Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
28.04.2013
31
35
18
pa iz posude gde stoji kroz pvc cev.Dakle dok pumpa stoji nastelujem ph na 5.5 i stabilan je ali cim ukljucim pumpu tako krece i ph da raste.Cesmovaca 7.4-5
 
20.02.2014
5
1
0
Creative je napisao(la):
Citadela na kakvoj temp. drzis te meneke sto klijaju ? trebale bi biti na 20+ da krenu .
ako si ih gurnio dublje u zemlju ,treba im dok se probiju ...strpljenja :)
Na sobnoj temperaturi, nisam ih stavio u zemlju nego onako kao sto je objasnjeno na vatu pa prekriveno jos jednim slojem vate i sve to poklopljeno, naravno odrzavam ih vlaznim, ne preterujem sa vodom. Nabubrile su ali to je sve, stoje vec preko 15 dana ne znam da li ima vise smisla cekati. Mislis da treba da ih stavim u zemlju da ce biti vece sanse?

Drzim ih u sobi gde je temperatura skoro uvek ista, oko 20 c, jedino sto mogu da ih stavim na drugi kraj sobe kod radijatora, al ne znam bas kolko je to pametno...?
 
10.11.2013
5
12
3
Imam pitanje, 4 sjemenke proklijale, posadene prije nekih 10-tak dana i jos nista nije niklo. Temp u boxu 28 i vlaznost 63%. Di je problem?
Naravno ovo je prvi grow. Imam Multiplu Sklerozu i stvarno mi to treba. A bez obzira na procitane dnevnike uzgoja, jos uvijek tapkam u mraku.
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.661
11.877
358
Socotra Island
eelslap.com
Stvarno rebus !

Ok su i temperatura i vlaga mada ne bi smela preko toga , nadam se da nisi oštetila klice pri sađenju ?!
Ako si posadila malo dublje treba im definitivno više vremena da izbiju na površinu , treba prskati zemlju i tako održavati vlažnost zemlje ...
Samo pozitivno ,izbiće sigurno ako si sve uradila kako treba ...
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Altea je napisao(la):
Posadila oko 1.5-2 cm u zemlju, prskam savaki dan. Ja sa nadam da je to ok.?
2cm je malo dublje. Po mon pola centimetra-centimetar i to fine zemlje poviše sjemenke max.
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
da dovoljno je samo da ju pokrijes zemljom onako kroz prste, samo da je mrak...

sad ćeš čekat, ali ne brini, kad tad ce izbiti
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
a kako si okrenula sjemenku kada si ju stavila u zemlju...klica gore ili dole ili nisi obracala paznju?
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Vjerovatno je ta 2 cm(možda i 3) u pitanju,mada je 10 dana puno za izlazak ... lagano jednoj pročeprkaj zemlju odozgora i vidjet ćeš šta se dešava (neće joj ništa biti)
Još ako je klica prema gore,hmmm,pate se da izađu a stalno prskanje će ju ubiti prije nogoli pomoći.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
puno je to 10 dana, moguce da su istrunule od previse vode (dogadalo mi se to) zemlja treba biti samo vlazna ne mokra, napravi to sto ti je venlo savjetovao pogledaj kakvo je stanje pa ces sve znati ;) a to za 2-3cm svejedno je trebala izaci u 10 dana, pa i s klicom prema gore isto tako..
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Itekako znaju zapeti ako je klica prema gore..Sto kaze Venlo sigurno to i nije 2cm...pa je malo i secovala zemlja i tu se dobije cm.
10 dana prode bez problema dok se ona iskobelja iz problema...kao i kod nas ,zapne ako ides na noge..na glavu se ide u probleme,zivot.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: irieman and Tarzan
03.01.2014
10
2
3
Altea je napisao(la):
Imam pitanje, 4 sjemenke proklijale, posadene prije nekih 10-tak dana i jos nista nije niklo. Temp u boxu 28 i vlaznost 63%. Di je problem?
Naravno ovo je prvi grow. Imam Multiplu Sklerozu i stvarno mi to treba. A bez obzira na procitane dnevnike uzgoja, jos uvijek tapkam u mraku.
jesi okrenuo klice prema dolje kad si sadio? i nesmijes ih gurnut dublje od nekih 2 cm

Citadela je napisao(la):
bile su u kutijici zatvorene hermeticki, nisu imale dodir sa vlagom, toplotom, i svetloscu...otkud znam valjda su ocuvane :) javljam u svakom slucaju
p.s. u svakom slucaju sam stavio i 2 skorasnje...
mislim da sam negdje procitao da mogu izdrzat nekih 5 god max..i moraju bit skladistene kako si i napisao jedino bi bilo pozeljno da su bile u frizideru ili nekom podrumu...
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Kad krenu popusti znaš da je starije bar 2-3 godine a ima i starijih po normalnoj cijeni, sad je 2014 a piše 2012.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.