Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Travanda

Banned
Banovan
02.03.2008
32
1
0
38
imam jednu biljku u ormaru koja je u 20 danu cvjetanja, i došla je do limita visine.(1 metar)
i počela se kriviti, šta da radim? lst možda?
i dali se smiju listovi donji rezat sad dok cvijeta, da dobim više svjetla?
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
sure you can!
everithing you vond,just do it...

LST moes al lanano to shiri...
a sto se listova tice slobodno cepaj,ali postepenooo
:mrtva_banana:
 
12.04.2008
26
15
3
Pozdrav! Ja sam procitao vise puta one linkove o ugzgoju i jako sam se zbunio. Pa bih Vas pitao kako to sve ide redosljedom. Eo kako ja to zamisljam :
1. Pripremit mjesto za ugzoj i regulirat temperaturu, zrak, itd. Sve uvjete koji su potrebni za uspjesan uzgoj. Te napravit grow-box. E kod boxa imam jedno pitanje, ja cu otprilike napravit box kako ga ja zamisljam pa cu vam stavit sliku da vidite jeli dobro ili gdje sam pogresio. Znaci moje pitanje: Kad napravim box, trebam li samo donji dio (podlogu) prekrit pvc vrecom ili cijeli box?
2. Kad je box gotov, stavit sjeme da klije. E kad biljka pocne rast u jogurt casici, jel ju onda trebamo presadit u kalj ili dok malo naraste?
3. Poslije klijanja promatrat kako biljka raste, ima li nepozeljnih stetocina, zrak temperaturu itd. E sad dalje neznam sta slijedi pa bih vas pitao. Sto znaci vegetacija biljke? Treba li biljku zaljevat vodom, i kakvom? Gdje kupit opremu koja nam treba (neonke coolwhite, pc ventilator, adapter. Itd.)? Gdje kupit sjeme(probao sam na onom linku aliengrow, ali mi neradi outlook express, vec moram koristit freemail)? Šta su budovi i kako izgledaju? Jeli pametno zapaliti novinski papir da bi se zrak obogatio CO2 plinom? Kada biljke cvijtejau? Sta znaci THC?Gdje mgu kupit sjeme Show White, Misty,Silver Pearl biljki, s tim biljkama bih probao svoj prvi uzgoj? E pa sad ako mozete da mi odgovorite na ova pitanja bio bih vam zahvalan. Pozz.
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Travanda je napisao(la):
imam jednu biljku u ormaru koja je u 20 danu cvjetanja, i došla je do limita visine.(1 metar)
i počela se kriviti, šta da radim? lst možda?
i dali se smiju listovi donji rezat sad dok cvijeta, da dobim više svjetla?

Malo si se kasno sjetio LSTrati, nije metar mala stvar ...
U principu LSTrati možeš uvjek, naravno, bolje je u vegetaciji. Još bi spomenuo da indice puno bolje reagiraju na LST u cvjetanju za razliku od sativi koje su više drvenaste i budu 'pretvrde'.

Nego, meni se čini da tebi fali svjetla, 1m a tek 20 dan 12/12 ... osim ako je nisi držao 3 mjeseca u vegetaciji ?:dunce:

Baci neku fotku ... već je vidim mršavu i izduženu, no offence.

P.S.
Osim ako nije grmalj monstrum, u tom slučaju, skidam kapu. :thumb:
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Vutra ranking je napisao(la):
Pozdrav! Ja sam procitao vise puta one linkove o ugzgoju i jako sam se zbunio. Pa bih Vas pitao kako to sve ide redosljedom. Eo kako ja to zamisljam :
1. Pripremit mjesto za ugzoj i regulirat temperaturu, zrak, itd. Sve uvjete koji su potrebni za uspjesan uzgoj. Te napravit grow-box. E kod boxa imam jedno pitanje, ja cu otprilike napravit box kako ga ja zamisljam pa cu vam stavit sliku da vidite jeli dobro ili gdje sam pogresio. Znaci moje pitanje: Kad napravim box, trebam li samo donji dio (podlogu) prekrit pvc vrecom ili cijeli box?
2. Kad je box gotov, stavit sjeme da klije. E kad biljka pocne rast u jogurt casici, jel ju onda trebamo presadit u kalj ili dok malo naraste?
3. Poslije klijanja promatrat kako biljka raste, ima li nepozeljnih stetocina, zrak temperaturu itd. E sad dalje neznam sta slijedi pa bih vas pitao. Sto znaci vegetacija biljke? Treba li biljku zaljevat vodom, i kakvom? Gdje kupit opremu koja nam treba (neonke coolwhite, pc ventilator, adapter. Itd.)? Gdje kupit sjeme(probao sam na onom linku aliengrow, ali mi neradi outlook express, vec moram koristit freemail)? Šta su budovi i kako izgledaju? Jeli pametno zapaliti novinski papir da bi se zrak obogatio CO2 plinom? Kada biljke cvijtejau? Sta znaci THC?Gdje mgu kupit sjeme Show White, Misty,Silver Pearl biljki, s tim biljkama bih probao svoj prvi uzgoj? E pa sad ako mozete da mi odgovorite na ova pitanja bio bih vam zahvalan. Pozz.

Zanimljivo si ovo postavio, pa bi ja prvi. :evilking:

1. ne trebaš ništa zamišljati kad postoji provjerena shema kako se rade boxovi, a ima nacrta i gotovih primjera tona po netu, pogledaj, informiraj se

2. zašto bi išta prekrivao PVC vrećom ???

3. Ne znam šta je kalj, u svakom slučaju, biljku presađuješ kad malo ojača (bar dva para listova)

4. E svaka ti dala, na ovome sam se baš nasmijao ... i zar postoje 'poželjne' štetočine ? :)

Ovo ostalo je prezbijeno da bi boldao, kakva su to pitanja, 'trebam li zaljevati vodom ?', a ne nego vapnom. :vb_kez: Nadalje, ne znaš što je vegetacija, pa to se uči u osnovnoj školi iz biologije. :icon_eek: Još ću ti samo reći da ne pališ ništa u i kraj boxa jer ćeš kuću zapalit, a ovo ostalo možeš nači na forumu, samo upiši tražene pojmove u search ili u google.

Ne mislim ništa loše, dobro je da si pokazao interes za uzgoj, ali brate, ne znaš niti najosnovnije stvari, sjedni, načitaj se, prikupi informacije ... i budi redovit u školi, jer kako vidim, nije ti jača strana.

Sretno sa uzgojem i dobrodošao na forum. :b_woot:
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Obrezivanje biljke..
to ne znači ,da če dat više uroda,več sa time oblikujemo biljku...ja gojim več toliko-ti izrazi-lst,scrog,super scrog ..ma kiseli kao kiseli kupus...:) Kad obrezujemo kao prvo prethodni dan dobro zalijemo biljku...ili barem 3-4 sata pred obrezivanje...obreizvanju je bolje pristupiti po luninim menama.., jer se rane tako bolje cele...To se radi na 14 dana,ne svakih 3 dana po malo...U cvetanju je bolje iskoristiti šečer iz listova(sami odu) te obrezati-naravno ako je cela u lisitovima a visoka 45/50cm. Kod nekih možda na kraju skinem nesto vise ili zadnje dane večinu...Ali potraži malo ršenje po forumu uzogja...baš su ok sastavili postove članovi..svako svoj doprinos na osnovu svojih iskustva... heroji rada :)
nadam se,da ste razumeli išta...zaduvan zapetljam ja pošteno...
Ovo je inače tema pitajte sve sto vas intersuje...Tu se javljau prijes svega novi članovi...ZATO PITAJTE I DALJE...samo,da ste punolteni!!
svakom ko smatra,da ima iskustva podelit znanje i pomoč-hvala i dobro došla pomoč
Kome se neda odgovarat....-kumim te nemoj jadnika isprepadat na prvom,drugom postu...
Svi smo bili i ostali početnici i heroji uzgoja :)
LST = lepše,sastvait,trebao / box :)
 

neko

Aktivan Član
25.01.2008
73
4
0
47
Evo da se ja nadovezem na slo-erin post o LST (lepse sloziti treba box). Ne krecite u grow bez kompletno uradjenog boxa. Nemojte stavljati semenke na klijanje ako nemate sve, ama bas sve, sto je potrebno makar za vegetaciju. Nemojte probleme resavati u hodu. Kao, stavicu sad za prvo vreme stedne sijalice, a posle cu srediti rasvetu kako treba, napravicu reflektor, odvod toplog vazduha sa sijalice, kupicu Mh i sa njom sve potrebno da bi svetlela (grlo, propaljivac, prigusnicu, tajmer, kablove itd.), a onda shvatite kako te stedne daju malo svetla i vegetacije ne pocinje da tece kako treba, i eto problema. Jos ako neku stavku nemozete na kupite jos istog dana kada se problem pojavi, eto jos vise problema. I umesto da nasa draga biljcica napreduje kako treba, ona se bori za goli zivot. Samo nabrajanje svih potrebnih stvari je veliki problem, e a sad zamislite koliki moze da bude tek veliki problem sve te nabrojane stvari staviti na svoje mesto. Zato, LEPO SLOZITI TREBA box, pa tek onda potpuno spreman krenuti u avanture.

P.S. Nadam se da me razumete sta hocu da kazem. Malo sam :cool44:
 

griva

Aktivan Član
08.05.2005
100
2
0
51
Imam biljke koje se nalaze vec 40 pod svetlom 24
visine su u proseku 65 cm
problem je sto su pocele da pokazuje pol biljkama t.j. pojavile su se oni beli konci a na nekima jajasca
Sto po svoj prici nebi nikako smelo u rezimu svetla 24
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
griva To ti se zove predcvjetanje i nikako nije problem,meni dođe
vrlo korisno jer odma znaš spol i rješiš se mudonja.Obično tako
izbace koju dlaku ili mudo kad ih držiš malo duže na vegetaciji al
nije pravilo
 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
49
Rjeshen problem sjemenja: domaja z x J1m(po mom misljenju Afgan) oplodjeno, sjeme spremno od 2 mjeseca do sad.
Ipak imao sam srece tkz AfganJ1m x AfganJ1z (jedna baba od 2 sjemena) napravio sjeme.
Dobro lupa.

A sada radim ormar da mogu ubirat saki tjeda jednu malu bebu...

Afgan z je odcvjetao i regenerira se jer je GENIJALAN, big buds chak pod clf ima...

Neda mi se na net ali pratim Vas. Pozdrav svima... Susim u pecnici hehe odoh!
 
18.04.2008
3
0
0
36
hteo bih da pocnem da gajim skunk...jel moze neko da mi kaze uopsteno o tome...gde da nabavim semenke? koje zemljiste je potrebno? imam prostoriju pored stana velicine 2m x 1m , da li moze da posluzi za ovo? koja svetlost je neophodna? kolko cesto treba zalivati? cime treba zalivati? kako da prepoznam zensku biljku? na koje stvari posebno treba da obratim paznju? hvala puno unapred :dunce:
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Skunk je trava špricana kemijom, i jača je 30x od obične trave.
Sjemenke nabaviš u svakoj agrariji koja se bavi prodajom
poljoprivrednih proizvoda. Zemljište je preporučljivo da bude zemlja prenesena
direktno izvana u jednom komadu... u tvom slučaju 2x1m. Prostorija može poslužiti.
Svjetlost nije neophodna, mogu rasti i u mraku.
Zaljeva se u razmacima od tjedan dana sa mineralnom vodom ili coca-colom
(biljke je vole).
Žensku biljku prepoznaješ po sisama (njih nekoliko).

Posebno obrati pažnju da ne pitaš ovakva pitanja kakva si pitao.

Nema na čemu :)

:maryjane:

p.s. 2min koliko sam pisao ovaj post ne smatram gubitkom vremena :ninja:
 
16.04.2008
39
0
0
34
Kad smo već kod skunka, želim pitat koliko je zapravo štetan taj LSD koji se šprica po njoj?
I jel pušenje skunka može izazvat ovisnost o LSD-u? Postoje li posljedice na zdravlje od tog špricanog LSD-a??
 

KaraJack

Aktivan Član
Samo malo, od kada se spica uopće LSD na SKUNK, malo ludo pitanje ali to delaju sasvim drugi, u NL je to zabranjeno, znam da opijatu spicaju ili genetski dodaju opium.

LSD radi rupe u mozgu, ne sade one rupe, rupe kao pamčenje, ekstrem paranoja, na wikipediji imaš izumitelja LSD-a a to ti je Albert Hoffman tip je bio prvi koji je dobro čudni LSD izumio te ga na samome sebi testirao, čitao dosta od njega i probao Hoffman tripis..uuuhhh čudne boje i čudni ljudi uuuuhhhh...
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
2GB
koje su ovo gluposti po ko zna koji put

od sada dajem negativne bodove za pisanje gluposti,teške gluposti

kako misliš da te LSD uradi ako ga sagoriš u dzoku ?

ili se taj "skunk" prskani jede ? :mrtva_banana:
 
16.04.2008
39
0
0
34
@karajack
Skunk je trava pošpricana LSD-om!

@balcan_smoke
Aha, kužim te, al koja je onda uloga LSD-a u đoki? Pvećava THC?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.