Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
12.02.2014
3
0
0
;) racuni nisu problem.....redovito i uvijek.....nego sam primjetio da sam dobio postu gdje mj nude pakete struje tarife neke....sto ce reci primjeceno je nesto ako se ne varam.......... znaci opcenito sa takvom potrosnjom bema rizika kontrolama.......?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
opusteno, ako ukljucis 10 takvih onda je mozda druga prica ;) svaka elektrodistribucija ima takve pakete i normalno je da to nude potrosacima
 

Cappy

Aktivan Član
31.07.2013
194
405
63
Sem, de ti meni reci, koje dimenzije boxa trebaju za HPS250W ,koliko biljaka mogu uzgajati tu ? .
I ako mozes naci kakvu stranicu da napravim takav box :)
Pozdrav i hvala unaprijed
 
14.02.2014
1
0
0
Pitanje,imam jaki vent za izbacaj zraka(can-fan) sa karbon filterom i passivni intake(rupa) i oscilirajuci vent za mjesanje zraka i da biljke jačaju,box mi je dosta visok 110x110x230cm i 400w hps,temp mi je optimalan vlaga malo niska tokom upaljenog svjetla ali nista problematicno,sad pitanje posto mi je vent za izbacaj dosta glasan,a prostorija u kojoj gajim je u kojoj zivim jeli problem ugasit ga kad se svjetlo ugasi? a ostavit samo oscilirajuci koji mjesa zrak?,kolko sam skonto jedino vlaga bi mogla bit problem al meni je vlaga kad je svjetlo ugaseno bez venta za izbacaj nije pre velika(55 posto)
 
14.02.2014
2
0
0
Mox je napisao(la):
Tema je otvorena kako bi se dali odgovori na sva pitanja i probleme vezane za unutarnji uzgoj.

Prije nego postavite pitanje, koristite SEARCH i pročitajte PRAVILNIK foruma.

Svaki spam bit će brisan.
Zanima me sta mi treba za growbox 300x150 2m visine ako neko moze bilo bi super, neznam gde drugo da postavim pitanje :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
to nije growbox nego growroom, kog ce ti toliki a da u startu pojma nemas ni sta ti treba od opreme... u svakom slucaju kreni sa citanjem ove teme od pocetka. u tome sto si citirao pise i procitaj pravilnik, a u pravilniku pise i 5. Ne citirajte bez potrebe
 
  • Sviđa mi se
Reactions: proPocetnik

Cappy

Aktivan Član
31.07.2013
194
405
63
Sem, mozes mi reci jel moze HPS 250W na zamrzivac ovih dimenzija DxŠxV = 70x53x116 . ili moram nešto novo praviti za hpsicu .
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ovo nije tema u kojoj samo ja odgovaram, ako te zanima bas moje misljenje imas temu u mentorskom kutku ;) inace, nisam do sada jos uzgajao u zamrzivacu, visina nije neka (da je bar 140) i verujem da bi bilo problema oko hladjenja, ako to moze srediti samo napred
 
05.02.2014
41
2
0
pozdrav, zanima me za unutarnji kružni ventilator dali ga treba staviti odmah na početku ili kasnije kad biljke malo narastu ...
i još kako ide sa zaljevanjem na početku
i dali odmah čim posadim sjeme stavljam vazu pod lampu molim vas za pomoć. hvala
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Odmah stavi ventilator, pod lampu može odmah, a može i kad niknu-o tebi ovisi.
Zaliješ (ne blato napraviti, samo lijepo zaliješ), pustiš da se ocijedi, pikneš klice i čekaš da niknu. Ne zaljevaš ponovo sve dok je zemlja vlažna. Kad se skoro osuši, vrijeme je za zaliti. Osjeti se kad olakša posuda... Nastoj ne čekati da se listovi objese, jer tad su već žedne, a to je stres za biljku...treba prakse, griješit ćeš ponajviše po pitanju zaljevanja, nema tu pomoći.
Posadi i otvori dnevnik, pa polako uz pomoć forumaša growaj.
 

MarkoMil

Aktivan Član
16.02.2014
70
53
18
Zelim pocet s growom i imam unkow sjeme jos ga nisam posadio ali planiram(pripremam sav potreban pirbor)

Eh ovako: Koliko vrsta gnojiva da koristim samo jednu ili vise? I mozete mi preporucit neke dobre a da nisu bas skupi :D

Koristit cu CLF žarulju od 125w 6500k (za vegetaciju a poslje u cvatanju cu je zamjeniti sa 125w 2700k) i 2x25w neznam koliko su K..

I planiram posaditi 2 biljke a prostor koji cu korsiti 0.5mx0.5mx1m jer bi to bilo dosta visine? ili da bolje posadim 1 biljku u boxu 0.3m.x0.3m.x0.7?

Koje ventilatore da koristim za upuh sam mislio obican pc ventilator 80mm a za ispuh kupaonski ventilator sta mislite o tome ?I da stavim 1 ventilator da push u svijetlo ili biljku ili to samo ako budem imo problema s temperaturom?

Moze neki dobri prijedlozi :D
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
tebi ne treba kupaonski ventilator za ispuh, haha

realno, ne treba ti uopće ventilator za ispuh... samo što ljudi mene ne žele slušati, ili barem pročitati par postova na koje sam odgovorio 100 puta na ovakvo pitanje...


Pričam o dimenzijama tvojeg boxa, što se tiče odgovora "NE TREBA TI VENTILATOR"

da me netko ne bi krivo shvatio
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Big L
20.02.2014
5
1
0
Imam par extra semenki sto sam dobio davno na poklon iz holandije, ne znam koja je tacno vrsta, tigraste su semencice i navodno su vrhunske...e sad problem je u tome sto sam ja to cuvao godinama i tek sad mi je palo na pamet da ih stavim da klijaju, stavio sam ih juce po uputstvu sa ovog foruma, medjutim zanima me da li ima ikakve sanse da ce proklijati s obzirom na to da te semenke imam godinama, mozda i preko 10 godina...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ako si ih vec stavio na klijanje onda ces ti nama reci jel ima ikakve sanse ;) sanse naravno postoje, al dosta je to i godina, zavisi kako su bile skladistene
 
20.02.2014
5
1
0
bile su u kutijici zatvorene hermeticki, nisu imale dodir sa vlagom, toplotom, i svetloscu...otkud znam valjda su ocuvane :) javljam u svakom slucaju
p.s. u svakom slucaju sam stavio i 2 skorasnje...
 
05.02.2014
41
2
0
može li mi neko reči samo jednu stvar,kupio sam terramagmu ,i sad na njoj piše da ima ph od 5 do 6.5...kasnije sam išo izmjerit sa ph mjeračem i piše mi da ima ph od 8.2 dali je to bitno i u slučaju da je kako podesit taj ph?
hvala
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.