Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Bog, evo jedno mozda glupo pitanje, ali...

Koliko bi bilo minimalno preporučljivo trajanje veg faze (za start od simena, za klone čuh da ih se može odmah) prije okretanja na 12/12, ako se radi o isključivo HPS-u od starta do kraja
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Bog, evo jedno mozda glupo pitanje, ali...

Koliko bi bilo minimalno preporučljivo trajanje veg faze (za start od simena, za klone čuh da ih se može odmah) prije okretanja na 12/12, ako se radi o isključivo HPS-u od starta do kraja

pa nekih 1.5 - 2 nedelje.

E ovdi se vidi neka rupica u listu: Sta bi to moglo biti? Ph?

pH ili ti fali N ili tako nesto... Izmeri pH pa se javi. :)
 
13.12.2006
10
0
0
42
Tek sam pocetnik,znam da nisam izabrao bas idealnu vrstu za pocetak al' jebga.
Zasadio sam 4 biljke pre oko 2 nedelje(tjedna) ali veoma sporo napreduju. Stavio sam tri stedne sijalice od 30w 6400k. Znam da mi je u pocetku vlaznost bila preniska, negde oko 30% ali to sam resio, sada je izmedju 60 i 70%. Kao zemljiste koristim mesavinu obicnog humusa i supstrata za cvece-FLORA.
OK, pitanje je da li je tu sve u redu, i drugo, kada bih mogao da pocnem sa gnojenjem?

Unapred zahvalan
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
sve je to dobro manje vise... kolika je biljka? kolike su ti posude? od toga zavisi da li mozes da pocnes sa gnojenjem...

Svetlo je slabo... dodaj neku neonku ili jos stednih.
 
13.12.2006
10
0
0
42
Biljke su oko 3 cm sto mislim da je ipak malo za dve nedelje. Posude su od 2 litra.
Sto se tice svetla stavicu ih uskoro pod hps ali cekam elektricara da mi spoji zice.
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
malo je to 3 cm... koliko daleko su ti te stedne... treba da budu na 4-5 cm od biljaka. Nesto tu nije u redu...
 
13.12.2006
10
0
0
42
Znas kako bile su one meni i na 2 cm, tada su mi biljke bile jos u casama od jogurta, trebao sam verovatno odmah da ih stavim u ove od 2 litra, rekao sam da mi je i vlaznost bila niska tako da su one prakticno nedelju dana stajale na mestu, cak su se i listovi poceli uvijati a pri krajevima su poceli da dobijaju smedju boju. Pre neki dan sam ih presadio u ove vece, a i vlaznost sam uspeo da povecam takodje sam malo odmaknuo sijalice na nekih 5,6 cm. Vec sam primetio da su se oporavile malo, listovi su poceli da se ispravljaju...nadam se da ce da krenu...
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
moze li mi tko reci (napisati) kada je najbolje poceti saditi vutru ??? Neki kazu odmah , neki za 2 tj . . . moze li mi tko pomoci ??? hvala puno !!!!!! :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:
 
08.02.2007
2
0
0
Imam Jednu HPS od 70w, sada dali bih ja mogao neshto napraviti sa tom jednom ili bi trebao josh neshto da dodam...
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Znas kako bile su one meni i na 2 cm, tada su mi biljke bile jos u casama od jogurta, trebao sam verovatno odmah da ih stavim u ove od 2 litra, rekao sam da mi je i vlaznost bila niska tako da su one prakticno nedelju dana stajale na mestu, cak su se i listovi poceli uvijati a pri krajevima su poceli da dobijaju smedju boju. Pre neki dan sam ih presadio u ove vece, a i vlaznost sam uspeo da povecam takodje sam malo odmaknuo sijalice na nekih 5,6 cm. Vec sam primetio da su se oporavile malo, listovi su poceli da se ispravljaju...nadam se da ce da krenu...

Zato su male... zbog presadjivanja... cekaj valjda ce krenuti...

Imam Jednu HPS od 70w, sada dali bih ja mogao neshto napraviti sa tom jednom ili bi trebao josh neshto da dodam..

Za vegetaciju dodaj jos par stednih od 6500K ili neonke 865. A za cvetanje bi mozda mogla jedna mala patuljasta i da dobijes 10-15 grama. A ako dodas jos jednu od 70w bice moze malo veca a ako dodas 150w jos veca pa cak i dve a sa jos i 250w HPS mozes 2 osrednje.... U sustini sve zavisi koliko si spreman da ulozis.

moze li mi tko reci (napisati) kada je najbolje poceti saditi vutru ??? Neki kazu odmah , neki za 2 tj . . . moze li mi tko pomoci ??? hvala puno !!!!!!

Indoor ili outdoor?
 
21.01.2007
1
0
0
Imam jedno pitanje na koje koje nisam uspio naći odgovor na forumu.Zanima me koliko neka prosječna biljka može dat ploda , onako količinski mislim?? :joint2:
 

Rade

Aktivan Član
10.11.2006
445
549
93
fantom slobode je napisao(la):
Imam jedno pitanje na koje koje nisam uspio naći odgovor na forumu.Zanima me koliko neka prosječna biljka može dat ploda , onako količinski mislim?? :joint2:

Imas na forumu izbaceno nekoliko vrsta za in i outdoor. Svakoj pisu karakteristike pa i prosecan prinos.
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Imam jedno pitanje na koje koje nisam uspio naći odgovor na forumu.Zanima me koliko neka prosječna biljka može dat ploda , onako količinski mislim??

Nisi nasao jer ne postoji. Sve zavisi od uslova i tvog ikustva.
 
13.02.2007
44
23
0
Man in a box je napisao(la):
Tek sam pocetnik,znam da nisam izabrao bas idealnu vrstu za pocetak al' jebga.
Zasadio sam 4 biljke pre oko 2 nedelje(tjedna) ali veoma sporo napreduju. Stavio sam tri stedne sijalice od 30w 6400k. Znam da mi je u pocetku vlaznost bila preniska, negde oko 30% ali to sam resio, sada je izmedju 60 i 70%. Kao zemljiste koristim mesavinu obicnog humusa i supstrata za cvece-FLORA.
OK, pitanje je da li je tu sve u redu, i drugo, kada bih mogao da pocnem sa gnojenjem?

Unapred zahvalan
nemoj gnojit prva dva tjedna vegetacije i nakon presadivanja,to vrijedi za hps zarulje,a posto imas stedne i duze,prvo pognoji jednu da probas i ako ima promjene ok,ako nema jos cekaj jer ces povecati salinitet zemlje i sjebat stvar,a ona ti to odma nece pokazati,cuvaj se gnojiva,radije manje nego vise.
ne znam cije je sjeme ali ww uopce nije teska za saditi samo sa stednima ne budes dobio ono pravo.
 
13.02.2007
44
23
0
Inq je napisao(la):
pa nekih 1.5 - 2 nedelje.



pH ili ti fali N ili tako nesto... Izmeri pH pa se javi. :)

ne mora biti ima svakakvih biljaka,i to moze biti sasvim normalno ako nije promjenila boju
 
13.02.2007
44
23
0
Vis je naša jamajka je napisao(la):
Evo kako stoje biljke, 1 tjedan vegetacije...


E ovdi se vidi neka rupica u listu: Sta bi to moglo biti? Ph?

nista to ne mora biti,ako nije mijenjala boju,vise me zabrinjava ono dolje,cini se kao da nemas cirkulacije zraka izmedu,vlazan-suh zrak,provjeri.
 
13.02.2007
44
23
0
daj ti kompa meni reci da li se razumijes u gnojiva,koristio sam firmu biobizz,sad imam cannu,naravno kompletgrow,blooming,top max.
zanima me kakva je ta canna firma ako ZNAS?
POZDRAV OD BOYSA
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Lepo sto je neko pomogao sa odgovaranjem... Imas joint od mene Ziko :)

pH ili ti fali N ili tako nesto... Izmeri pH pa se javi. :)

ne mora biti ima svakakvih biljaka,i to moze biti sasvim normalno ako nije promjenila boju

Ej ja ladno nisam otvorio sliku nego sam po thumbahilu gledao... a vidi se zuta velika fleka na listu i otvorim sliku a ono crveno zaokruzeno nesto bezveze na listu. Da nisi rekao mogao je da pregnoji biljku... hvala na trudu :) Inace da oni zuti krajevi na listovima su tu zbog manjka vlage najverovatnije.

zanima me kakva je ta canna firma ako ZNAS?
Cuo sam da je dobra... i da je bolja o d biobizz-a ali nisam koristio :(
Evo link koji ce ti malo pomoci: http://forums.vutra.org/showthread.php?t=363
Pogledaj po forumu mozda ima jos nesto.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.