editirao sam post. Pa pogledaj mogao bi i uslikati ormar ako treba da vidite kako bi to bilo ?
 

Cappy

Aktivan Član
31.07.2013
194
405
63
Ako ti nije mrsko da mi ti nadjes na www.pik.ba , odgovarajuce sijalice . Pozdrav
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ja ne znam sta tebe muci, dao sam ti link sa temom o rasveti za koju imas para, jack ti je napisao koliko treba lumena za tvoj prostor, ajd da smanjimo pa nek bude bar 25.000Lm, zaboravi na halogene reflektore i zivine sijalice, to ti nije resenje za uzgoj, znaci nadji stedne koje ce ti u zbiru dati preko 20.000Lm pa probaj, uz to nisi naveo duzinu ormara tako da ne znamo povrsinu, gde si video da se stavljaju samo dve dimenzije za trodimenzionalni objekat. imas tamo tvoj link za stedne od 85w i 6300Lm, znaci 4 takve u uglove ormara i pichi
 

Cappy

Aktivan Član
31.07.2013
194
405
63
Dimenzije su 122x70x50 ormara .
Najgore je sto ja njih nemogu da nadjem (sijalice) .
I još jedno pitanje, koliko bi mogao uzgajati biljaka u ovome prostoru ?
 

Cappy

Aktivan Član
31.07.2013
194
405
63
Aha , znači takve 4 mogu, a i našao sam ovo http://www.pik.ba/artikal/3054116/hps-400-w/ .
Koja HPS je dovoljna za moj prostor ? .
Izvinite sto smaram, al jbga hoću da se imam čime baviti preko zime, dok ne dođe proljeće i počnem outdoor uzgoj .
Da li hps i cfl ima na prodaju u marketima ? .
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
cfl ima, kako koje i kako gde, a hps ne mozes naci u marketima. moze tu da ide hps 150w, ali racunaj da ti treba i starter i prigusnica i grlo e40, a stedne idu u obicna grla pa direkt u struju, no o svemu tome imas na forumu pa ajd i citaj malo

edit. sad vidim da je ono link za komplet, to ti je ok za taj prostor, ali moras naci i neki vent da to hladi jer je box nizak
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.