Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
12.12.2006
3
0
0
35
ovako, ja bi htio da mi biljka ide u grm, a ne u visinu, jbga slabo se vidi, al jel mi moze ko oznacit di rezat, sta odrezat i to.... hvala unaprijed, evo tu su 2 slike od jedne biljke, sad koja vam vise odgovara... Hvala!



 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
49
Shimatza prijatelju,
pa jesi li ti to stavio sol oko biljaka..??
Toliko soli??? Uništićeš ih ako je to sol, daj kupi pužomor. Sol će uć u zemlju s prvom kishom i nist od svega. Pužomor protiv puževa!
 
12.12.2006
3
0
0
35
Ograz je napisao(la):
Shimatza prijatelju,
pa jesi li ti to stavio sol oko biljaka..??
Toliko soli??? Uništićeš ih ako je to sol, daj kupi pužomor. Sol će uć u zemlju s prvom kishom i nist od svega. Pužomor protiv puževa!

hehe, prvi mi je put.. pa uchim jos :p
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
Deluju zdrave biljke medjutim strasno zaostaju u razvoju.
Isto seme, isti uslovi, dva razlicita mesta sa po dve, i sve su iste.
Sta im fali?
af1lc0.jpg

af2be3.jpg
 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
49
Biljkice ti imaju svijetlu boju, znači da fali dušika, azota, nitrogena u zemlji. Vjerojatno nisi dobro pripremio zemlju kad si presađivao biljke.
Ima negdje link priprema zemlje.
Uzmi šaku umjetnog đubriva s većim sadržajem dušika (N) i RIJETKO posipaj oko biljke.
Nikako da zrnca gnojiva diraju stabljiku ili su preblizu biljci. I ta zrnca lagano motičicom prekopaj; znači umiješaj u gornji sloj zemlje.
Nemoj pretjerati u količini gnojiva.
Poli zemlju nakon svega i čekaj.
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Ograz je napisao(la):
Biljkice ti imaju svijetlu boju, znači da fali dušika, azota, nitrogena u zemlji. Vjerojatno nisi dobro pripremio zemlju kad si presađivao biljke.
Ima negdje link priprema zemlje.
Uzmi šaku umjetnog đubriva s većim sadržajem dušika (N) i RIJETKO posipaj oko biljke.
Nikako da zrnca gnojiva diraju stabljiku ili su preblizu biljci. I ta zrnca lagano motičicom prekopaj; znači umiješaj u gornji sloj zemlje.
Nemoj pretjerati u količini gnojiva.
Poli zemlju nakon svega i čekaj.

A možda je radi mikrolokacije, konstalacije zvijezda i mjesečevog sjetvenog kalendara ... ?
 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
49
A možda ima samo pedalj dobre zemlje a ispod je glina, ilovača kroz koju korjen nemože proći. Zato se priprema mjesto - iskopa više u dubinu da se vidi stanje.
Vidim da sam dosadan. ODJAV... Nema me više...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
Ograz je napisao(la):
A možda ima samo pedalj dobre zemlje a ispod je glina, ilovača kroz koju korjen nemože proći. Zato se priprema mjesto - iskopa više u dubinu da se vidi stanje.
Vidim da sam dosadan. ODJAV... Nema me više...
Sto bre odjav, niko nije spomenuo da si dosadan. Pre ce biti da si u pravu. Cinjenica da ovaj deo nisam pripremio uposte, a cinjenica je i da taj deo nije obradjivan ranije kao i da je zemlja bas tvrda a ja zbog zurbe (nazovi) iskopao rupi i zabio. Ispade krajnje amaterski al' ko mi kriv. Sad, kise je bilo + malo nadjubrio pa mozda se bar delom neka izvuce. Ako kljokne sve, sam sam sebe sje... i to maksimalno kretenski, mislim ne znam sta mi bi da sve 4 tako upropastim a to mi sve sto je niklo od Afgaan-a. No comment prema samom sebi. Tja.
 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
49
Ako ne misliš pripremiti zemlju, to jest sastrane iskopat rupetinu,iskopat biljke i presadit ih u tu rupu naravno gdje ćeš stavit svakakvog humusa, po izboru...

Mogao bi: doneseš na sajt de si posadio bilkice humusa i bolje zemlje, pomješaš i nagrneš oko biljke. Znači "zakopaš" jedno 15 cm stabljike (staviš donešenu zemlju oko stabljike bez iskopavanja korjena) sa friškom zemljom, dobro stisneš i zaliješ, i pokriješ sa nasjeckanom travom koju si ubro u okolini.

Ljubovica će za par tjedana pustit korjenčiće u taj donešeni sloj zemlje.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
Ograz je napisao(la):
Ako ne misliš pripremiti zemlju, to jest sastrane iskopat rupetinu,iskopat biljke i presadit ih u tu rupu naravno gdje ćeš stavit svakakvog humusa, po izboru...

Mogao bi: doneseš na sajt de si posadio bilkice humusa i bolje zemlje, pomješaš i nagrneš oko biljke. Znači "zakopaš" jedno 15 cm stabljike (staviš donešenu zemlju oko stabljike bez iskopavanja korjena) sa friškom zemljom, dobro stisneš i zaliješ, i pokriješ sa nasjeckanom travom koju si ubro u okolini.

Ljubovica će za par tjedana pustit korjenčiće u taj donešeni sloj zemlje.

Zahvaljujem na savetu, ako budem imao zivaca (mada sumnjam) bar dve cu presaditi, ali ovu drugu opciju cu svakako probati. Opstane li nesto javljam fotkom. Thanks again & best wishes!
 
03.11.2006
8
0
0
evo ovak triba mi savjet imam 10 ženskih(biljaka) i 2 muške,dosegle su nekih 1,30m,sad me zanima je li tribam maknuti ove 2 muške biljke....HELP
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
rsimice2 je napisao(la):
evo ovak triba mi savjet imam 10 ženskih(biljaka) i 2 muške,dosegle su nekih 1,30m,sad me zanima je li tribam maknuti ove 2 muške biljke....HELP

Super, 10:2, dobar odnos. Ja bih svakako maknuo muske. Ako ti je dobra genetika kod tih boljaka bilo bi optimalno da jednog muskog zrtvujes a jednog ostavis pa oprasis bar jednu devojcicu. To naravno ako mozes fizicki da maknes muske od zenskih. Ako ti sve rastu na istoj gomili, razmisli, ostane li i pola muskog mozes dobiti gomilu semena kod svih tvojih devojcica (e sad, nekom ni to ne smeta).
 

hah

15.02.2007
25
4
0
mravi su dobri, oni stite biljku od nametnika, kao puzeva ostalih sranja koja mrcvare jadnu biljku...
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Imam 2 biljke koje su sad 15-ak cm a posadjene su u posudu siroku 20 cm.Stara neda da ih presadim tako da ostaju u njoj.Nazalost to nije jedini problem.Biljke su cijeli dan osuncane i ljepo izgledaju.Tako ce biti jos samo 2 tjedna,znam kad odem na more da ce ih stara maknuti u hlad(sakriti) jer se boji da netko ne skuzi.I tako ce biti 1.5 mjesec.Kad se vratim opet ce neprestano biti osuncane ali sto ce biti s njima do tad.Znam da bi posuda za njih trebala biti puno veca,predstavlja li to sto se vec sad dodiruju ogroman proble.

Moguli ocekivati ista?Hoce li uroditi i hoce li njihova kvaliteta biti podnosljiva?


I jos samo 1 pitanje.Ako biljke posadim na pocetku 7 mjeseca hoceli uopce biti ista za pusiti.Posadio bih 3-4 biljke.Najvjerovatnije neki skunk sto kupim,koliko grama mogu ocekivat?
 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
49
A baš moraš ić na more?
Prvo imaš 50% šanse da će samo jedna biti ženska. Samo ti njih presadi zasebno. Za mjesec dana nećeš ih moći nikako razdvojiti a jedna od te dvje će stoposto biti puno puno manja od druge.
A bilo bi najbolje da ih posadiš vani u zemlju. Jer tko će ti ih zalijevati?
Hlad ako nije pretjerano mračno neće smetati za tih mjesec i pol, imat će veće lišće i sporije rasti. Kad ćeš vračat na sunce postepeno ih privikni, tjedan dana samo dopodne sunce, posle tjedan dana skroz na sunce.
A kvaliteta ako budu curice njam njam :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.