Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Molim vas ljudi pomoæ hitno!!!
Netko se motao oko sjemenki koje sam stavio da klijaju i potrgao je jednoj vršak korijena!!Dugaèak je 1cm,a otrgnuti vrh je nekih 2mm! :cry:
Jel mogu to posaditi..stres i to? :? :? :?
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
stavi nutra pa ces videt-drugo ti ne mogu rec
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
koliko se meni desavalo i kako se ponasalo seme u toj situaciji ne bi trebalo da nastavi rast...ali poslusaj Eru nemas sta da izgubis
 
03.10.2006
0
0
0
Evo jednog pitanja koje je vama najverovatnije glupo ali ja sam pocetnik tako da :arrow: Planiram da narucim Nirvana Masterkush i procitao sam da u paketu ima 10 semenki pa imam nekih nedoumica u vezi sadjenja :oops:
Da li se stavlja samo jedna semenka u casu da proklija ili ne ? i ako se stavlja samo jedna da li se ostale semenke mogu cuvati :?:
Jos jednom izvinite sto vas cimam ali nisam nasao nigde objasnjenje... Hvala i poz!
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Ako želiš uzgojiti jednu biljku onda staviš na klijanje jednu sjemenku, ne?...logièno. Ali ako æeš uzgajati samo jednu biljku može se dogoditi da bude muška pa je tvoj trud bio uzaludan, jedino ako sjeme nije feminizirano. Ostale sjemenke èuvaj na suhom mjestu na sobnoj temperaturi.
 

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Uzmi tanjur stavi na njega pamuk smoci ga stavi na pamuk sjemenki koliko hoces i prekrij papirom tako ces vidjeti kad proklijaju i onda ih stavi u zemlju klicom prema dolje...ako ti je to komplicirano zabij ih u zemlju najbolje po 2 u tegli tako ce vjerovatno biti jedna zenka i jedan muski....
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
prvo procitaj sve sa ovog linka "nema sanse da ti ne bude jasno" http://www.vutra.org/forum/viewtopic.php?t=1371

drugo narucujes 10 semenki (gde je pitanje koliko su stare) recimo da su stare 1-2 meseca...ako ovo seme budes cuvao za sledecu godinu mnogo je verovatno da veliki % njih nikada nece proklijati...

trece pretpostavljam da narucujes regularno seme (koje nije feminizirano) sto znaci da mozes slobodno da racunas da ces samo 50% imati zenke...ako zasadis jedno seme i ono bude muzjak znaci da si izgubio 30 dana (ako je indoor gajenje) na NISTA
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Evo i mene nakon toliko :) ... jeheheheh
Vidi haveru, ja da sam na tvom mjestu, stavio bih 4 najmanje... (meni se zadnji put desilo od 7 6 zenki bilo.... pravo sretan bio.... dok moze i obrnuto da se desi...
 
27.09.2006
0
2
0
u indoor uzgoju kolka je masa uroda po biljci
(ako je neka kvalitetna sorta u pitanju)
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Haj malo haveru, preformuliši pitanje, da svi shvate :)

Jednostavno reèeno, ako imaš dobro sjeme (koje naravno je BAŠ i uzgajano namjenski za dalje saðenje, a da ne spominjem genetski modifikovane.... Ovo æu kasnije pokušati u par crta objasniti...)
Od sjemena zavisi dosta toga, ali ko što reèe "Neznalica", mnogo takoðe zavisi i od uzgajivaèa, kao što reèe :"Ako zna šta radi..." . Ovo je isto kao :"Šta je starije Kokoška ili jaje??"
Ovo što rekoh, genetski modifikovane, to su sjemenke koje su isto namjenski napravljane, ali razlika u tome, što su od više sorti "izvukli" najbolje i to sve "zgovnali" u jednu .... eh, ima tu sad i hibrida (o kojima nisam mnogo informisan) mada znam da prvi nosi F1 oznaku, dok daljnim ukrštavanjem sa nekom ženkom, dobije F2 itd itd... ispravite me ako grijesim... :))
Što se tièe uroda (što si prvo pitao), zavisi od mnogo faktora koji æe utjecati na biljku dok bude rasla i kako æeš se TI brinuti o njima i to je to...
Ja kad dobijem 150gr sa jedne biljke (spremne za pušenje...) ja sam zadovoljan, ihhhh :) LOL
Inaèe do sad nisam imao priliku ni jednu biljku u indoor-u ostaviti od poèetka do kraja, jer uvijek pred kraj (kad su gotovi èièci uvijek skinem koju granu da šiljim dok ona još raste. Tako da ne mogu reæi sa sigurnošæu koliko sa jedne sam dobio, heheheh jer ni jedna nije doèekala strogi kraj bez "amputacija" :) LOL hehehehhehehe

Što se naprièah....
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
-ww- klikni na sponzor site-a Alien i onda odi na seedbanks, tamo ces vidjet detaljnije opise pojedinih sorti..
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Geneticki potencijal biljke sa osobnim karakteristikama imas pored svakog semena koje se predaje online....

Da li ce se te karakteristike ispoljiti kako je na online shopu napisano zavisi od UZGAJIVACA DA LI ZNA STA RADI
Inace dobar geneticki sklop u jednoj biljci ne smatram i nije presudno koliko ce ona dati cvetova..

Ima biljaka koje daju 150 grama a ne moze ni da joj pridje sa kvalitetom neka koja daje 500 grama..
Dobro je sto nisi otvorio novu temu samo zbog ovog pitanja a odgovor probaj da nadjes na http://www.vutra.org/forum/viewtopic.php?t=6&start=0

ili na gornjem linku Alien Shopa
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
1.Klijanje:
napisano ali evo,da bude i ovom topicu...

:wink:

Potrebne su vam semenke,destilirana voda,kutija neka(plastièna,aluminijasta..),pinceta,papirne krpe(one za kuhinju èe extra poslužiti:
Kutija nek bude èista po moguènosti razkužena,položite papirnatu krpu, na nju semenke-poklopite opet papirnatom i nakvasite destiliranom vodom.Nakvasite,da bude vlažno-ne da pliva u vodi...
Poklopite kutijui i stavite na tamno,toplo mesto!!!
negde oko 25ÿC ja zimi uvijem u majicu i stavim u ormar.Svakih 12h sati otovrite i prezraèite posudu-možete odkriti papir ali ne prèkajter seme rukom...
Kad se seme otvori i proklija pocetak korena(malo belo) onda uzmite najlakse- kao što je omenuo neznalica u svom topicu dobru kupovnu zemlju.Naèi èete zemlju za klonove-podtaknjence-rasad koja sadrži veèi % fosfora(važan za razvoj korenskog sistema)Tu zemlju pomesajte sa perlitom,vermulitom,drobljenim stiroporom u razmeru 50% do 60%zemllja i vermulit-perlit. POSUDICA NEKA BUDE STO DUBLJA A UZA-3dcl do 0,7l otprilike-ne prevelika...
Najbolje/najpravilnije je raditi u zamraèenju!!!!
previdno pincetom uzmite seme i položite tako,da ono belo što je izašlo iz semena ide dole!!!!!
Nije potrebno duboko stavljati seme 1,5cm i lagano malo zatrpajte.Navlažite destiliranom vodom i pokrijte nekom crnom plastiènom vreèom-dobro zadihtajte(ja stavim gumicu okolo)...stavite opet na toplo mesto.Svake toliko 6h naprimer otkrijte tolko,da se prezraèi MORA BITI KONSTANTNO VLAŽNO!!!!
Kad izadje vani-SVETLOST
pustite 7-10dana,da se razvije korenski sistem i presadjivanje u veèe posude...

:D
 
24.09.2006
0
0
0
:wink: Kakve veze ima ako seme nije zamraèeno?Ja sam probao sa jogurt èašama i alu foliom,od 10, 5 jih je uspelo,i to iskoèilo kao žuti feder.Sada sam jednostavno
stavijo na vatu,prekrijo èašom(neka domaæa-za probu),pa da vidimo.
 

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Kad sjemenka proklija prvo izlazi korjen a korjen nesmije na sunce...ako je u sobi nece mu biti nista ali naprimjer na prozoru nece ti ih puno uspiti a i 10-5 je jako lose (za pravo sjeme)
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Ona sjemenka sa pokidanim korijenom nije uspjela.. :cry: ..izašla je van prije 2 dana i od tada ništaaaa...pouka za ubuduæe! :wink:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.