Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
16.07.2009
0
0
0
34
jel mi može ko kako pomoći, ja sam vez-bez i zanima me ko je iz zg-a ili okolice....ak me kužite na šta mislim...bio bih jako zahvalan... :)
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Buddha je napisao(la):
E ovako planirao sam i ja da se bacim u grow (planirao da posijem 3.aprila,ako vrijeem posluzi) dok otopli malo......doduse ,sajt nisam jos tacno odredio,al recimo da sam odredio i sve to,imam sad par pitanja....

1.Jel bas potrebno da se kopa u dubinu 40 cm (mislim jel moguce recimo da bacim sjeme na to mjesto,ili tako nesto) ?
2. Zanima me kod susenja, (posto bi mi bio problem da nosim kuci pa u tavan postavim da se susi citava biljka),jel moguce da ja biljku uzmem negdje u sumi i okacim da se susi ?
3. Otprilike koliko je potrebno vode biljci za zalivanje ??

1. Potrebno je, riješiš li zemlju riješio si preko 50% problema kasnije. Barem je prekopaj i dodaj par litara kupljene zemlje. Bez toga češ imati patuljaste biljke.
2.Moguće je makar morat češ ih zaštitit od kiše.
3.Ovisi o tome kolka je biljka i kolko kiše pada i gdje si. Više vode=više hedovine.
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
SuperAngel je napisao(la):
1. Potrebno je, riješiš li zemlju riješio si preko 50% problema kasnije. Barem je prekopaj i dodaj par litara kupljene zemlje. Bez toga češ imati patuljaste biljke.
2.Moguće je makar morat češ ih zaštitit od kiše.
3.Ovisi o tome kolka je biljka i kolko kiše pada i gdje si. Više vode=više hedovine.


E hvala puno na odgovorima.......Malo cu experimentisat,da vidim i te patuljaste biljke (zanima me kako ce se ponasat u jednim a kako u drugim uslovima) a i takodje uradit cu sve po PS-u,da bih imao sta da rivam :icon_lol:
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
hehe to ti je već sve isprobano, nemoraš se truditi otkriti toplu vodu ;) Manje biljaka= manji rizik ionako ionako nije da se svaki dan sadi pa probaj da uradiš čim bolje. Pogledaj malo po forumu ima dobrog štiva a ima i završenih dnevnika uzgoja
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
SuperAngel je napisao(la):
hehe to ti je već sve isprobano, nemoraš se truditi otkriti toplu vodu ;) Manje biljaka= manji rizik ionako ionako nije da se svaki dan sadi pa probaj da uradiš čim bolje. Pogledaj malo po forumu ima dobrog štiva a ima i završenih dnevnika uzgoja


Ok,hvala jos jednom Angel,poslusat cu te onda....
 
17.01.2010
13
1
0
37
Pozdrav ljudi,nov sam clan mada sam kao gost dosta vremena provodio na ovom sajtu.Planirao sam da zapocnem indoor i kupio seme ak 48 medjutim nesto se iskomplikovalo i mogu da zapocnem indoor tek sledece godine, pa se pitam dali ce ak 48 uspeti outdoor?
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
Pitanje je mozda oftopic,al nisam znao gdje da pitam....

Izvadio sam 4 sjemenke iz nekog "skanka".....sjemenke su svijetlo zelene boje,planiram ih sacuvat do proleca (naravno jos cu prikupit do tada).....u cemu je najbolje da ih cuvam,za sad sam ih umotao u rizlu??.....i hoce li im trebati puno vise vremena da proklijaju posto nisu smedjkaste ??
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Mislim da su nezrele i neupotrebljive te sjemenke,đaba vremena.
Provaj ih prstima pukniti:)
 

CAM

Aktivan Član
28.11.2009
201
38
0
43
možda nisu, i nirvana ima neke kržljave jadne sivkaste ponekad al im je klijavost super

spremi, tko zna
 

SubStylee

Banned
Banovan
20.01.2010
0
0
0
34
evo ovako....kupio sam feminizirane sjemenke sa nirvane,sveukupno 5 vrsta (Bubblelicious,Wonder Woman,Kaya Gold,Medusa i Super Skunk).Planiram to posaditi kada dode vrijeme u 3. ili 4. mjesec no odlucio sam posaditi 4 sjemenke sada u 1. mjesec outdoor(znam koliko glupo zvuči).Zanima me jeli moguce da se Bubblelicious i Super Skunk sade outdoor sada jer mi se stvarno neda cekati do 4.mjeseca za big grow pa sam mislio zasaditi nesto sada.Znam da od tih biljcica nemogu ocekivati puno ali ni ne treba jer sva vutra ide meni :)
Zanimalo bi me kada bi te biljke rodile s obzirom da su posadjene prije i otprilike koliko bi urod bio(naravno uz svakodnevnu brigu).
 
30.11.2009
8
0
1
33
Ovako mislim saditi ove godine outdor .Ovo bi mi bio prvi grow.....nego moje pitanje je ovakvo kupio sam đubriva u tekučem stanju plantella list(NPK 6-3-6) i plantella cvet(NPK 6-8-8) i sad bi me zanimalo u kojem bi danu od izlaska biljke iz zemlje mogo koristit plantellu list a kad plantellu cvet?
 

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
38
sve zavisi kakva ti je zemlja u svakom slucaju nemoj da preterujes s tim cudom.....na forumu ima ljudi koji rade outdoor bez ikakvog djubriva i dobijaju od 200 do 400g po biljci
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Maksimilijan2
20.01.2010
15
1
0
53
da li netko može malo pobliže objasnit balkony grow?
neke stvari m i nisu baš kristalno jasne pa ako neko ima vremena da mi odgovori.
sto se tiče kljianja to je sve napisano a i nacrtano.e sada koji je najbolji način:
1.da u 4. mj poslije klijanja odma,pripremim zemlju,sa stiroporom i ostalim, posadim sjeme vani u posude 20L i kad porastu raditi lst?
2.da u 2. mj nakon klijanja stavim u 20 L posudu u kući pokraj prozora i onda radim lst?
3.da li da kupim lampu i stavim pod nju u 2 mj i radim lst ,pa onda van?
4. da li je najbolje odmah u velike posude,da nema presađivanja,da uopće ne koristim male,nije mi problem vuči to po kući?
čini mi se,po mom skromnom mišljenju,da je balkony grow između vanjskog i unutarnjeg,pošto vidim da oni koji vani sade mješaju kupovnu sa običnom zemljom.
 
15.03.2010
11
1
0
34
pozdrav ljudi...
ovako,imam jedan veliki problem...
imam 2 biljke u teglama,neka domaćica...visina nekih 50-60cm...za tjedan dana idem na putovanje tak da me neće bit 2 tjedna a tih 2 tjedna nema ko zalijevat biljke...
e pa sad,šta da radim,pomagajte
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.