Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
to je onda druga prica, nabavis jos jednu, slozis u kocku (2x2) i u sred boxa povrsine do 0.8 x 0.8... il kombinuj dalje :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara
17.08.2014
3
0
0
Imam jedno pitanje, ako mi neko moze pomoci.
Imam dve biljke od 12,5 cm, nisam ih jos presadio sutra cu, sta trebam da radim?
 
17.08.2014
3
0
0
pitam sta da radim uopste, ovo mi je prvi put da sam se odlucio za tako nesto...
imam dve biljke u jednoj maloj saksiji, to mi pravi problem...
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
nisi moro i ime to stavit :D
ak mislis presadit van...onda
izvadi komplet sve iz posude i vidi koliko se korijenje zapetljalo. ako mislis da mozes odvojit bez da trgas korjenje,..onda odvoji. ako ne presadi ih skupa u zemlju. nije idealno al bolje nego u maloj posudi.
kupi dobru zemlju(terra magma, plantella, cvetal...procitaj o zemljama) ...skopaj rupu ili rupe ak ce odvojit. nekih 25x25...natrpaj zemlje i to je to.
Ako neznas....vec ti je malo kasno za sadit van tak da nece bas nesto previse rast.
bilo bi bolje indoor ako mozes
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Mislim da sam našla riješenje svog problema :icon_smile:
Power malo sam njuškala i našla da si odradio kompletan grow sa 3000k.
Kako sada imam komplet mh400w u 6000k i 3 kompleta mh70w u 3000k.Dali bi mogla sa time gurat sve i kako bi to kvalitetno bilo.Ako je to dobro to je onda kraj mojim mukama,netreba mi kupovat hps i praktično bi bilo što bi ih mogla postepeno paliti kako biljka raste.Sad jedino šta imam 4 balasta i 4 reflektora ali uguram ja njih već negdje u 1m x 1m.
Šta vi mislite ekipa o ovome?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
jesam odradio ceo grow sa 3000k sa automaticima, mislim da to kod tebe moze da prodje al ne ocekuj max kvalitet


edit: a ni kvantitet
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Ok hvala power,uglavnom onda ću probati sigurno,sada imam napokon sve šta mi treba i krećem čim malo zahladi baš dok izguram ovaj out sve će biti poslženo u boxu.Hvala još jednom!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
mozes ti sa automaticima imati solidan prinos, kvalitet na mestu bude, al nisam probao fotoperiodne, ne znam sad sta je tebi u planu, no sretno
 

Kirje

Aktivan Član
15.08.2014
161
254
63
Power ili netko drugi koja opcija mi je bolja kad je klijanje u pitanju. Vidim svako radi na svoj neki način, a ima ih podosta. Meni se ova dva cine naj prakticnijim pa da upitam vas sto je po vama bolje.
Mislio sam uzeti u čašu vode ubacit sjeme cca 48h dok ne proklija pre toga napravit idealni ph vode. I direkt staviti u veliku saksiju. Sjeme je automatic pa gledam da izbjegnem čim više to presađivanje.

ili

Ostavit 24h u vodi potom stavit u saksiju direkt na nekih cca 2-3mm u zemlju i ostavit da proklija unutra. Što mi je bolje od ovog dvoga ?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Svakome je neka od tih opcija "najbolja". Samo da napomenem, nemoj se drzat tih 48h ko pijan plota. Ako ti proklija vec za 12h...sto onda? Utopit ju u sljedecih 36h? :)
Ako ides na opciju u casu vode, onda prati kad sjemenka napukne ili potone a ne cekat da klija pod vodom.
Moj savijet je, ako vec ides sa vodom, da stavis u casu vode na cca 12h da ih aktiviras....nakon toga direkt u zemlju, proklijala ona ili ne.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
neko drugi izgleda doruckuje, pa kad sam vec prozvan. radice i jedna i druga opcija, moz proklijavati na toliko nacina koliko si sreo na forumu, verovatno i vise :) a moz samo staviti u zemlju i zaliti, i tako mora da prodje ako je seme "zdravo". ok ti je opcija da odmah stavis u finalne saksije, samo ce mozda malo sporije da ide prica u startu jer ce prvo koren da fura dole. samo teraj, kada menka potone i napukne u vodi prakticno moze u zemlju. najgora opcija je da ti u vodi izadje klica od 5~6 il vise santimetara sto sam vidjao, izbegavaj to. svako voli neki naci proklijavanja, ti otkri svoj ;)

edit:
izvinjavam se, nisam video da je stipe odgovorio 26 sec. ranije, covek je kanda doruckovao kada i ja :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
ma kakav dorucak :D ....kavica i vutra.org je dorucak :)

@kirje....daj se samo pripremi dobro prije nego sto stavis to na klijanje da te klica ne uhvati nespremnog :D ....ili otvori neki dnevnik ako ides sadit da vidimo oce bit indoor ili ces riskirat sa outom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kirje

Kirje

Aktivan Član
15.08.2014
161
254
63
Hehe np, hvala na odgovorima ;)

Stipe dragi :D bez brige ti meni budi, ovo je sve u planu za cca 2 mjeseca. Sad krecem u nabavu svega, da napravim sve to kako spada (koliko mi financije i znanje dozvole)

Ja ti volim ovako usputno pitat pitanje iako nisam trenutno u toj fazi. Ali je odlucno da ce biti indoor automatik. Naso sam kako doci do sjemena. To me je najvise mucilo. Radi se o tome sto se selim za cca 1 mjesec pa nezz niti kakav cu ormar ili što vec imat za preuredit. Ili u krajnjem slucaju sam sklepat. Sve u svemu gradim znanje, dolazim do finih informacija (hvala bogu pa ih ovdje ima). Laganini bez zurbe svaki dan koji h provedem tu. Pozdrav !

edit 2. a ovo sa klicom cu ja lagano krenut testirat sa domaćicama pa vidjet gdje sam :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

đokson

Aktivan Član
16.04.2012
304
267
63
pitanje za hr grovere, otišao u poštu stavio pare u kovertu preko neta nuručio sjeme ,isprinto naruđbenicu zajedno sa novcem stavio u kovertu i napiso discreet. svoje ime prezime i adresu ,zanima me dali sam sve odradio po normama anonimnosti kupovine.hvala
 

đokson

Aktivan Član
16.04.2012
304
267
63
pa i to, ali me zanima kako će mi doći pošta jel sada prvi puta kupujem na ovaj način,i neznam dali sam sve napravio ok .prije sam to radio totalno drugađije.a zanima me dali račun dobijem u pismu zajedno sa sjemenima,i dali piše ko šalje itd i dali mi poštar kući donese ili moram u poštu?


mislim jesmo ušli u eu ali sve mi je to nešto smrdljivo i nevjerujem nikom ništa ,hvala bogu nisam se opeko sa zakonom nedaj bože.ali radi sigurnosti pitam?
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
ako salju iz holandije postoji mogucnost kuku lele.to govorim iz svog iskustva,aj to je bilo prije 8 godina,nista neje sigurno,nemoj tripas malo sam hay pa nikad se nezna u kojem grmu lezi zeko peko,drzim fige da prodje dobro :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: đokson

Bruce Banner

Aktivan Član
15.04.2014
89
84
28
đokson je napisao(la):
pitanje za hr grovere, otišao u poštu stavio pare u kovertu preko neta nuručio sjeme ,isprinto naruđbenicu zajedno sa novcem stavio u kovertu i napiso discreet. svoje ime prezime i adresu ,zanima me dali sam sve odradio po normama anonimnosti kupovine.hvala
Dobro nisi napisao nađubrenicu lol :lol:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: đokson
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.