Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Ne znam jel bilo ovo pitanje vec, al ga nisam uspio preko searcha naci..

Juce ja stavio 2 sjemenke u casu vode prije nego ce ici u zemlju. Jedna je (nakon nekog vremena) pala na dno case, a druga je ostala surfati na povrsini vode. Jel to na ista ukazuje il nema veze jel padne il ostane gore?

Et, glupo je pitanje al bas me zanima zasto neke potonu, a neke ne...
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
iskreno ja ne radim tako ali nekamo sam procitao da one koje padnu dole valjaju

tj one bi trebale proklijati , a one koje ostanu gore ne valjaju .

sad koliko istine ima u tome.... ?

pozz
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Ove sta potonu imaju vise sanse za proklijat. Sama cinjenica da tonu ukazuje da imaju vecu gustocu, i da je sadrzaj viabilniji. Al svejedno smatram da to nije najpouzdaniji indikator jer moze biti malo zraka zarobljeno unutar sjemenke, ili se stvoriti mjehuric zraka na samoj sjemenci koji bi ju odrzavao na povrsini bez problema obzirom da je i bez njega negdje na granici plutanja. Igra tu jos ulogu i tip vode, te stupanj isusenosti sjemena pa se lako dodje do zakljucka da je ta metoda beskorisan indikator ako uvjeti nisu kontrolirani.
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Ja vrsim selekciju semena tako sto ih stavim na neku cvrstu povrsinu i stisnem jagodicom prsta malo jace!
Tako da dosta semenki koje su suplje odma puknu tj sa lakocom i tako znam da je suplja iznutra a to nije dobro! I verovatno je to problem kod tebe!
Suplja je a takve retko proklijaju!
Mada aj bas javi za dan dva jeli proklijaja!!!???

Pozzz!
 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
49
Sjeme koje je blijedozeleno, premaleno obicno ne klija dobro. Nije pravilo. Najbolje

je da "provrtite" blago stisnete svaku sjemenku izmedju kaziprsta i palca. Sjeme koje se

zdrobi je prazno/nerazvijeno i nebi niti proklijalo.
Nije pravilo da je sjeme koje potone u vodi dobro. Sjeme kao i sva ziva bica dise i

bolje je staviti na dno case malo vode i da je sjeme dopola potopljeno u vodu.

TEMPERATURA za klijanje 22-30 stupnjeva celzija. Veca temperatura, brze klijanje ali

i veca mogucnost gljivicnih infekcija ili pljesni. Netko stavi sjeme u blagu otopinu H202

ili izbljeljivaca 1.dan - sterilizira sjeme, a kasnije u obicnu vodu ili medju 2 sloja

vlaznog papira. Pretrazite forum.

VLAGA stalna, sjeme se nebi smjelo osusiti.

SVJETLO; mora biti MRAK.

Kad iz sjemena izadje klica (to je korijen) u duljini 5-10 mm stavite ga u medij u

kojem ce rasti. Jos uvijek sjeme mora biti pod povrsinom medija oko 5-10 mm.
Odrzavajte medij (zemlju) vlaznom. Korijen ce rasti i sjeme se izdici nad povrsinu

zemlje. Ako se ovoj sjemena ne raspukne i ne oslobodi sjemene listice, probajte blago

stisnuti ovoj ili s kaziprstom i palcem primite jednu polovicu ovoja sjemenke a vrhom igle

odvojite drugu polovicu. (Tako sam pomagao svojim bebicama).

I pogledajte po forumu, ne biti ljeni, sve je to vec (i puno vise) napisano i objasnjeno.
Puno uspjeha i pozdrav!
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Orgaz, svi znaju kak se proklijavaju sjemenke, ne morash eseje pisat o tom.. jer nisam pito o proklijavanju opcenito, neg zasto je jedna potonula, a druga ne... al dobro, ipak ce nekome biti koristan ovaj tvoj post.

@doktor
jbg stavio sam ih u zemlju odma, tak da ne znam koja je koja... u vodu sam stavio sam da se namoce i nabubre i te fore.. al dobro, ak jedna izraste a druga ne, znat cemo da prica drzi vodu.. o sjemenkama koje potonu u vodu :D
 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
49
Oplodio sam domaju sa afganom i sta sad , jedno 4-5 tjedana do sjemena ?
Pistile su 2. dan posmedjile i sad nakon tjedan dana vec se vide zadebljanja sjemenje raste?
?:thumb:?
 

neko

Aktivan Član
25.01.2008
73
4
0
47
Posto se prica o semenu. Kada mi je stigao Orange Bud ja sam se bas razocarao. 10 semenki malih i bledih, a ocekivao sam... Ne znam ni sam sta sam ocekivao, ali u poredjenju sa semenkama od domacica mnogo neubedljivo su mi delovale. Stavio sam 5 komada na klijanje i svih 5 su pustile klice.
 
06.03.2008
1
0
0
37
Pozz. Interesuje me kako od pocetka ide sadjenje, koja zemlja treba, koliko treba djubriva, koliko vode itd. Ja hocu da je uzgajam u sobi. Pa ako mozete da mi objasnite ili mi dajte neki link da pogledam.
Hvala unapred.
 
06.04.2007
14
0
0
37
Vrlo jednostavno... Koristi opciju search i pogledaj sve "sticky" teme pod unutrašnje uzgajanje i oprema za unutrašnje uzgajanje, a pogotovo obrati pozornost na vodič za pocetnike i dnevnike uzgoja iskusnijih članova. Sve pise na forumu, a ak ti stvarno nesto ne bude jasno nakon sto si sve procitao onda pitaj, btw ima nas na forumu kaj smo ovdje puno duze od tebe i nismo deset postova nabili a čitamo forum svaki dan... Mir i pozz
 

hashberryboy

Aktivan Član
27.11.2007
174
4
0
37
@ LaleGator...koristi search.....sve ces nac vec nebrojeno puta napisano...

@ tuturutu....nemozes dobit na kilograme na jednoj biljci od 1m visine....mozes dobit na grame,a sad koliko to ovisi o 501 razlogu.....i tebi isti prijedlog....koristi search....

edit: ehhh...prestigo me 3LOR...
 
06.03.2008
2
0
0
38
Samo bez vrijedjanja.

Trazio sam ali nijesam mogao nista naci.

hashberryboy,
koliko se najvise grama moze dobiti u najboljem slucaju za biljku od 1m? Hvala ti.

3LOR,
Da citam X strana, zar nije jednostavnije da mi jednostavno napises kao sto je hashberryboy napisao, i postedis sebe citanja mog pitanja vise?
 

Travanda

Banned
Banovan
02.03.2008
32
1
0
38
nesmi čovjek niš ni pitat a da ga sa svih strana ne izvrijeđa.
pa neki ni kompjuter neznaju upalit, zar to znači da ga se treba klonit?
lakše je očito narugati se nego pomoči bližnjem u nevolji, mentalitet ovoga svijeta!
a kaže se ko pita ne skita!!
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
35
je al nikad nisam u zivotu cuo gluplje pitanje
ej koliko se moze dobiti kila od biljke od metar visine
pa to lici na podjebavanje ili na nebulozu.
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
pa da malo pogledas dnevnike uzgoja vidio bi koliko se može realno a ono što pišu seedbankovi to je pod optimalnim uvvijetima znači pro grower i pro grow uvijeti .Inače se orijentiraj ovako sative ne daju toliko puno koliko indice i puno su sporije u cvjetanju no daju specifičan high koji mnogi vole ali ako hoćeš biljku koja prinosi puno drži se indica ...
nemože se reci cak niti cca koliko ces dobiti jer može biti super a može biti i totalna katastrofa :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.