Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
23.04.2014
1
0
0
Pozdrav svima.
Upravio sam poceo sa ovima i dobro bi mi doslo par savjeta.
Narucio sam 3 sjemenke random..
1 sjemenku sam stavio prema ovim slojevima Biljeznica-mokra maramica-sjemenka-mokra maramica-Biljeznica
Znaci svaki dan stalno maramica namocim u vodu tako da budu vlazne... tako sam cuo da treba..
Druge 2 sjemenke sam stavio u casu u vodu..
Sada koliko bi trebalo da proklije nesto i dali sam dobro napravio?
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Staviš u mokru maramicu 3 sjemenke, razmakneš cent jednu od druge i poklopiš drugom mokrom maramicom i to poklopiš nekim tanjurićem da drži vlagu i nakon 48 sati će ti isklijati. Neznam ja nikakve bilježnice i preklapanja. Ove u čaši će ti potonuti nakon 24 sata, malo ih gurneš kad provjeravaš, možeš je vaditi pa još jedan dan u maramici kad potone ili je ostaviti na dnu čaše još 24 sata i kad se raspukne odma u zemlju. Uglavnom obje metode ti treba dva do tri dana maksimalno da budu spremne za u zemlju.
 
27.03.2014
22
1
3
Mozeli jedna mala pomoc uzeo sam led lampu ufo 180w za cvjetanje prije malo 20 dana stavio sam biljke pod nju al nisam siguran koliko treba lampa od prilike da bude daleko od vrha biljke. Inace sam stavljao negdje oko 30cm centimetara al sad sam je upravo digao na 55cm. Hvala unaprijed na pomoci ;-)

P.s. zaboravio sam reci da je lampa od prilike snage kako su naveli od 400 do 600w
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Mislim da je 55cm predaleko...jednostavno gornjim djelom sake provjeris dali je dobra visina ili ne ako pece tebe peci ce i njih a ako je ugodno tvojoj ruci bit ce njima ;)
 
27.03.2014
22
1
3
Ma ja sam ih stavio u osta u u stanu gdje grijanje prolazi stavio sam ruku meni je super :) a mjerio sam temperaturu oko 28.5 na toj visini
 

Salevb

Aktivan Član
25.04.2014
54
10
0
29
Koliko vremenski treba biljka da bude pod svetlom 75w
upitanju je mala biljkla velicine kao cackalica..
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
5 minuta max :S

Gdje stoji ta biljka? Tegla velicine? Koje svijetlo? MH, hps, led, cfl???
u boxu?
sto podrazumjevas pod pitanjem kolko vremenski? za kaj? , oce to bit indoor ili out?

daj neke detalje i ozbiljnije pitanje :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Salevb

Salevb

Aktivan Član
25.04.2014
54
10
0
29
Upitanju je indoor obicna sijalica od 75w drzim biljku 24h pod svetlom ima reflekujucu svetlost od alu folije stoji u saksiji velicine pola tegle vodu ima non stop posto imam podmetac pod njom sa vodom za sad po mojim procenama pustila je jos dva mala lista ima dva lista od po 1cm i 0.5cm e sad koju sijalicu da koristim dok je jos u fazi rasta biljka ima odprilike 5-6cm to je efekat obicne sijalice od 75w...Dobro doso bi mi neki savet sta da radim dalje...Hvala


I da li da je djubrim dok je u fazi rasta neko djubrivo nesto ili neka tecnost za poboljsanje rasta..
 

Salevb

Aktivan Član
25.04.2014
54
10
0
29
Ok.. xexex :smoke18:


Sta je lakse da je gajim napolju ili unutra za unutra po mojoj proceni dosta toga treba e sad za vani nzm sad sam je stavio na prozor da izbleji malo :p
 

Lavanderman

Aktivan Član
11.04.2014
87
140
33
denis_ze je napisao(la):
Mozeli jedna mala pomoc uzeo sam led lampu ufo 180w za cvjetanje prije malo 20 dana stavio sam biljke pod nju al nisam siguran koliko treba lampa od prilike da bude daleko od vrha biljke. Inace sam stavljao negdje oko 30cm centimetara al sad sam je upravo digao na 55cm. Hvala unaprijed na pomoci ;-)

P.s. zaboravio sam reci da je lampa od prilike snage kako su naveli od 400 do 600w
Ja imam istu lampu Hidrojoy 180w i stavio sam ih na 30 cm od vrha biljke! Kako bude rasla tako ću je približavati, do maksimalnih 20 cm!
Negrije se LED uopće, čak i nakon cijelog dana možeš komodno staviti ruku na nju.
Što je više mičeš od biljke ostat će ti izdužena, a da ne govorim o gubljenju vrijednih lumena!
Komodno na 30 cm, poslije do 20 cm i bit će u redu!
Pozdrav,
Sretan grow
 
20.04.2014
18
1
0
Jel mogu pod istim uslovima i sa istim preparatima da odrzavam autoflowering cheese i obican kritikal ?
 

Pii

Aktivan Član
25.11.2012
138
85
28
32
indgrden
da li postoji neki nacin za ubrzavanje procesa globalno mislim...
recimo da sam u situaciji da treba sto pre da zavrsim grow a voleo bi da od toga ispadne nesto (BILo STA) ...

ali recimo da nemam dovoljno vremena i ako sam stavio od pocetka 12/12 znam da treba ~25-30 dana da pocne da cveta i 60 da se zavrsi cvetanje, da li postoji nacin da ubrzam taj proces?
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
@parTy mogu naravno da mogu, ali spomeni i u kakvim ih uvjetima drzis da vidimo jel dobro radis ili ne :D

@Pii postoje neke fore al nevjerujem u to bas, pa ti necu ni preporuciti, jedino sto znam da sigurno pali je strpljenje ;)
 

Pii

Aktivan Član
25.11.2012
138
85
28
32
indgrden
buraz imam ja strpljenja nego nemam vremena, kontas... :D

ae ako neko zna neku foru dobro bi mi dosla.. nebitno sto ce urod da bude manji samo da ga bude, posto ako ne skontam neku foru verovatno ga nece biti jer u odredjenom periodu moram da palim iz gajbe u kojoj sam...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.