Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
cocoxxx je napisao(la):
groweri evo par pitanja, 1 imam ormar, i htio bih od njega napraviti boks, ajd kazite kakva lampa bi bila najbolja za ovakav boks? (dakle 45cm duzina, 35 cm sirina, visina 120 cm visina)

kad bih stavio lampu racunam ostalo bih mi oko 1 metar, probao bih u takvom boksu uzgojiti ovu sortu http://en.seedfinder.eu/strain-info/Royale_Haze/Dinafem/

znam da je sativa, ali stavio bih ju odmah na 12/12 ajd nek mi kaze netko iskusan jel bi bilo dosta visine, stavio bih neku manju posudu 7 litara, i vidim ovaj haze cvijeta samo 70 dana, nije tako puno za haze,

sto mislite?

Za taj box bi ti 100w hps bila cist dost. Ne vidim razlog zasto nebi mogo uzgojit jednu biljku u tom prostoru....pogotovo ak kreces sa 12/12 i jos neki dobar trening.
To je samo moje misljenje...pa nek me netko iskusniji demantira ako nisam u pravu. :)
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
vilette je napisao(la):
Znaci zarulja je od 600w i sad zanima me growbox 120-120-200 , posadio bi automatike na rezim 20 svjetla 4 mrak i kakav bi to trosak bio. ne znam izracunat po onom cjeniku pa bi volio da mi neko to odgovori? recimo ako mi je roditeljima racun za struju mjesecno dolazio 300kuna, koliko bi dolazio racun mjesecno uz rezim 20-4? unaprijed hvala
Pa samo pogledaj na računu koliko plaćaš kilovat skupe struje koliko jeftine,pozbrajaj te sate zavisi kada ćeš paliti lampe i to ti je to.600w ti je 0.6 kilovata.Jako je jednostavno za izračunat.
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Vidiš to nisam znala da troši i više sa balastom,još i ovo šta Zlo kaže plus ventilatori i ostale stvari popne se to jako brzo.Ali nije teško izračunati potrošnju u lipu samo ako znaš ove informacije.
 
01.04.2014
23
2
3
Imam jednu 200W CFL crvenu i jednu plavu. Sta mislite o tome da radim grow od pocetka sa obe odjednom, ili jednostavno plava za vege i crvena za cvetanje?
Koliko bi biljaka preporucili u jednom a koliko u drugom slucaju?!
pozdrav ljudi
 
01.04.2014
23
2
3
Pravio bih novi box posto se ovaj koji imam raspada. Radio sam jedan grow 'regularno'(crveno za cvetanje, a plavo za vege). Najvise me zanima da li bi funkcionisalo na primer 4 biljke i od pocetka do kraja i crveno 200w i plavo 200w zajedno?!
Predpostavljam da ne bi funkcionisalo. ali aj da pitam. U pitanju je random seme.
hvala na odgovoru
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
malo nategnuto al moze, pravi box do metar sa metar i udri, nije problem dual spektar neg 400w cfl nije isto sto i 400w hps
 
01.04.2014
23
2
3
Zanimalo me je bas za dual spektar. A sto se tice kolicine svetla, mislim da ce biti ok za 4 komada kojima bih radio lst da ostanu malo nize, ali sire. Hvala puno
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
A sta te jos zanima? Ako ti potrosnja struje nije problem, normalno da je bolje da stavis obje da rade. 2700K ima nesto plave u sebi isto kao sto 6500K ima nesto crvenog spektra. Lumena nikad dosta, pogotovo sa cfl. Jos uvijek nisi napisao kolke bi bile dimenzije boxa. Nije isto uzgajat 4 biljke u 50x50 ili 1x1m. Kolicina biljaka-velicina boxa-jacina svijetla . to je sve povezano.

tu pogledaj o razlici u lumenima izmedju hps i cfl
https://vutra.org/topic/9121-svjetla-za-uzgoj-tipovi-i-intenzitet/
...uzmi u obzir da za 1m2 ti ide 400w hps sto nije isto ko i 400w clf
 
01.04.2014
23
2
3
Ako budem stavljao obe lampe od jednom naravno bice i veci boks i vise biljaka, jedino sam pitao zbog spektra. Hvala na odgovoru. U sustini je dilema oba svetla i 4 biljke ili jedno svetlo i 2 biljke. Zanima jos i koja bi bila razlika za mene kao pocetnika izmedju RQS automatic White widowa i femininiziranog posto sam do sad imao samo regular seme. K
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Power ti je vec reko da je malo knap 4 biljke sa te 2 zarulje. Da ja to radim, definitivno bi isao na 2 biljke 2 zarulje. I pitanje je koje su zarulje. Razliciti proizvodjaci, razliciti lumeni ;) Stavi obje i odi na 2-3 biljke i to je to.
RQS je samo seed banka koja ima auto ww koji je feminiziran :D. krivo si formulirao pitanje. Imas automatic, fem. fotoperiodne i regular fotoperiodne

c/p - PowerSeed
autoflowering su sorte cije cvetanje ne zavisi od svetlosnog rezima, obicno procvetaju u intervalu od dve~tri semice, u outdooru brze zavrse od fotoperiodnih (ne cekas oktobar) ali su nize i daju manji prinos

Znaci auto ww je ww koji je krizan sa ruderalisom da bi postao auto....eto neko laicko sirovo objasnjene.
Ako ces ic na auto....onda bi i mogao na 4 komada lakse nego sa fotoperiodnim
 
01.04.2014
23
2
3
Hvala na odgovoru, Na kraju ce i biti kao sto kazes (2-3 biljke na obe sijalice). Samo me zanima da li je bitno sto nece svaka bilja dobijati isti odnos spektra(neke ce dobijati mnogo crvenog, malo plavog, a neke obrnuto) ?! I jos da pitam koju velicinu boxa bi preporucili za tu kombinaciju?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
stavi obje zarulje jednu pored druge ili jednu prema drugoj i tretiraj ih kao jednu zarulju. ako ces koristit reflektor...to ce sve doc jednako do biljaka. Neka te to ne brine.
a sad velicina....to je relativno....ja bi iso na nekih 60x60, al to sve ovisi o tebi. nemoj samo preko 1m2.
Pogledaj malo unutrasnja uzgajanja pa ces vidjet velicine koje ljudi koriste i kolko biljaka trpaju unutra.
A ostala pitanja i odgovore mozes ovdje
https://vutra.org/forum/56-projektiranje-prostora-za-uzgoj/
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
hedAra je napisao(la):
... Samo me zanima da li je bitno sto nece svaka bilja dobijati isti odnos spektra(neke ce dobijati mnogo crvenog, malo plavog, a neke obrnuto) ?! I jos da pitam koju velicinu boxa bi preporucili za tu kombinaciju?
za 200w+200w cfl ja bih preporucio nekih ~0.8x0.8m, a biljke se u boksu mogu i rotirati svakih par dana, nemoj biti lenj pa ce ujednaceno dobijati i jedan i drugi spektar ;)
 
01.04.2014
23
2
3
Hvala svima puno, Jos da pitam moze li se narucivati iz RQS-a za srbiju posto na sajtu ne vidim mogucnost, a ne odgovarju na mail. Ako ne dajte preporuku za banku iz koje se moze poruciti u Srbiju?!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
na identicno pitanje sam vec odgovorio, samo u temi o narucivanju semenki, savetujem da malo citas forum
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.