Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
PH je relativna stvar koja varira...odešava se +/- korektor tekućinom koju ima za kupit u pat shopovima ili online ili po domaće limunom se snižava sodom bikarbonom povečava..tako se bar slučaj s mojom vodom.
Znaci koregiraš PH vode kojom zaljevaš.
 
05.02.2014
41
2
0
dada znam to nego me zanima dali ima veze ako mi zemlja ima veći ph nego što bi trebao biti makar na vreći piše da je od 5.0 do 6.5 a meni na ph metru izbacuje da je 8
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ako uzmemo da se koren nalazi u zemlji, a kanabisu najvise prija raspon od 6.3 do 6.8, sta mislis da li ima veze ako je tebi ph zemlje 8... treba li uopste postavljati takvo pitanje, pre je pitanje da li je ph metar ispravan ili sta s radio sa zemljom ako joj je tako visok ph ;)
 

MasahikoKimura

Aktivan Član
16.07.2013
63
23
0
pozdrav !

ovako,u growboxu mi je temp. 28 stupnjeva i vlaga je 55%,ali samo pod upaljenim svjetlom,nedugo nakon što ga ugasim temperatura padne na 9 stupnjeva i vlaga skoči na 80% ako je za vjerovati kineskom higrometru (a ja se bojim da je točan),box je na poluotvorenom.

koliko to može biti štetno za biljku? kako da povisim temperaturu pod ugašenim svjetlom?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
moras ga zagrevati, nema druge, a cime to ti smisli, dosta je o tome pricano na forumu... a temp ti ne bi smela padati ispod 17
 
22.02.2014
33
9
8
36
MasahikoKimura je napisao(la):
pozdrav !

ovako,u growboxu mi je temp. 28 stupnjeva i vlaga je 55%,ali samo pod upaljenim svjetlom,nedugo nakon što ga ugasim temperatura padne na 9 stupnjeva i vlaga skoči na 80% ako je za vjerovati kineskom higrometru (a ja se bojim da je točan),box je na poluotvorenom.

koliko to može biti štetno za biljku? kako da povisim temperaturu pod ugašenim svjetlom?
imas razno raznih grijalica koje mozes kupit,utakni ga na tajmer da se svakih 15-30 min upali i zagrije prostor,ako nista drugo pricekaj ljeto pa ce bit toplije ;)
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.012
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Kayser Soze je napisao(la):
dada znam to nego me zanima dali ima veze ako mi zemlja ima veći ph nego što bi trebao biti makar na vreći piše da je od 5.0 do 6.5 a meni na ph metru izbacuje da je 8
Ako imas onaj klasicni jeftini ph meter za zemlju on ti nije tocan.Takva igracka dodje malo vise,200-300 dolara!!
 
05.02.2014
41
2
0
imam ph metar za vodu i to malo bolji,sad neznam mislio sam da je taj i za zemlju?? (kažem novi sam u ovome pa mi je dosta stvari novo,zato tražim pomoć)...
:read:
Dali je uopce potrebno mjerit ph zemlje s obzirom da sam uzeo TM na kojoj piše ph 5.0-6.5?
Hvala :D
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Imam jedno pitanjce za nekoga tko ima iskustvo sa hermijem.Dali je mogoće da curica koja se razvila u hermija puno prije završi sa cvjetanjem od svoje cimerice,a u istome su boxu i istim uvjetima.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Nemoj zamjerit, al kod mene hermiji uvijek završe prvi... pod škarama :) Što ga uopće ostavi na životu?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: matia

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
A znam da sam trebala ali prvi mi je grow i emotivno sam vezana za moje biljčice,nisam imala srca da je sjecem :(
 
  • Sviđa mi se
Reactions: stara baba

Vesperian

Aktivan Član
15.08.2012
108
101
28
35
imam jedno pitanje, nisam nasao pretragom "revegetiranje"..

ostavio sam jednu biljku koja ce biti majka..400W MH..

ona je sad 2 tjedna odvojena od ostalih na rezimu 18/6 (imam ju mogucnost drzati) ali u nedoumici sam..izgleda mi kao da cvate ali nisam siguran..

koliko vremena treba da revegetira i da li je ovo normalno?

IMG_0001.jpg



# natikace zanemarite :)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Cvatnja bi trebala prestati ali ja nemam iskustva s "vračanjem u vegetaciju"(odmah google otvara 3 linka) pa ne znam kako to uvijek prolazi.

PS. Natikaće nisi trebao spominjati pa ih nitko nebi ni vidio :icon_mrgreen:
 
20.02.2014
5
1
0
Citadela je napisao(la):
Imam par extra semenki sto sam dobio davno na poklon iz holandije, ne znam koja je tacno vrsta, tigraste su semencice i navodno su vrhunske...e sad problem je u tome sto sam ja to cuvao godinama i tek sad mi je palo na pamet da ih stavim da klijaju, stavio sam ih juce po uputstvu sa ovog foruma, medjutim zanima me da li ima ikakve sanse da ce proklijati s obzirom na to da te semenke imam godinama, mozda i preko 10 godina...
Jos uvek nista :( al cekamo i dalje.
Nada umire poslednja
 

malimarko

Aktivan Član
08.07.2012
222
266
63
zg
evo jedno pitanjce :)
kako stišati pc ventove u pc boxu?znaći da ih stiša a opet da ne zauzima puno mijesta,da ne zaustavlja protok zraka...ćitam sad da su neki stavljali one flex cijevi,vatu,nekakve kutije okolo venta i sl.Zanima me konkretno kako je netko od vas stišao pc vent?Jer to bi mi stvarno trebalo jer ćudno je ipak komp ugašen a ono ipak zuji,baš sad kad sam ih namontirao gledam da nije nešta strašno ali ipak se ćuje koliko toliko.pa navalite!Hvala vam ;)
citadela imaš još koji dan fore,držim fige ;)
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
Citadela na kakvoj temp. drzis te meneke sto klijaju ? trebale bi biti na 20+ da krenu .
ako si ih gurnio dublje u zemlju ,treba im dok se probiju ...strpljenja :)

mali marko nerece nam koje si godiste ??

komp. nikad nije ugasen ;)
 

malimarko

Aktivan Član
08.07.2012
222
266
63
zg
to što piše mali ne znaći da sam toliko malen :D
punoljetan sam po svim zakonicima balkanskih država ako te to zanima ;)
ma znam ali eto zanima me ako bi se moglo to stišati na koji naćin? :)
 

userNomore

Aktivan Član
16.09.2013
193
606
93
Najčešća su dva uzroka zujanja PC ventilatora - rezoniranje lima kućišta i/ili zujanje ležaja ventilatora.
Ako zuji zbog rezoniranja s limom kućišta - probaj stavit nekakve gumene ili kartonske odstojnike između lima i venta, makar na mjesta šarafljenja za lim. Ako zuji baš ležaj ventilatora, onda se skine ona okrugla naljepnica, pa onaj mali gumeni čepić i kapne se kap (mašinskog) ulja na osovinicu i sve vrati nazad. To bi trebalo pomoći da ne zuji barem neko vrijeme. :)
 

malimarko

Aktivan Član
08.07.2012
222
266
63
zg
hvala..mislim da zuji baš zrak jer baš zuji onako kao kad pušeš ustima,nadam se da me razumiješ...nije da cvili preskače,ronda kao da je osovina...probat ću neku gumu stavit između venta i lima..uglavnom hvala :)
 
28.04.2013
31
35
18
Zasto se menja ph vode kada je u pokretu voda.Naime namestim vodu na zeljeni ph i stabilan je ali cim pocne ta ista voda da kruzi ph joj drasticno raste.Moze li to nekako da se spreci?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.