Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

5AR

Aktivan Član
24.06.2006
227
242
43
negdje sam proèitao da je dobro biljke kad se oberu ostaviti 24 sata da se prosuše i onda ih na 24 sata staviti u najlonske vreèe(nisam probao).ali nebi ti preporuèio da stavljaš dok su vani.ja sam ove godine obrao u vreèe i morao sam ostaviti do drugi dan vani pa mi je veæ malo poèelo pljesnivit.
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Pa nemojte da se igrate sa najlonom i tim vrecama...

Nije tacno da biljku treba drzati u najlonskoj vreci posle 24 sata....taj koji je tako nesto napisao ili izjavio je covek bez trunke logike i iskustva

BILJKU NE DRZATI U NAJLONSKOJ VRECI DOK SE DOBRO NE PROSUSI NA PROMAJI !!! PERIOD SUSENJA NEKA BUDE DOBRIH 7 DANA !!
 
30.09.2005
1
0
0
43
Biljka je gajena na terasi u saksiji svo vreme.......
Posto su najavili nekakvo zahladjenje u narednih par dana, moje pitanje je da li da biljku unesem unutra ili da je ostavim na terasi...........
p.s. utorak i sreda jutarnja temperatura oko 4 step. C
dok je za petak najavljeno otopljavanje........
Ako je unesem unutra, da li da je po otopljavanju vratim na terasu(stres, promena sredine....) :roll: :roll:
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Komsho :wink:

Ako je sada uneses unutra nece biti mnogo velike razlike u temperaturi...samo ne znam kako ces da resis problem svetlosti...
Nije preporucljivo da biljku izlazes niskim temperaturama ali bi u svakom slucaju prezivela..

Vrati je na terasu ako bude bilo toplo i ako bude bilo sunca

Mada mi bas nije jasno u kojoj ti je fazi rasta ta biljka...i ne znam o kojoj je sortici rec
 
30.09.2005
1
0
0
43


Slika je od pre nedelju dana, zasadio sam je kasno, sa obzirom da je gajena iskljucivo na terasi, sredinom juna.......
Posto sam pratio njen razvoj iz dana u dan, nekako mi je prirasla za srce, sledece godine cu sa vise iskustva i finansija da udjem u celu pricu......
"Prvi se kucici u vodu bacaju" :D :) :D
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
hmmmm... radis nekakav indoor-outdoor varijantu tako da je ona ni tamo ni ovamo sa uslovima...

Vidim da je ona u fazi cvetanja ( na slici je u 2 nedelji cvetanja?? ) sto znaci da ne bi trebao da joj priredjujes temperaturne stresove sa +25*C na +5*C...
Pokusaj da nadjes sredinu kako bi imala koliko toliko umerenu temperaturu
Mislim da ce ti biljci trebati bar jos 3-4 nedelje cvetanja...a cini mi se da je u vecini nekakva Indica ...

-komso ovo je nevezano za tebe i tvoje pitanje-
GREEN
Secas li se price oko rasta sa tri lista u vecini...
Pogledaj ovu sliku :D
 
08.10.2006
43
1
8
36
E ljudi, zanima me da li bi urod biljke bio dobar i kvalitetan kada bi meshao, stajsko 75%, zivinsko 25% i + izmeshao sa veshtachkim djubrivom iliti gnojivom N P K 20-20-20? :?:
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Znas kako...najbolje ti je da o bilci razmisljas kao o zivom bicu koje mora da se hrani,pije vodu,razmnozava...
Ovo ti je savet ako dodjes u neku losu situaciju sa biljkom a moras nesto odmah da preduzmes.

Ako pravis mesavinu od ovakvog djubriva onda si napravio jako djubrivo koje bi skoro izgorelo koren biljci ako bi je presadio sa 15cm visine.
Ovo se mora mesati sa obicnom zemljom i pustiti da odstoji odnosno da i ona zemlja poprimi sve minerale iz onog djubriva a voda ce dalje uciniti svoje.
Znaci istresi to djubrivo na zemlju rasporedi ravnomerno i izriljaj .

Ako bi na ovo dodao i to na samom pocetku jos 20-20-20, onda bi stvarno sagoreo koren kao sa kiselinom.
Biljka se sa ovim razboli ili otruje isto kao covek od preteranog uzimanja vitamina.

Ni ti neces nista postici ako dnevno uzimas 2kg limuna da se ne bi razboleo...naravno da se neces razboleti ali ces dobiti avitaminozu i opet nista nisi uradio.Bezo si od jednog zla a naleteo na drugo.

Ne preterujte u djubrenju... ne moze biljka sa genetskim predispozicijama od 200gr dati 1200gr ma koliko je vi djubrili !
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Ma kakav te sad crni humus spopao...sa obicnom zemljom tamo gde ces je napolju saditi...
I ovakva mesavina neka ti bude 20-25% od ukupne kolicine zemljista (m3)...
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Sta oko ishrane...moze malo preciznije?
Postavi nekoliko konkretnih pitanja pa cemo videti umemo li da ti objasnimo?
 
27.09.2006
4
4
0
E hvala,nije potrebno,pronasao sam,ono tipa odes u polj apoteku i trazis hreanu za biljke koje su u vegetativnoj vazi,a posle odes i trazis za one koje su u fazi cvetanja,to me je zanimalo,ali i dalje ne znam koji je prozivod najbolji za ishranu ?
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Pa eto nasao si sebi resenje...

A koje je najbolje djubrivo za koju fazu imas u ovom delu foruma.Prelistaj malo naci ces sve.
 

domba

Aktivan Član
06.01.2006
353
10
0
4 sjemenke low rider-a,htjeo bih na vanjski uzgoj..pošto nikada nisam radio takav uzgoj može malo pomoæi oko ovoga:

ja bih ostavio biljku onako ljepo da raste jer nemogu svaki dan biti oko nje pošto je to vanjski uzgoj..
zemlju imam i sve je sreðeno...zanima me samo ovo.

koje gnojio koje je moguæe kupiti u nas[dakle nemojte neka gnojiva iz amrstedama i slièno :) da koristim...

i koliko èesto pošto je to vanjski uzgoj se mora zaljevati?
jel doboljno jednom dobro zaljevanje 1 tjedno ili ?
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
domba je napisao(la):
4 sjemenke low rider-a,htjeo bih na vanjski uzgoj..pošto nikada nisam radio takav uzgoj može malo pomoæi oko ovoga:

ja bih ostavio biljku onako ljepo da raste jer nemogu svaki dan biti oko nje pošto je to vanjski uzgoj..
zemlju imam i sve je sreðeno...zanima me samo ovo.

koje gnojio koje je moguæe kupiti u nas[dakle nemojte neka gnojiva iz amrstedama i slièno :) da koristim...

i koliko èesto pošto je to vanjski uzgoj se mora zaljevati?
jel doboljno jednom dobro zaljevanje 1 tjedno ili ?

Nema potrebe da lowrydera sadish outdor, on je idealan za "po doma" ili na balkonu (mozda mu je malo hladno sad) a uz to je autoflowering pa ne trebash pazit na svijetlo. U svakom slucaju, ako mislish sadit outdoor, proljece je pravo vrijeme ... e da, i prolistaj malo forum.

P.S.
Ovo je moje misljenje kao pocetnika u indoru i totalne neznalice u outdoru. :p
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
TorcidaSpalato je napisao(la):
P.S.
Ovo je moje misljenje kao pocetnika u indoru i totalne neznalice u outdoru. :p
dobar si,dobar si :D :D


domba

Podrzavam te da krenes malo ranije sa klijanjem i izvodjenjem biljki na neku pristojnu stabilnost sto se tice jacine stabla,razgranatosti....

Ako imas mogucnosti probaj da je drzis indoor pod svetlima jedno mesec dana da ojaca a onda je u Aprilu isteras iz kuce kao svako punoletno lice,mislim biljku.

Vidi nikada nisam radio sa lowriderom jer mi nije bas zanimljiv autoflover napolju.
Nesto vise oko samog lowridera ne bi mogao nista vise da ti kazem kako se ponasa napolju.

Oko djubriva jos samo reci gde je to kod nas,ako se dobro secam ti bese iz Hrvatske ?

Za korenski sistem trazi Slavol.
Slavol nikada nisam koristio ali ove godine hocu sigurno pa ces imati i detaljan izvestaj.Pogledaj malo o njemu i videces da veoma malo zaostaje za BioBizzovim Root-om.
Za nekakvu prehranu za 4 biljke nemoj da se smaras sa glupostima jer ionako malo sadis za outdoor tako da bi ti preporucio Fito C.

E sada sve je ovo u Srbiji ali se nadam da ovoga ima i u Hrvatskoj.
 

domba

Aktivan Član
06.01.2006
353
10
0
oh hvala..
zemlja je prireðena..èekam kraj proljeæa da malo zatopli i ide u zemlju :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.