Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Pošto se otvara puno istih pitanja o samim osnovama nutrašnjeg gojenja konoplje:
kako bi se malo približalo nutrašnje gojenje,pitajte ovde sve nejasno
Sigurno èe se naèi, neko od èlanova koji èe rad podeliti iskustva...

"podforum" trenutno vodjen by qens,growmir,doomer:

za sve koji ste stekli neko ZNANJE(ne kaèite linkove ...) ili ISKUSTVO, podelite to i pomognite.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: doomer

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
LOL a jaaa :) hehehe, cim me nema neko vrijeme odmah me svi i zaborave :)
ma šalim se ba.... :)
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
... da pobrišeš sve one kilometarske postove koje si napisao tamo gdje nisi smio :lol:

...NHF bezze, samo šala :wink:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: doomer

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
:) Hehehhe valja, dajte metlu da ocistim, sto jes' jes' :), fakat svako jutro (to mi je kao ceremonija), kafica, vuva i na komp (obicno se zajebavam oko baza, linux-a itd itd) i kasnije kad hocu odmoriti mozak, naravno tu je vutra.org :)
Era, sto se mene tice, ako mislis da ikako mogu pomoci (bilo kako) javni i sa zadovoljstvom bih bilo koji dio posla (pa i onaj najdosadniji) :). Inace ja neam nikakvih obaveza, mislim tipa: "posao, fax, itd itd jedina moja obaveza je otiæi po terapiju autom :) do 15:00 i to je to :)
 

Svizac_:)

Aktivan Član
13.08.2006
110
6
18
39
Evo da postavim jedno pitanje...možda æe vam se èiniti glupo ili je negdje veæ spomenuto ali nisam našao odgovor na to..dakle:
Zašto se biljka tjekom svog životnog ciklusa presaðuje 1, 2 ili èak 3 puta? Prije je negdje spomenuto da spol biljke ovosi dosta o stresu koji je doživjela u poèetnoj fazi svog razvoja a svako presaðivanje je stres a i nekako mi se za samu biljku èini prirodnije da se ne presaðuje. Dal' se može sjemenka kad proklija odmah staviti u posudu npr. velièine 10-ak litara sa kvalitetnom zemljom i to je to?
 

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Ako nemas problema s prostorom mozes odmah posaditi u 10 -20 litara i onda ce ti bit mnogo lakse uzgojiti.Lakse ce biti odrzavati ph,manje zaljevati,gnjojiti..Ako nema prostora ja ih prvo u 1 l pa 3-5 pa kako zasluze :)
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Heheh dobro reèe Growimir :), što se tièe stresa, istina je da od toga zavisi spol, ali ništa od toga, koliko % muško toliko i žensko sjeme...
Raja pretežno sade u manje saksije, da ih stane vise pod lampu /box itd. Eh, sada neke od njih normalno budu mužjaci koje odmah ukloni i njega nema šta dalje presaðivati (osim ako ne planira sexati, ali to je skrooz drugo), onda od tih opet neke budu da kažem "bolje" od drugih, i pošto nikad dovoljno prostora, gledamo da izaberemo od najboljih, najbolje i njih dalje da uzgajamo.
Naravno da ti možeš odmah u veeeliku posudu staviti, zemlja extra i sve... lakše æe biti uzgojiti samu biljku, ph neæe skakati preko noæi, ne zalijevati stalno, ali sta poslije svega (zezancije, pažnje, itd itd) bude mužjak???? ili napadnu je bube.... e zato je najbolje, kako se pokažu :) idu "dalje" :) LOL ja sam upravo jednu neki dan prebacio u veeliku saksiju.
Sad mi nije "gužva pod lampom" :)
Nadam se da si skonto šta htjedoh reæi :)
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
ajde sad bez off topica!!!!!!

Jedna njavažnijih stvari je zdrav koren!!!!Od njega nam zavisi biljka...
Pošto se kod biljke najprije razraste koren po posudi,tek onda biljka poène rasti punom snagom.Zamisli koliko vremena treba,da biljka razraste koreninski sistem u 20l posudi.
Ima tu i drugih prednosti
Osobno startujem sa veèim % perlita+vermulita i zemlja za klone/rasad koja ima veliki % P-fosfora
Koji je potreban za razvoj korena.
prvo presadjivanje nakon 7-10dana
Nakon ide obièna zemlja za rast i manji % perlita i vermulita jer treba biljki snage za rast-koju crpi iz zemlje..
treæe presadjivanje je pred cvetanjem
u posude od 10 do 20l.Opet veèji % vermulita+perlita i zemlja za cvetanje-
To sam na kratko opisao ali ima prednosti jer ne treba toliko hraniti....

pa moraèemo i topic o presadjivanju pisati
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
offtopic 123 :D

-Ja sam stavio 100% zemlju kupovnu crnicu s mikro elementima, nisam koristio perlit i vermulit ali znam da ih svi koriste u profi growingu..... Korjeni su se stvarno dobro razvili i bez mixane zemlje, mislim da je kvaliteta zemlje jedan jako vazan faktor !

Korjeni vole toplinu, dokazano je da ce se brze razvit korjen koji je na toplom nego korjen koji je na neutralnom/hladnom.

Zanima me sto se Sranja tice jel pametno da prvi put stavimo 11/44/11 bas za rast korjena


- stres kod presadjivanja, ostecenje korjena je ogroman stres za biljku i ta biljka ce dati puno manje.
 
21.09.2006
0
0
0
pa ja imam jedno pitanje! kada se moze poceti uzgajati biljka? dali je vazno godisnje doba ili sta?? ima li uopce vanjski uvjeti veze sa unutrašnjim uzgajanjem? hvala
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
ima li uopce vanjski uvjeti veze sa unutrašnjim uzgajanjem?

U principu nema ! Da se mene pita uzgajo bi po zimi zbog temperatura, drugi kupe cool tube za lampe pa im vise pase ljeto, generalno gledajuci indoor mozes sadit kroz svih 12 mjeseci u godini bez razlike.


Ja sam svoju prvu biljku uzgajo indoor ali pod suncevom svjetloscu, kroz prozor, za takavu vrstu uzgoja bitna su godisnja doba, i tocno trebas znati kada posadit i kada sve napravit u svoje vrjeme...
 
19.09.2006
0
0
0
NPR. Kad bi sada htio da posadim, sta mi treba jer vec manje sunca ima.Naravno sem neonki i toga, koje djubrivo i gdje je najbolje da drzim to sve?????
Ako moze ko na ovo da mi odgovori,ili sta mi sve treba za zimsko sadjenje, tako je bolje???
 

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Za pocetak treba ti svijetlo najbolje odmah kupi Hps i to po mogucnosti bas za biljke,ventilator,termometar,higrometar,trake za ph,sjeme i zemlja i mozes poceti.Kasnije ces nabavljati kako budes imao para..
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Doomer@ u koliko kupuješ kupovnu zemlju nemoj ništa dohranjivati.
Potraži zemlju za podaknjence/klonove/kako vec ona sadrži najveèi procenat P koji je potreban za razvoj korena.
Dobre kupovne zemlje vec same poseduju dobru zraènost-ja im ipak dodam stiropor/perlit,vermulit


Nakon presadjivanja takodje ni hraniti,ja nakon presadjivanja pustim-da se zemlja isuši-ne zalivam

nbadam se, da si razumeo
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.