Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
08.08.2008
109
83
28
Laidback je napisao(la):
Kolika ti je temp ispod lampe? Di si je uzeo?

250 je previse zbog topline
Mala ispravka, u instrukcijama pise za lampu od 70whps da je temperatura do 300stupnjeva celzijusa.!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nisam je jos isprobao ali uskoro budem .
DA LI JE MOGUĆE DA ISIJAVA TOLIKU TOPLINU ILI JE TO TOPLINA U ZARULJI! ALI 300 STUPNJEVA? NESTO NE VALJA TU, TO JE OBICNA HPS ZARULJA KAKVU KORISI EKIPA NA FORUMU.
 
26.08.2008
13
0
1
46
Ja sam novi i imam pitanje!!Da li netko zna sta o prehranjivanju biljki u hidrophonic sistemu i gdje to nabaviti????Hvala!
 
08.08.2008
109
83
28
ze marko je napisao(la):
Mala ispravka, u instrukcijama pise za lampu od 70whps da je temperatura do 300stupnjeva celzijusa.!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nisam je jos isprobao ali uskoro budem .
DA LI JE MOGUĆE DA ISIJAVA TOLIKU TOPLINU ILI JE TO TOPLINA U ZARULJI! ALI 300 STUPNJEVA? NESTO NE VALJA TU, TO JE OBICNA HPS ZARULJA KAKVU KORISI EKIPA NA FORUMU.

Ako ima netko iskustvo s pc uzgojem .Znaci imam sylvania od 70w, nemam cool tube.
Mozda s 3 ventilatora bi islo?
Brine me toplina.

Ps. Ako nekom treba zarulja od 250w sylvania neka javi.
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
@buckaroo
zavisi ti od velicine prostora u kojem ces sadit

@the_bebe
hempatia.si za gnojiva

@zemarko
vjerovatno, ali to nije temperatura koja ce biti oko ili ispod lampe. rekao sam ti vec da pitas glossa-a koji je radio uzgoj sa hps 70w
dovoljna su ti tri venta ako ih dobro postavis...
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
@ moby : zemlja ti je premokra, ostavi to da se osusi kako spada i provjeri lagano korjen jel napunio tu casicu i presadjuj to u vecu posudu, ostavi sad tu biljku 24 sata bez zaljevanja.


@ Buckaroo Banzai : to ti je samo opis sorte kolko naraste otprilike u prirodi ili kolka je njena prirodna visina al krajnje to ovisi o tebi mozes od nje napravit mini biljku od 30cm ili cudoviste o 3m indoor.

@ the_bebe : nemamo bas iskustva s hidraponikom al znam da se recimo u bauhausu ima za kupit ama bas sve sto ti treba da bi pokrenuo svoj hidraponicni vrt. ako te zanima hidraponika citaj o hidraponici i shvati prvo koji ti djelovi opreme trebaju onda ces vidjet da malo tu malo tamo i naci ces sve sto ti treba.

@ Ze marko : to ti je temperatura koju isijava sama zarulja unutar zastitnog stakla, ako ti je u sobi 25 celziusa sa zaruljom od 600w i ventilatorom sa strane 40 cm od biljaka bi ti trebalo biti oko 28, 29, 30, 31...
nista strasno... problem su mali prostori i zatvoreni poput malih ormara s losom ventilacijm

@ Astronaut : mislim da nebi trebalo biti problema samo napravi neku podlogu biljkama za pod recimo 2 cigle i daska da ti tegla nebude na zemlji a kada se lampa gasi neka se gase i ventilatori i zatvori vrata sobe da ti toplina ne bjezi van, takodjer kolko se sjecam slo era je jednom govorio kako extrakt od algi (imas razna gnojiva na bazi morskih algi) pomazu biljkama u borbi portiv hladnoce.

---------

razumjete
khosh.gif
?
 
26.08.2008
13
0
1
46
Ljudi hvala na informacijama i na jako brzom odgovoru!Zna li netko di u rijeci naci gnojiva za *********** i to odvojene sastojke tako da mogu sam mjesati odnose!!Hvala unaprijed!!!
 

Melange Reflections

Aktivan Član
01.07.2008
188
21
18
39
Plava Planeta
Astonaut---Hoće li to u opće moći tako ili bi baš morao sklepat nekakav box???
au..kazes stoje u sobi na podu,pazi na razne bube,musice,itd,jer ce ti napasti biljku ko dobar dan..ima buba do kraja oktobra,a neke se snadju u zatvorenom prostoru pa im biljke dodju na izvol'te...ma moglo bi i tako,ali onda budi spreman na razne zebancije sa njima
pazi ovako,znas sta bi bilo najbolje da uradis...​
da napravis box na brzinu od sperploce,furnira,ili nesto slicno tom materijalu i samo odredis duzinu,visinu,sirinu-iseces-spojis i gotov box za sat vremena...ja bi ovako uradio da sam na tvom mestu jer ces moci lakse da regulises temperaturu i nece bube predstavljati problem​
pogledaj kako je uradio box -glossy zelenky-nesto slicno i ti mozes da napravis...meni je to odlican box za 250-ku HPS​
 

ZNX

18.08.2006
13
0
1
bruno93 je napisao(la):
znx

to su obicni kablowi za struju, kupis ih tamo di si kupio zarulju i grlo prigusnica prilagoduje napon zarulji a propaljivac polako propusta napon da se zarulja ne pali naglo-ja mislim da je tako ako nije nek me neko ispravi

astronaut

da, samo ju stavi vodoravno 3-5 cm iznad vrha biljke dok ne naraste 10-15 cm

Ok, hvala lijepo!
 
22.08.2008
19
0
0
47
Melange Reflections je napisao(la):
au..kazes stoje u sobi na podu,pazi na razne bube,musice,itd,jer ce ti napasti biljku ko dobar dan..ima buba do kraja oktobra,a neke se snadju u zatvorenom prostoru pa im biljke dodju na izvol'te...ma moglo bi i tako,ali onda budi spreman na razne zebancije sa njima
pazi ovako,znas sta bi bilo najbolje da uradis...​
da napravis box na brzinu od sperploce,furnira,ili nesto slicno tom materijalu i samo odredis duzinu,visinu,sirinu-iseces-spojis i gotov box za sat vremena...ja bi ovako uradio da sam na tvom mestu jer ces moci lakse da regulises temperaturu i nece bube predstavljati problem​
pogledaj kako je uradio box -glossy zelenky-nesto slicno i ti mozes da napravis...meni je to odlican box za 250-ku HPS​

OK onda ipak box. Ovo mi je prvi unutrašnji uzgoj pa nisam siguran ni sam što da radim. Gdje da vidim taj box što mi ga preporučuješ.
 

Buckaroo Banzai

Aktivan Član
19.08.2008
111
0
16
35
Upravo sam pročitao temu o klijanju. Jeli nužno raditi taj cjeli proces stavljanja u vatu i slično (tj zašto je to više bolje od sadnje odmah)? Ja bi sad kad dobijem sjemenje odmah stavio u zemlju u vezu u koju sam mislio da mi bude tokom cjelog života.

Još jedno pitanje koliko duboko trebam zabiti sjemenku?
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
imat ces problema tako, ako to i radis budi siguran da namocis zemlju prije nego stavis sjemenku unutra a ne obrnuto.

Ja to radim vrlo jednostavno i dobra je metoda : prvo stavis sjemenku u sasicu s vodom da stoji oko 18h i onda u vlaznu maramicu i to zamotas u vrecicu koju pricvrstis s kvacicom da zrak ne izlazi van, sjeme klija kroz 1 - 2 dana i onda stavis pola cm u zemlju i kroz 2 dana je vani...
 
20.08.2008
6
0
0
42
Imam par noob pitanja...
1.Da li kada ja kupim neko seme od poznatih sorti mogu od biljke koje izraste da dobijem seme isstog kvaliteta?
2.Da li kada drzhim vishe vrsta biljki u istoj prostoriji mozhe docji do ukrshtanja sorti i da li postoji nachin da se to izbegne?
3.Ako sam dobro razumeo cilj je da se mushke biljke chupaju da ne bi doshlo do oplodnje?
4.Nisam bash razumeo oko klonova, da li ja kloniranjem dobijam biljku istog kvaliteta kao shto je biljka koja je iz semena izrasla i da li mozhe da se izvede kloniranje bez preparata koji su navedeni i jel ima tih preparata da se kupe u srbiji?

Unapred hvala na odgovorima i svaka chast ljudima koji su napravi sajt od velike je pomocji!
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
1. Mozes oplodit zenku i dobiti brdo sjemenki iste vrste
2. Moze. Povadis sve muske pa nema krizanja niti oplodnje, nego sam fini kifovi
3. Tako je
4. Dobijes klona biljke sa koje si uzeo reznicu. Znaci genetski ista biljka. Moze i bez preparata, ali vece su sanse s preparatima. Dovoljan ti je hormon za rast korjena koji mozes kupiti u bilo kojoj biljnoj ljekarni za sitne novce
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
1. Nećeš dobit brdo jednako dobrih sjemenki

Imaš na forumu sve napisano neda mi se sad objašnjavat

Ostalo sve točno

A ako križaš vrste koje nisu iste e onda bi mogo dobit svašta..
Tak da rađe ak već misliš oplođivat oplođuj 2 različite vrste
 

fĿőШ∆S┬eЯ

Aktivan Član
05.06.2008
227
6
18
36
doomer je napisao(la):
@Astronaut: kada se lampa gasi neka se gase i ventilatori ?

Pa neznam baš... kad vani zađe sunce ponad brda vjetar ne prestaje cirkulirat!!!a treba što bolje simulirati uvjete kao u dragoj nam majci pRirodi...
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Brus je napisao(la):
A ako križaš vrste koje nisu iste e onda bi mogo dobit svašta..
Tak da rađe ak već misliš oplođivat oplođuj 2 različite vrste

daj objasni ovo pls hehe il je to jutarnja pljuga djelo : D
 

Buckaroo Banzai

Aktivan Član
19.08.2008
111
0
16
35
evo još malo jebade
kupio sam zemlju, ph 5.0 - 6.5. N (200-450 mg/l), P (200-500 mg/l) i K (300-600 mg/l). Ima neko svojstvo compo plus za bolju biološku aktivnost zemlje te Hydrokick za bolje upijanje ili slično.
Sad pitanja:
1) Jeli NPK dovoljan ili trebam drogirati još zemlju?
2) Di mogu nabaviti one listice za mjerenje ph-a, te stvari za njihovo povečanje/smanjivanje?
3) Trebam li uopće mjenjati ph pošto greenhouse za tu sortu (njihova himalayas gold) nediže ph iznad 6 (?) nu filmić http://www.youtube.com/watch?v=-yqTW4KefnY
4) Koliko da otprilike stavim stiropora u zemlju?

Zahvalan ću vam biti puno na odgovorima. Jebiga tek počinjem uzgajati pa će biti još glupih pitanja ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.