Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Pup

15.08.2007
7
0
0
37
Pozdrav ekipa!!!
Evo Nova godina je, krecemo u nove radne pobjede.
Zima je blaga a proljece kuca na vrata.Sta mislite kad bi najbolje bilo poceti saditi(dalmacija)? Ja planiram oko 1.3 vec ih izbacit vanka ako se ovako vrijeme nastavi.
I jos nesto vaznije :)
Planiram ih sadit u pitare cirka 30l, koje cu ukopati u zemlju da se ne vide i po potrebi se mogu micati.(prosle godine sad se opekao gadno). Posto sada za 1 stabljiku dobijes 3godine zatvora :( htio bih napraviti neku shemu oko navodnjavanja da nemoram svaki 2-3 dana ici do boxa.
evo moj plan:
Oko pitara staviti najilon i napraviti "bazencic" i neka pitar pliva u njemu te sve zakopati u zemlju da se ne vidi uopce.Na pitaru probusiti rupe tako da biljka preko tih rupa od bazena dobiva vlagu cijelo vrijeme te na vrhu sve prekriti suhom travom da cuva vlagu. Nadam se da bih s ovom shemom biljka mogla izdrzati puno vise, i onda bih dolazio jednom tjedno. Ovo je samo teorija.
Svi prijedlozi/komentari su dobrodosli.
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
35
nazalost prijatelju ideja ce ti biti jako tesko ostvariva
neces na taj nacin moci regulirati navodnjavanje
i najvjerovatnije bi sjebo biljku princip bazena je nemoguc
jer kako bi sprijecio vodu da ne nadire u posudu
istrulio bi ti korijen 100%

inace je ideja dobra sa 30l posudom ali morati ces vodu drugacije rijesiti
npr neki tank sa homemade sistemom kap po kap
ali opet ces je morati obići pogotovo kad kod vas suša opali.
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Hmm meni se cini kao ideja koja ima smisla.. naime ako bi se bazen povezao sa saksijom preko nekog oblika vune koja bi popunila te rupe voda bi osmozom prelazila iz bazna preko gustih vlakana do suhe zemlje u pitaru i drzalo ju barem vlaznom ako nista drugo.. a opet ta ista vuna bi sprijecila pretjerano nadiranje vode u saksiju..

Dakako da bi trebalo poraditi na tome i da je ovo samo okvirna ideja ali mislim da je moguce realizirati.
 

Pup

15.08.2007
7
0
0
37
Hvala na komentarima :)
Svakako da treba jos poradit na ovome...tribalo bi pazit kolko rupa buzat i da su pri dubini
a ne po cijelom pitaru.
Nece biljka propast ako se jedan korijen osusi.I ta shema sa vlaknima je dobra.Thx :)
Nemoram napunit cijeli bazen nego 1/3 ili 1/4 samo da cuti vlagu, dosta mi znaci hocu li u pola godine morat ici svako 2 dana ili 3 ili 4 ili 5
Triba napravit pokus :)
Znam to s bocom dobra je shema i moze se pridodat ovome tako da stavit po 1 bocu od 2 litre na vrh i lagano probuzam,ali znam i sam triba jako pazit na vlagu.
Jos kakvi prijedlozi/komentari su dobrodosli.!
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
U teoriji svakako moze funkcionirati ali cemu se zamarati bazenom kad mozes kraj saksije zakopati galon vode koji je "povezan" sa saksijom na nacin da dolazi do izmjene vlage na neki nacin izmedju te 2 posude?
Kasnije samo odserafis cep tog istog galona koji je 1-2cm ispod zemlje skriven i nadopunis ga vodom.

Ajd javi ako smislis nesto konkretno :eyebrows:
 

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
Ovako
1.3. ti je prerano sacekaj bar 20-tak dana...budi strpljiv..
nemoj se dzaba muciti sa tim...imat ces probl oko previse vode...i nebi tako nesto pravio samo zbog jedne biljke(moze biti musko) a za vise treba vise truda(nosenje kanti,kopanje itd)ak vec planiras sadit zalijevaj 2-3 puta sedmicno,nekad i vise-po potrebi i to je to...
 

Pup

15.08.2007
7
0
0
37
Ma lako bih ja da se samo jedna biljka, 12 je zenki plan ,4 vrste po 3 sjeme(Fem) sa mandale.
Fala svejedno,sad mi to jos nije prisa,to ionako bi tribalo tamo kad se biljke prebace u velike pitare sredinom cetvrtog.
Bilo kakvi prijedlozi/ skice su dobrodosli, ajmo pro groweri dajte koju ideju :p
 

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
Zanimaju me vaši komentari na ovu zemlju.Hvala.....:maryjane:

moz-screenshot.jpg
http://hbf.my-bonsai.com/index.php?PHPSESSID=982b524c4b761f3de44a1cd76d4ff905&action=dlattach;topic=705.0;attach=7873;image

http://hbf.my-bonsai.com/index.php?...action=dlattach;topic=705.0;attach=7875;image
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
nisam koristio ali ako je kao što piše
onda je ok
za početak je sigurno dobra
naravno moraćeš da đubriš kasnije
i pored toga što piše da je prozračna
potrudi se da stvarno i bude
kada stisneš grumen mix-a
ne smije se napraviti grudva od blata
već kad pustiš ona se razdvoji na djelove
 
02.11.2007
31
3
8
37
Ovako: prilikom kupovine u Growshop Alien,zanima me koju metodu placanja (slanja) izabrati?
Ponudjene su sledece:
--Europe Priority (seme kosta 18e sa ovom metodom placanja ukupno ispada 33e)
--Europe Priority Express( ukupno 29,5e)
--Outside Europe Priority( ukupno 34e)
--Outside europe Priority Express( ukupno 34e)
--Seeds-Graines-Zaden (ukupno 22e)
--Seeds Signed (ukupno 23.75e)
--Seeds Traxity (ukupno 23.75e)
--Traxity (ukupno 34e)

Zeleo bih znati koju da odaberem! Ako mozete pomoci, iz Srbije sam!
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Svi koriste metodu SeedGraines Zaiden...A i postarina je samo 6e...Neki nisu obracali paznju na to pa placali po 15-22e postarinu...ccc.Citanje puno znaci...
 
19.02.2008
16
1
0
41
Prvo sve pohvale za ovaj forum. Stvarno ste najjaci domaci forum ove vrste. Procitao sam skoro sve postove i mnogo toga sam naucio. Po struci sam poljop. teh. i mislio sam da vec imam dosta znanja al sam vidm da ima jos mnogo toga za nauciti.
Danas sam preko aliena narucio 10 sjemenki feminiziranog Purple powera platio sam opcijom send cash i to me izaslo 40e. U biti 35.50 al ko ce slati kovanice postom pa eto nek popiju cugu tamo ako im lova uopce i stigne..
Novce sam poslao u obucnom pismu izmedju dva a4 papira i markice platio 5kn... Nekako mi je malo.
Ima li ko iz hrvatske da je placao ovim nacinom da mi prenese skustva.
Mozda je bolje da sam platio preko banke pa nebi tripao tu hoce li stici tamo novac ili ne. Koliko traje cjeli postupak i kada da ocekujem sjemenke?
 
19.02.2008
16
1
0
41
Prvo sve pohvale za ovaj forum. Stvarno ste najjaci domaci forum ove vrste. Procitao sam skoro sve postove i mnogo toga sam naucio. Po struci sam poljop. teh. i mislio sam da vec imam dosta znanja al sam vidm da ima jos mnogo toga za nauciti.
Danas sam preko aliena narucio 10 sjemenki feminiziranog Purple powera platio sam opcijom send cash i to me izaslo 40e. U biti 35.50 al ko ce slati kovanice postom pa eto nek popiju cugu tamo ako im lova uopce i stigne..
Novce sam poslao u obucnom pismu izmedju dva a4 papira i markice platio 5kn... Nekako mi je malo.
Ima li ko iz hrvatske da je placao ovim nacinom da mi prenese skustva.
Mozda je bolje da sam platio preko banke pa nebi tripao tu hoce li stici tamo novac ili ne. Koliko traje cjeli postupak i kada da ocekujem sjemenke?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.