Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
13.02.2007
2
0
1
lokacija> Novi Sad
vreme> 17 avgust
problem> jos ne cvetaju biljke
seme> outdoor new purple power i hawaii skunk#1,
okolnosti> posadjene pocetkom maja, pola su bas outdoor(divljina) pola u stakleniku koji prima svetlost samo preko krova, posto su oba semena sative, rastu vretenasto visoko(pretpostavljam da tako i treba,a i post.

pitanje 1> da li treba da se zabrinem sto jos nije krenulo cvetanje?
pitanje 2>znam (citao po forumu) da se savetuje seckanje vecih listova, e sad, sta me zanima, postoji li period kada se to radi(vegetaciona faza ili cvetanje) i do koje mere se ide sa skidanjem velikih listova
p.s. rado cu nakachiti i fotke odnosno pruziti jos informacija u potrazi za odgovorom.
:pat:
 

BrkZorba

Aktivan Član
06.07.2006
81
2
0
sioux je napisao(la):
pitanje 2>znam (citao po forumu) da se savetuje seckanje vecih listova, e sad, sta me zanima, postoji li period kada se to radi(vegetaciona faza ili cvetanje) i do koje mere se ide sa skidanjem velikih listova
p.s. rado cu nakachiti i fotke odnosno pruziti jos informacija u potrazi za odgovorom.
:pat:

Glede reckanja:

Ako nema potrebe (problem prostora) sjeci ne sjecem - vegetacija.
Sjecem samo donje,zute ili na neki drugi nacin sjebane listove.Pomalo. - cvjetanje.

Pozdrav.
 
16.08.2007
17
2
0
35
ma jebeno uglavnom, ali baza je u tome da se uvik kaze da biljka vise ide u dubinu nego u sirinu... jeli istina neznam ali znam da ih moram maknit... probat cemo ja i pup to nekako... nadam se!! ali sami smo si krivi za to jebeno glupo misto!! i jos nesto pup je vec navea njihovu dubinu PAZI OVO kad smo kopali u zemlji taj box 1x2 i 0.45 duboko stavili smo NAJLON!!ne virujem da je korijen probijo najlon mozda ce biti lakse izvaditi i zemlja je ekstra brutalno misana sa svim i svacim uglavnom nije zemlja iz nekog polja ili sta ja znam vec prava... mozda nam to olaksa!! misljenja?? hvala pozdrav
moje frendice... :(((
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Pusti zemlju i ostale stvari,vazno je da je premestis odatle jer kao sto kaze postoji opasnost i za biljku i za tebe.Kupi jednu saksiju od 15l i stavi biljku u nju naravno dopuni je zemljom,stavi je u neki zbun gde se ne primecuje i cekaj berbu...peace & respect
 
13.02.2007
2
0
1
BrkZorba je napisao(la):
Glede reckanja:

Ako nema potrebe (problem prostora) sjeci ne sjecem - vegetacija.
Sjecem samo donje,zute ili na neki drugi nacin sjebane listove.Pomalo. - cvjetanje.

Pozdrav.

thx brko!
onda sam ja napravio ipak zajeb sa seckanjem(samo osteceni listovi, bili pri dnu ili pri vrhu), mislim izgleda kao podshishana pudlica:)

nego, pitam se sto jos ne cveta?
da napomenem, nasao sam na netu neku vrstu kalkulatora(mislim da je to neko postovao sa foruma) gde racunica pokazuje(za geografsku sirinu novog sada) kako cvetanje treba da krene tek pocetkom septembra....
ima li neko iskustva sa ovih prostora...
nestrpljiv sam:)
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
@ Sioux - imao sam prije 3 godine jednu Sativu - Nevilles Haze hibrid i prvi cvjetići (preflowers) su se pojavili krajem 8. mjeseca, a počela je cvjetati tek sredinom 9. mjeseca. Cvjetala je još mjesec i pol i onda sam ju morao rezati jer je postalo hladno, prvi mraz i tako to... Dim je bio svemirski, pitam se što bi bilo da je mogla još dva mjeseca cvjetati... Uf uf.
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Imam bilkju staru 2 meseca,visoka je 40cm,stoji mi ispod jednog drveta u jednom dvoristu.Posto sad nailazi zima ona ce moci napolje jos 1-1.5mesec da stoji a posle cu je staviti u kuci pored prozora.Medjutim ta kuca nema grejanje ali nije mnogo hladno unutra.Posto ne verujem da mnogo moze tako izdrzati ja bi da da znam koliko mogu da ocekujem i da li postoji neka posebna vrsta prehrane moze drasticno da ubrza rast ili cvetanje biljke pa da imam nesto vise od listova...savet bi pomogao...peace & respect
 
16.08.2007
17
2
0
35
znaci od njih 6,uspjesno transpaltirane su 2 i maknute daleko od tog mista ( satrali smo se)!!! te dvi ne pokazuju znakove nikakvog ostecenja kopali smo oko njih 20 cm i ispod njih smo zagrabili i vadili to je bia show,ispirali smo sa pun ***** vode,bilo je blata izgledali smo ko prasci(neki bi ljudi mislili da nismo normalni sta cinimo za jebenih 6 drolja) a stas tu je ljubav :D... i kazem jos su zive a tek su jucer trans... 1/3 posla je gotova IDEMO DALJEEE... btw kako cu uploadati slike... :/

pozdrav!! komentari?hvala!?
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
@ 70kgshita - Imaš li kakvu fotku svoje biljke? Lakše je nešto napisati kad se vidi kak biljka izgleda... U ovo vrijeme svaka vrsta Sative bi mogla lagano početi cvjetati pa sve do sredine 9. og mjeseca. Ako je neka tropska Sativa, očekuj zrelu biljku tek u 11. mjesecu, ako je neki hibrid, a vjerojatno jest, onda malo ranije - 10. mjesec.
Biljke mogu izdržati vrlo niske temperature i možeš ih vani držati još barem 2 mjeseca.

@ cOw_cRo - idi na www.imageshack.us i uploadaj sliku koju želiš. Kada uploadaš, otvoriti će se site gdje su ti ponuđeni linkovi koje možeš copy-paste na forum. To je to.

Pozz,
Boz:sun2:
 
16.08.2007
17
2
0
35
Zna li tko,eto ima 2 dana da su presadene biljke,nisu uvenile niti pale,jednoj su listovi malo..,Sta mislite da su se htjele osusit zar nakon 2 dana vec nebih???
Presadene su sta se bolje moglo uz puno vode,par sitnijih je korjena otislo jel su bile preguste i zamrsene...jebiga al 80% je zivo...Ima li komentara???
Jeli sigurno da ce prizivit ili da jos sacekam 1-2dana da budem siguran,ceka me jos jedna transplatacija.
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
@Cow

Jel ova slika stanje prije presađivanja ili sad ? Zašto si ih tako gusto posadija ?

Inače, po debljini stabljike, čini se da su i gori bujne ... ? :sun2:
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
@ 70kgshita - stari biljka je još premlada da bi se mogao znati spol, sorta ili vrijeme dozrijevanja. Izgleda više kao Sativa, očekuj početkom 9. mjeseca promjene. To je moje iskustvo sa Sativom ;)

:sun2:Boz
 

Pup

15.08.2007
7
0
0
37
Jebiga jesu malo gusto zasadene,sad su sve presadene u pitare,imaju oko 1.90m sve...
Za mi ih je bilo ali nadam se da ce se prilagodit :) 10 sati je tribalo da ih pribacimo...
Obavjestit cu vas kroz 2-3 dana dali je transplatacija bila uspjesna :)
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
ma to nije ni važno-važno je da ti se biljka sad primi i da sto bolji cvetni nastavak. Ako imas ili kolega,komsija.... neko gnojivo samo sa fosforom koji je za razvoj korena i cvetnog nastavka
možeš si dobro pomoči sa bone meal-to je ubiti mlevena životinjska kost.Nekad je bilo to moguče kupit svugde ali zbog ludih krava to u EU i Sloveniji ne proizvode več spaljuju.
Ali sačekaj barem još 10 dana pre dohranjivanja...
 

Pup

15.08.2007
7
0
0
37
SLO znaci da uzmem fosforovo gnjojivo.reci mi da ga stavim sad sto prije ili da sacekam 10dana?Recite mi jel bolje da je sada zemlja uvik vlazna kroz prve dane,jel joj jos bolje ako malo pliva u vodi da se korjen bolje prilagodi
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
@ 70kgshita - Sativu i Indicu razlikuješ po načinu na koji raste, po obliku listova koji su tanki, biljka je prozračnija, ima dugačke grane i manje kompaktne vrhove, raste k'o luda, raste velika i cvjeta kasno u sezoni i duuuugo!

Dok Indica raste kao grmić, tamnije je boje sa debelim i velikim listovima, ima tvrđe i gušće vrhove, intenzivnog mirisa, rast i razmak između grana (distance between internodes) je manji, prije dozrije i ima kraće vrijeme cvjetanja od Sative. Evo slike za usporedbu.




Boz

P.S. Lijevo je Sativa, Indica, Ruderalis :sun2:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.