Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Rade

Aktivan Član
10.11.2006
445
549
93
Loco weed je napisao(la):
Ej ljudi! Prvi put sadim pa bi mi trebala mala pomoc pri odabiru vrste koju bi sadio. Dajte pomozite! Izvadio sam sjemenke od neke dobre vutre sta sam pusio, stavio na vatu i vec je nesto proklijalo(poslat cu vam sliku), dali da ih jos pustim neko vrijeme na vati ili da ih ubacim u zemlju. Jebeni sam amater pa bi mi svaka pomoc dobro dosla..

Mozes da ih ubacis u VLAZNU ZAMLJU cim proklijaju, pazi kako rukujes sa klicama da ih ne zajebes. Ako mislis da sadis napolju, bolje ih ostavi u casi dok ne krenu sa rastom pa ih onda presadi na mesto.
 

Rade

Aktivan Član
10.11.2006
445
549
93
I love weed je napisao(la):
ako posadim samo feminizarane sjemenke nemam brige da ce mi napravit semenje ili?

Mozes i ti sa cetkicom(za crtanje) i jednom muskom biljkom da oprasis samo jedan cvet na biljci.Ne bitno da li je feminizirano seme, cim imas mudonju u blizini mozes ocekivati neko semenje u biljci.
 
28.02.2007
0
0
0
35
Rade je napisao(la):
Mozes da ih ubacis u VLAZNU ZAMLJU cim proklijaju, pazi kako rukujes sa klicama da ih ne zajebes. Ako mislis da sadis napolju, bolje ih ostavi u casi dok ne krenu sa rastom pa ih onda presadi na mesto.

Cuo sam da ih je najbolje pustit na vati dok se ne pojave ona prva dva lista ali posto je jako lijepo vrijeme tu kod nas(Istra) onda bi ih rađe malo prije stavio u zemlju pa napolje s njima. Vec sam pripremio zemlju i sve, sada samo cekam da mi izbaci van od neke vaze u koju sam ih stavio pa ih ja mjestim napolje... Hvala na savjetu Rade1
 

Rade

Aktivan Član
10.11.2006
445
549
93
Nema na cemu,neka ti budu u casi bar jos desetak dana pa ih onda presadi.
Sacekaj da dan oduza sto se desava oko 21.03.
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Zavisi dje zivis...vidim pise backa znaci jos je ladno tamo...da si nedje u dalmaciji ili crnogorskom primorju onda DA


Ako hoces cisto da bacas sjemena pa sto prodje prodje onda ok...ali ako imas dobra sjemena stavi ih cashice od pavlake pa kad malo uzrastu presadi ih na zeljenu lokaciju...
 

Rade

Aktivan Član
10.11.2006
445
549
93
Sada ti je temperatura zemlje oko 5 stepeni tako da seme moze da klija.
Ali sacekaj jos koji dan da ne naidje mraz neki i sjebe ti sve.
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Rade je napisao(la):
Sada ti je temperatura zemlje oko 5 stepeni tako da seme moze da klija.
Ali sacekaj jos koji dan da ne naidje mraz neki i sjebe ti sve.

Čekaj, čekaj ... zar nije 15C neka najmanja temperatura za klijanje ? Idealno bi bilo 21-22C.
 
28.03.2007
5
4
0
44
ma problelm je u tome da radim po cele dane i od cele sedmice imam samo tri dana kad mogu vremenski da si priustim setnju do sajta... pa sam hteo da znam dal mogu klice da istrule u vati ako ih ne prebacim na vreme u zemlju...
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
ChronicKroner je napisao(la):
ma problelm je u tome da radim po cele dane i od cele sedmice imam samo tri dana kad mogu vremenski da si priustim setnju do sajta... pa sam hteo da znam dal mogu klice da istrule u vati ako ih ne prebacim na vreme u zemlju...

Za početak ih stavi u plastične čašice od jogurta, nek malo ojačaju.

Sorry, al' čini mi se da pitaš a ne slušaš (i ne čitaš).
 
28.03.2007
5
4
0
44
TorcidaSpalato je napisao(la):
Za početak ih stavi u plastične čašice od jogurta, nek malo ojačaju.

Sorry, al' čini mi se da pitaš a ne slušaš (i ne čitaš).



ma nije u tome problem nego nemam di da ih stavim u casice, jedino da ih negde u mrak zapucam, a to opet nije dobro... previse ljudi mi je u kuci i ako bilo ko od njih nadje najebo sam... tako da casice otpadaju i sve sta mi preostaje je da proklijale semenke nosim ravno na sajt i u zemlju.
 
08.10.2006
43
1
8
36
Pa valjda cesh ih posaditi kuci i da ti porastu nekih 10-15 cm, pa ih onda presadjujesh na sajt ?! Dok malo ochvrsnu, ovako ti ih i kisha moze sje8ati :)
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
zanima me pošto nisam nikad išao sadit outdoor što se dešava kada je biljka u fazi cvjetanja i to negdje pred sami kraj i kiša krene i recimo pada cjeli dan. Zanima me dali se budovi upljesne ili ?
 
25.01.2007
44
22
0
Stoner je napisao(la):
zanima me pošto nisam nikad išao sadit outdoor što se dešava kada je biljka u fazi cvjetanja i to negdje pred sami kraj i kiša krene i recimo pada cjeli dan. Zanima me dali se budovi upljesne ili ?

To je jako opsirno pitanje sa puno varijanti odgovora. Recimo da imas vrstu koja zavrsava izmedju 15-20.10. i da je 7.10 i padne ti teska kisa ali prognoza kaze da ce sljedeci dan biti jako sunacno i toplo. Onda mozes riskirati i pustiti. A mozes ju i skinuti. :)

No ako ti se zaredaju recimo na prognozi 2-3 kisna dana, onda svakako skidas.

Zajebana je ta kisa u zadnjih 2 tjedna cvjetanja... Savjetuje se da se biljke skidaju ujutro jer je najveci "postotak" THC-a u cvjetovima (thc peak). No ujutro je biljka dosta vlazna... pa se ceka da se osusi i skida se tokom dana.. :) Najbolje bi je bilo skinuti ujutro i brzo je obraditi (trim i staviti na susenje). I onda sljedi 8 dana pazljivog pregledavanja da nema mold-a (jer kolko god pazili, biti ce ga). Ako/kada se nade, odmah se uklone ti vrhovi.

Prosla godina je bila ok. Zadnja kisa je bila negdje 20.9. i onda nista (ozbiljno) do 15.10. Taman :sun2:
 

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
Biljka mi je nekih 30cm i sad bih vas nesto pitao,
Da li mogao presaditi biljku van ako vrijeme nije suncano mislim da li ce mi se primiti po takvom vremenu?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.