Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Nadam se da ce pitanja biti u skladu sa PRAVILIMA FORUMA VUTRA.ORG i odnosi se na vnjsko uzgajanje

Znaci pitajte sve sto vas interesuje i dobicete odgovor,nema potrebe za otvaranjem novih tema
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Ukoliko ne mozete da nadjete odgovor,mada je veliki broj pitanja vec odgovoren,postavite pitanje ovde da ne bude sto istih pitanja,gubi se preglednost i kvalitet foruma.

HVALA NA RAZUMEVANJU!
 

domba

Aktivan Član
06.01.2006
353
10
0
Prebacivanje sa vanjskog uzgoja na unutranji?
Zanima me ovo:
Imam biljku koja je veæ dosta stara,ima 38Cm visine,ali uzgajana je od prvoga dana u kaljiæu ali pored prozora samo..znaèi nikakve halogenke,lampe i slièno.Uskoro cu narpaviti box dobar,pa me zanima kako bi se biljak osjeæala da je piènem u box i stacim na 24H svjetla?
Dali je to pametno sada je staviti u box,ako je koliko da joj dam svjetla?
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Ako nije pocela da cveta mozes je prebaciti i dati svetla na primer 18 sati i 6 sati mraka.A ako je pocela da cveta onda stavis 12/12 i to je to.
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
znas sta ...nisam siguran da znas pa cu potrositi malo slova da ti kazem...

kada djubris biljku sa takvim djubirom (koje je izuzetno jako) nikada nemoj da djubrivo stavljas odmah pored biljke,vec ga stavi na 25-40 cm od biljke, po malo u krug...za jedno djubrenje bice dosta jedna saka djubreta ili jedna i po..
ako znas da ce kisa pasti obavezno na baceno djubrivo stavi malo trave koje ces da nacupas...inace ce kisa da rastopi djubrivo i ono ce od udaraca kapljica prskati po tvojoj biljci...gde kane nema lista...ako kane na stablo moze da ga osteti ako je biljka mala
uh..koliko je mnogo slova ako mi je ovo malo :shock:

nikada...nikada nemoj da orezujes biljku kada je ona vec poodavno usla u fazu cvetanja..nikada

bilju bi trebalo skinuti posle par dana sunca,tada je najbolje...ali ti tvoju biljku ne diraj ima ona jos vremena (pusti je malo neka zivi sta si se okomio na nju :D )
 
27.08.2006
0
15
0
45
A mene zanima gde ima da se nabave jeftina kavurma i chvarci...hehehehe :D
Shalim se malo...
Ja bih pitao iskusne "ratare makrobiotichkih biljaka", koju bi mi outdoor vrstu preporuchili da naruchim njeno seme sa neta, znachi da bude dobar odnos CENA-KVALITET...
Hvala unapred!
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
pa sta da ti kazem...po meni si poranio (koliko vidim sa slike)
nemam praksu da kazem za tako nesto u procentima (70%) jer to zavisi od vremenskih uslova
desava se da biljci od hladnoce i vlage potamne te dlacice o kojima pricamo a ona i dalje razvija cvetove bez problema
ne znam stvarno gde sam rekao to za 70%...hoces da mi iskopiras ako znas gde je ?

ali sve u svemu i da si pogresio i da nisi vec imas iskustva o ovome za sledeci put ces sigurno znati i bez pomoci drugih
 

domba

Aktivan Član
06.01.2006
353
10
0
Još jedno pitanjce.Znam da ima razlièitih dimova,neki za smijeh,neki za duboga razmišljanja,neki za ludnice i slièno.
Zanima me koja je vutra najbolja za smijanje?
Ali doslvno da je tako dobra da kada bi došao na pogreb roditelja da se pišam od smijanja
A koja vutra je dobra da te baca u duboka mišljenja kako je nastao svemir i sliène ludnice?
:D
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
sativa-dize
indica-spusta

i u tome ima milion kombinacija....nije svaka sativa za dizanje i nije svaka indica za spustanje ali je otprilike generalno tako
 
27.08.2006
0
15
0
45
Bio sam ja na Grow Shop Alien-ovom site-u i pogledao sam sve shta mi je trebalo... sve je to meni pomalo skupo ali pretpostavljam da se na kraju isplati :?: :!:
Probacu prvo sa tim Holland's Hope... naravno, chim skupim kesh :) :oops:
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
slobodno kontaktiraj ljude iz growshopalien i pitaj ih sve sto te zanima oko semena cak ih mozes pitati i koliko ce te otprilike izaci postarina...ne di trebalo vise od 5 evra ,inace oni su ti jedni od jeftinijih za seme
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
neznalica@ipak gledaj,da post bude usmeren ka uzgoju-vanskom inaèer opet ništa nismo uèinil-opet nepregledno...!!
inaèer ok
 
12.09.2006
2
0
0
E ovako imam nekoliko pitanja i voleo bih da mi neko odgovori sto je pre moguce!!!

Imam jednu biljku zenku i sad bas se nerazumem toliko pa bih je ja opisao a neko da mi kaze sta i kako

Velika je metar i ima jako malo grana sto mene i brine e sad sto se tice hedova nisam bas siguran koliki treba da budu,to su male zelene bobice na kojima su kristali(kao izlupano staklo)i male dlacice belo-zelenkanste boje a ima i crvenih i dlacice su mozda 2-3 mm.

sta da radim da li da je zalivam i kada bih mogao da je vadim i susim?

i jos nesto u vezi susenja posto nemam prostor gde bih je smestio jer moji roditelji svuda kroce da li bih mogao da je osudim u starom ormaru koji je na tavanu ali u njemu nema promaje da li to ima veze?
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
u svakom slucaju previse je mala za ovo doba godine,sto znaci da si negde pogesio u vremenu sadnje,izboru zemljista ili tvojom ne brigom oko nje....
ne razmem pitanje " da li da je zalivam" pa ako je susa i kisa dugo nije padala naravno da trebas da je zalivas,ako zelis da ti bar to malo sto imas uspe..
sto se tice susenja,ne znam koja je vrsta pa onda ne mogu ni znati da li se mnogo oseca u toku susenja...jedno je sigurno a to je da ne postoji ni jedna biljka koji mozes sesiti u kuci a da se ona ne oseca.U toku susenja ispusta mnogo vode iz sebe a samim tim i miris...mislim da ne bi trebao susiti u kuci
inace promaja je bitna, a ne sunce, za susenje,odnosno velika kolicina svezeg vazduha koji ce odneti vlagu koju biljka ispusta,tako da nece doci do budjanja..
 
27.08.2006
0
15
0
45
Najbolje je prijatelju moj Rastaprivredniche da ti pogledash malo prvo ovde po forumu shta, kako i kada...
Imash par zanimljivih slika, recimo, kada su headovi spremni za branje a to ti je kada ti trichome tachnije dlachice iz heada budu braonkasto-zhute(ima negde slika na forumu)...Shto se tiche sushenja, imash ti josh vremena do tada jer ti je biljka ochigledno neka okasnela i berba ce ti takodje kasniti...
Moja preporuka bi ti bila da nadjesh nocu neki shtek na tavanu ili u podrumu a ne u ormaru jer ce ti sva odeca smrdeti na vutru a matorci bi te provereno lakshe izvalili nego da je odnesesh negde i pravish se blesav :D
Inache, biljka ti se sushi tako shto je okrenesh da visi naopachke i tako sushish nekih 7-10 dana...
PozZz i puno srece :banana_jahach:
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
pa dobro sve je OK ali nije pravilo da se susi 7-10 dana,da ne dodje do zabune
meni je recimo suva posle 4-5 dana...sve zavisi,ali kada stabljika ukrti i lako se lomi onda je sigurno cvet suv
 
27.08.2006
0
15
0
45
@ neznalica - My mistake brother... :oops:

Ja ti se vodim po onom principu, "od vishka ne boli glava" sto bi ovde moglo da se primeni na sushenje u vidu toga da je bolje malo vishe da je osushi pa da lepo chovek kada je skine, da je pushi bez problema i da je ne miksa sa tonom pluge ili da je o5 ne vraca na sushenje...
Da li sam sad malo jasniji :?:
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
nije problem susiti je i 15-20 dana,nista ona nece da izgubi iz sebe sem vode...
problem nastaje u toku pusenja jer previse grebe,kaslje se od nje a izgori duplo brze nego kad se malo manje vremenski sushi..
problem nastaje u cuvanju takvog cveta koji je manje suv ,jer je sklon budjanju,ali kako je GreenMan vec rekao (a video sam to negde na forumu) treba samo povremeno provetravati kesu ili teglu i sve je OK...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.