Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Splitsko dite

Aktivan Član
25.01.2007
179
7
0
36
E sad..kupia san ph trake (od 4 do 7) i samo okidan komad i uvalin u zemlju,malo pričekan i izvadin van i opet pričekan dok ovi ne promini boju...?tako jel..

prije zalivanja,posli zalivanja?vjerojatno to sve utječe na ph... pa kad onda najbolje znam ph baš zemlje?
 

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
Kupi destilovanu vodu pa sa njom pomesaj malo zemlje (2,5:1) a zatim sacekaj da se slegne i potopi lakumus papir. On promeni boju odmah samo treba da je vlazan.
 

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
Mene zanima dali se može staviti biljku u cvjetanje znači 12/12 samo da pokaže spol i vratimo ju u vegetaciju 24/0 da nam posluži kao mother plant ?
jel možda bolje pustit ju u vegetaciji malo više tako da dodje biljka i do predcvjetače faze ?
Sto puta sam procitao da moze, ali to se obicno radi tako da se jedan pelcer stavi da pusti zile nekoliko dana i odmah na cvetanje da ne maltretiras veliku biljku.
 
23.01.2007
16
0
0
dali bi uspela biljka koja bi u fazi vegetacije (a i cvetanja) svetlu bila izlozena samo po danu,odnosno prirodnom izvoru svetla,a nocu i recimo delovima dana kada je oblacno ne?
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Necton je napisao(la):
dali bi uspela biljka koja bi u fazi vegetacije (a i cvetanja) svetlu bila izlozena samo po danu,odnosno prirodnom izvoru svetla,a nocu i recimo delovima dana kada je oblacno ne?

Hoces reci da nemas nista od opreme ? :icon_wink:

Biljka ce rasti ali ce bit krzljava i izduzena radi nedostatka svjetla. Pitanje je kako ces je uopce stavit na cvjetanje ako nije sezona ... mozda sa obicnom sijalicom ili nekom stednom (CFL).

U svakom slucaju, mislim da ti se to ne isplati osim ako biljku ne zelis drzati za ukras.
 
19.10.2006
0
0
0

Splitsko dite

Aktivan Član
25.01.2007
179
7
0
36
Uuuu...stari,znam da ne znam još dovoljno al tu nešto gadno nije u redu....odnesi ih na hitnu hehe
 
19.10.2006
0
0
0
izgleda da im fali kalija i magnezija ... jel zna netko di da uzemem magnezij posebno ili neko dobro gnjojivo u hrvatskoj sa kalijem na prvom mjestu ?
 
23.01.2007
16
0
0
moze li se prilikom porudzbine semena iz ove holandske radnje platiti kesom ili na neki drugi nacin sem karticom i kako?
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Mislim da mozes preko banke uplatit lovu ili preko onog Western Uniona.

Najlakse ti je pogledat na sajt kako salju, u koje zemlje i kako se placa ...
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Necton je napisao(la):
moze li se prilikom porudzbine semena iz ove holandske radnje platiti kesom ili na neki drugi nacin sem karticom i kako?

Mislim da mozes preko banke uplatit lovu ili preko onog Western Uniona.

Najlakse ti je pogledat na sajt kako salju, u koje zemlje i kako se placa ...
 
23.01.2007
16
0
0
dakle dali bi biljka uspela kad se ne bi obavljalo kloniranje i dali je to obavezno ili zavisi od biljke?
 

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
Kloniranje se radi ako iz malo semena hoces da dobijes vise biljki. Na nekim sortama je nemoguce ili manje uspesno.
I prelistaj malo po forumu tacno se vidi da nisi ni pogledao. Za pocetak procitaj sticky teme bice ti 95% sve jasno.
 

PSG fan

Aktivan Član
03.01.2007
107
4
0
35
E znam da odgovor na ovo moje pitanje sigurno postoji negde na forumu, ali pitacu ovde da ne moram da pretrazujem satima. Inace do sada nikada nisam gajio vutru, ali ove godine cu ici na fax i selim se od keve i caleta, pa cu za svoje potrebe i gajiti. Interesuje me koliko para treba na pocetku da se ulozi u taj projekat? :D Znaci pravljenje box,kupovina semena, hps-a, djubriva znaci bukvalno sve...
 
19.10.2006
0
0
0
e dragi moj to ti je tesko pitanje ...
mozes fusat i proci jeftinije cca 2000-3000 kn za solidan box sa lampama i ventilacijom a onda opet mozes potrosit i 7000-14000 :) da sve bude fino ovisi sve koliko si snalazljiv i inovativan uglavnom imas dosta tema na forumu pa malo citaj gledaj i nes ces napravit :)
 

BossGrow

Aktivan Član
04.12.2006
110
21
18
41
antilopa i ja sam imao takvih problema sa jednom biljkom
ja ti nebi preporucio nikakvo gnojenje
biljke mogu rasti odlicno i bez kapi gnojiva ako im je dobra zemlja i voda
ja sam moj problem rijesio ispiranjem, kupio 5L destilirane vode i 2-3 puta dnevno obilno zaljevao i tako par dana
ti listovi sto su pozutili se nece oporavit ali makar ce novi bit ok
nemoj ih kidat jer jos proizvode secer
 

hsrt

Aktivan Član
05.01.2006
69
3
0
PSG fan je napisao(la):
E znam da odgovor na ovo moje pitanje sigurno postoji negde na forumu, ali pitacu ovde da ne moram da pretrazujem satima. Inace do sada nikada nisam gajio vutru, ali ove godine cu ici na fax i selim se od keve i caleta, pa cu za svoje potrebe i gajiti. Interesuje me koliko para treba na pocetku da se ulozi u taj projekat? :D Znaci pravljenje box,kupovina semena, hps-a, djubriva znaci bukvalno sve...


541891498 evra

:crash:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.