Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
70kgShita je napisao(la):
Evo janih slika,ako nekome nisu jasne znaci da ima problema s vidom :|...





@PowerSeed,ja stvarno ne mogu da ti pomognem,jer nikad nisam klonirao,ali zato na forumu imas mnogo postova o kloniranju,prijatno u citanju...peace & respect 70

muskarac 100%
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
70kgShita je napisao(la):
Evo janih slika,ako nekome nisu jasne znaci da ima problema s vidom :|...




Mudonja 100%, samo izgleda nije se dobro razvio tj. slabo mu sunce, ili mu treba još v vremena.... ali činjenica je - :balls:
 
01.08.2007
0
0
0
36
Citao sam da 10 dana pred branje biljku ne treba prihranjivati jer treba da izvuce maksimum iz sebe.Moze li mi ko objasniti sta to znaci? Sta je sa zalivanjem. Jer je treba brati po suvljem vremenu ili kako vec, mislim ima li kakve veze???:sick:
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Pa istina je da se i 14 dana pred skidanje prekine sa prihranom, i samo "ispirati" biljku. Pod ovo ispirati mnogi se zbune; znači da biljku treba zalijevati samo cistom vodom, da bi se gnojivo (čime smo je hranili....) "izadje" te da bi biljka imala svoj okus. Tj. da gnojivo ne utiče na okus.
Što se tiče vremena, ne bitno je, samo nek je njoj vrijeme za skidanje. A to da iz nje izvučeš maximum, jedino je izvodljivo u indoor uzgoju, a to je da je drzis jos 10-tak dana odprilike u mraku kako bi ona izbacila sto više kristala, pa onda je pod nož, a za outdoor to je neizvodljivo. Jedino ispiraj biljku radi boljeg ukusa...
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Hehehehhe dobar si Brain... :) mozda mu ofirno da ide po danu, da ga neko ne vidi???? Ko zna...
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Zanima me kad se mogu brati vrhovi a da sjemenke budu upotrebljive.Ostavio sam pola vrha da bude oplodjeno.Ženka i mužjak su definitivno 2 razlicite sorte,ženku sam vec pobrao a mužjak je bio tek na pocetku cvjetanja,jeli moguce da uopce nije oplodjena?Meni se bas pusi sutra a vrh izgleda tako sočno.Mogu li izdvojiti sjemenke bez sušenja?Samo izvaditi par jer mi se zbilja svidjelo djelovanje ove biljke.

Evo slike
d61ecafd80.jpg
[/url] -tek sam sad skužio da nije baš neka slika ali svejedno molim odgovor dali mogu ubrati,izvadit sjemenke bez sušenja(i dali ih uopce ima) i uživati u posljednjem vrhu biljke.
 
15.09.2007
1
0
0
50
imam 5 biljketina-oko 2m,ali nisam primetio na vreme,tek nedavno jednog muzjaka medju njima.Dali je to katastrofa,ili je ipak moguce da bude nesto od njih?unapred hvala svima koji mi obrazloze odgovor.......smrc...:sick:
 
29.08.2007
27
1
0
69
belano je napisao(la):
postovanje,i pozdrav svima koji znaju sta valja!ja imam 4 biljketine,i jedan mali problem-naime nisam primetio muskarca medju njima i garant je oprasio biljke.Dali da dignem ruke od njih ili ce mozda i biti nesto od njih?neka mi neko odgovori pliz!!!

Hm...tamo 4, sada 5..ajde dobro:icon_lol:
Bit će nešto sigurno od njih, nadam se da nisi ovdje dugo čekao odgovor i da si posjekao tog muškog?

Ako ništa drugo, sljedeće godine ćeš moći saditi plantažu...eto...sorry

fools:sun2:
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
DirtyDeeds je napisao(la):
Zanima me kad se mogu brati vrhovi a da sjemenke budu upotrebljive.Ostavio sam pola vrha da bude oplodjeno.Ženka i mužjak su definitivno 2 razlicite sorte,ženku sam vec pobrao a mužjak je bio tek na pocetku cvjetanja,jeli moguce da uopce nije oplodjena?Meni se bas pusi sutra a vrh izgleda tako sočno.Mogu li izdvojiti sjemenke bez sušenja?Samo izvaditi par jer mi se zbilja svidjelo djelovanje ove biljke.

Evo slike
d61ecafd80.jpg
[/url] -tek sam sad skužio da nije baš neka slika ali svejedno molim odgovor dali mogu ubrati,izvadit sjemenke bez sušenja(i dali ih uopce ima) i uživati u posljednjem vrhu biljke.

Ne kontam te baš extra, ček, obrao si biljku, al' ostavio vrh jel to??? Mužjak ako je na početku cvjetanja, on ne može (još uvijek) oprašiti biljku, tako da ta nije sigurno oplodjena, ali opet ne kontam ako si ih stavio u isto vrijeme, obično mužjak procvjeta prije ženke (baš radi toga, da budu mu "jaja" spremna za oprašivanje, čim ženka počne izbacivati bijele dlačice, koje "hvataju prah" od muzjaka. Ako si ti prije još poskidao sa nje sve vrhove (cvjetove, čičke) neznam šta će ti oploditi????
Što se tiče sjemenki u cvjetu - Mislim da nije pametno (sad kad ju je "sprćio" :)) da vadiš rukama sjeme, ono je obično (na zenki) sad malo, sitno i bjele sjemenke. Tek kad potamne i budu deblje, tad je zaaadnje vrijeme za skidanje... možeš jooš sprijčiti, ako odmah je skineš prije nego što on proccvjeta, (a mužjaci brzo pravo procvjetaju, bobice sa polenom, znaju za par dana da se otvore i gotooovo...) Tad svaka zenka koja izbacuje bijele dlačice (u nadi da će pokupiti od muzjaka polen, tad automatski prestaje sa "bujanjem" čička i svu energiju usmjerava prema sjemenu, tj. bijele dlačice prestaju sa proizvodnjom THC-a, i hrana i dlačice se kao zatvaraju i kako bi unutra stvorile sjeme.
Ja lično ti ne preporučujem da vadiš sjeme iz cvjeta rukama, i opet pustiš da cvjeta. Jer ona je sad u periodu kad energiju i hranu usmjerava (kao što rekoh) na sjeme, umjesto (što mi hoćemo) na čičak tj. cvjetove.
Iako uspiješ nešto skinuti, ona će opet "ispočetka" početi da stvara nove sjemenke, koje na kraju neće qrcu valjati (biće, one bijele, sitne....ništa od njih)
Nego kad si je već skinuo, skini sve... Nema šta viiše tu na njoj da ti stoji bezze...
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
47
0
46
@Dirty deeds
Najvjerojatnije da ti nije ni oplođena ženka ako je tako kako si napisao ,a što se tiče ovog prvog ,sjeme je upotrebljivo i po nekoliko godina ako se čuva kako treba na hladnom ne previše i bez vlage ,tako da kad proizvodiš sjeme i namjerno oprašiš par cvjetova nije nikakav problem da pustiš cvjetove da dozriju skroz iako je sjeme u njima već zrelo odavno.Na primjer oprašiš ženku koja je već u 2-3 tjedna cvjetanja ,sjeme većinom bude zrelo za 4-5 tjedana,nema potrebe da ga vadiš iz cvjetova sve dok ti ne ispane npr. kad budeš mrvio z apušenje pa nađeš sjeme i onda ga sačuvaj,isto i kod nekih ovih vrsta koje cvjetaju po 14 tjedana nema potrebe da skidaš cvjetove samo radi sjemena ,ništa mu neće biti ako ostane u cvjetu sve dok dozrije sami cvijet.Cvijet koji se opraši samo ponegdje pa baci 3-4 sjemenke u 0.5-1 gram isto možebiti odličan za zapaliti kad sazrije ako se radi o potentnoj vrsti,istina je da ode energija na sjeme ,ali ako cvijet nije oprašen ono pravo pa da u tome gramu bude 50-100 sjemenki kao u nekim s ulice što sam ja znao naći ,nego ovako malo samo kontrolirano oprašen ponegdje to je isto dobro za duvanje.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Jah' al' on je htio (koliko sam skont'o ja) da iz već oprašenog cvijeta, "izvadi" sjeme, i ostavi dalje da biljka raste... Liči mi kao ono:
Sjebo biljku, konta oprašena, (vidi neke sjemenke, obično bjele i sitne na početku) i da njih liferuje, pa da head bude bez IJEDNE sjemenke????
Ako je tako.... - zaboravi... dobro ti Canne kaže... ostavi sad, gotovo je... kad procvjeta do kraja... skini, osuši pa kad pudeš pušio onda ćeš doći do sjemenki (ako ti je stalo uopste do njih??? ili hoces samo da se rješiš njih...?
 
22.09.2007
0
2
0
37
Dragi Hašomani imam jedno pitanje....
Dali je normalno da mi listovi biljke pocrvene(oni oko vrhova).S tim da je sjeme domaće trave.
Biljka je outdoor i pri kraju je........
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
47
0
46
Nekad se ti razni crveni ljubičasti ,plavi i drugi ,osim prirodnog zelenog(klorofilnog) pigmenta javljaju iz raznih razloga,može biti da je biljka prirodno ljubičasta,a nekad biljka kad joj fali gnojiva reagira tako da pusti nekakav ljubičasti pigment,pa joj stabiljika poljubičasti,neke su takve prirodno ,a nekad isto sam čitao da pred kraj biljka zbog nižih temperatura baci ljubičastu boju ,možda zato što želi više topline pa ima taj svoj neki mehanizam prirodni i onda zatamni list tako da upija više energije.
Sama boja ne treba da te brine ako list izgleda zdravo ,nije pjegav ne suši se na mjestima kao da je izgorio ,nije suh itd. a ustalom pri kraju ti je kako kažeš ,pa onda možeš pomalo i da ih skidaš ako su uvenuli,većinom žute na kraju pogotvo vanjski uzgoj ,ti listovi ionako sami opadnu,možeš ih i sam otkinuti ali nema potrebe osim ako vidiš bolest neku po njima.Onda ih otkineš 1-2 cm od stabljike a onaj dio peteljke će sam kad uvene skroz otpasti ili ga ti ukloni kad već bude spreman da otpane od stabljike ,a da ne ptštetisamu stabljiku,ono da ne zaguli kožu od stabljike,ona vlakna.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
Nema mesta panici, cesta pojava pogotovo kada nocu puknu temperature i malo zahladni, opusteno!

Žižoman je napisao(la):
... Dali je normalno da mi listovi biljke pocrvene(oni oko vrhova).S tim da je sjeme domaće trave. Biljka je outdoor i pri kraju je........
 
22.09.2007
0
2
0
37
Dragi Hašomani imam jedno pitanje....
Dali je normalno da mi listovi biljke pocrvene(oni oko vrhova).S tim da je sjeme domaće trave.
Biljka je outdoor i pri kraju je........
Opasna trava lol
Kaže mi jedan agronom da veča količina N-a u gnojivu produžuje cvjetanje...tj. odgađa.istina ili ne?

:sick:
 
22.09.2007
0
2
0
37
Dragi Hašomani imam jedno pitanje....
Dali je normalno da mi listovi biljke pocrvene(oni oko vrhova).S tim da je sjeme domaće trave.
Biljka je outdoor i pri kraju je........
Opasna trava lol
Kaže mi jedan agronom da veča količina N-a u gnojivu produžuje cvjetanje...tj. odgađa.istina ili ne?

sick.gif
 
22.09.2007
0
2
0
37
Listove sve velike sam pokido, a moguće je da crvene radi zime,jer nema baš ppreviše sunca u zadnje vrijeme....gnojiva ima dosta.
Cura sa agronomskog faksa mi je rekla da 24 h prije berbe presavinem biljku na pola ali ne slomim nego samo presavinem i da će se ona probat ispravit i tako pumpat thc u vrhove.....???cura ide već 4 god. na taj faks tak da brijem da zna o ćem priča jer je prošle god. napravila skunk od normalne sjemenke....Daj mi preporučite neki seedshop za ww............outdoor ako je moguće..thx:cool44::cool44::cool44::cool44::cool44::cool44::cool44:
 

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
Žižoman je napisao(la):
napravila skunk od normalne sjemenke....
Ej ta se treba prijavit za nobelovu nagradu,sta je radila toj sjemenki mjenjala geneticki kod?...Lolčina malo žešća
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
47
0
46
Žižoman;38165 je napisao(la):
Cura sa agronomskog faksa mi je rekla da 24 h prije berbe presavinem biljku na pola ali ne slomim nego samo presavinem i da će se ona probat ispravit i tako pumpat thc u vrhove.....???

Ta cura ako je dogurala do 4 godine sigurno ima nekoga od profesora u rodu na faksu pa je guraju,ako nije tako onda masno potplaćuje profesore ili možda joj ga guraju,svačim se ljudi služe da dođu do diploma.
Ako ništa od ovoga gore nije istina onda te ta cura zajebava pravo.
Presavijanjem stabljike u zadnjih 24 h nećeš dobiti ništa a čak i da je uspiješ saviti tako naglo a da je ne prelomiš ,biljka će se odmah vratiti u roku od par minuta ,tako da od navodnog pumpanja THC nema ništa ,uostalom THC ne nastaje u stabljici niti ga biljka vuče iz zemlje pa da bi ga onda pumpala u vrhove ,iz stabljike sokovi i hrana naravno idu listove i cvjetove i postoji neka cirkulacija tih sokova u raznim smjerovima ,nisma agronom ali znam neke stvari ako ništa iz osnovne škole,i iz tih sokova na kraju između ostalog nastaje i THC ali ponajviše u cvjetovima i to po 5-14 tjedana ovisno o vrsti,ma to da će nešto posebno da se desi u 24 h možeš zaboraviti.Postoji LST ,metoda uzgoja gdje se biljka od mlađih dana savije da raste vodoravno tako da one grane koje bi inače rasle ustranu tada rastu uspravno prema svjetlu,naravno onda je poželjna i malo veća posuda da ima gdje više korijena da se razvije,i nisu sigurno sve vrste pogodne za LST.
Žižoman;38165 je napisao(la):
cura ide već 4 god. na taj faks tak da brijem da zna o ćem priča jer je prošle god. napravila skunk od normalne sjemenke....Daj mi preporučite neki seedshop za ww............outdoor ako je moguće..thx:cool44::cool44::cool44::cool44::cool44::cool44::cool44:

Ko zna možda joj je E.T. vanzemaljac nešto u rodu ,pa onda nikakvo čudo ne bi bilo da od običnog sjemena pravi skunk ili šta ja znam od limuna kupus ,od mačke konja itd.
Dobro joj ide samo neka nastavi možda smisli neki čudnovati grah kojim će prehraniti sve gladne u Nigeriji i sličnim zemljama.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.