Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
04.08.2008
8
0
0
58
doomer je napisao(la):
Evo ti moj HID sistem od 400w kako izgleda, vidis da je lim napravljen od lima za reflektore i vidis kako je savijen vise puta jer je tako iskoristivost najveca, dakle treba ti dosta veci lim a ne onaj mali od 500w halogenih, ovo je unutra metal halide 400w zarulja al inace na taj balast ide i hps pa samo mjenjam, a sto se odabira zarulji tice uredu su ti te za biljke zarulje, to su ti agro zarulje s povecanim plavim spektrom mada meni to bas i nije neko rjesenje, ja bi ti radje savjetovo son t pia plus ili son t greenpower, al kazem ti i agro je odlicna zarulja.





EDIT: da bezze_sa, posalji mu pm, valjda ce ti odg : )

hvala jos jednom.bar znam da je sijalica dobra i da ima kupiti dodatni pribor za nju. sastavljanje mi nije problem.

inace moja prva ideja je bila ova:



HPS 600 W352.50Kuna
pixel_trans.gif

Philips HPS žarulja Son-t Plus Pia od 600 W snage i svjetlosnog toka od 88000 lumena. Procijenjeni srednji vijek trajanja je 16000 h pri 5 % slabljenju. Pia tehnologija omogućava veću sigurnost i trajnost. Hps žarulje koriste se za biljke u cvatu ,kad je biljkama potrebno najviše energije odnosno svjetla. Hps žarulja daje narančasto crvenkastu boju što znači da je toplina njezine boje oko 2 do 3 tisuće kelvina. Hps ili natrijeva žarulja ima više primjena no jedna od njih je i agro. Natrijeva žarulja pomaže uzgajivačima bilja, voća i povrća da nadomjeste nedostatak sunčeve svjetlosti. Hps ili natrijeve žarulje dolaze kao elipsa ili tubularna oblika. Tubularni oblik žarulje puno je praktičniji radi širenja snopa svjetlosti i refleksije.

uz odgovarajucu opremu:

Starter Kit 600 W975.00Kuna
pixel_trans.gif

Click to enlarge
Kit koji uključuje : Prigušnicu za 600 W HPS, starter i reflektor sa odgovarajućim žicama.



http://agrohobby.net/product_info.php?products_id=34


ili ovu kombinaciju:

KIT KOMPLET 600 W




http://www.***********/files/KIT%20KOMPLET_2_120x100_m.gif
Cijena:1150.00KN

600 W kit sadrži: žarulju Sylvania GroLux 600 W HPS, 600 W prigušivač,750 W starter, reflektor, 3 m žice, 2 m kabela i utičnicu za struju. Rasvijetli površinu cca. 1,8 m2. Primjeren je za rast i cvjetanje biljaka.

http://www.***********/?p=productsMore&iProduct=47&sName=kit-komplet-600-w

ali kao sto rekoh.....
zelje su jedno ......


ako postoji mogucnost da se ovo nabavi cini mi se da bi rijesio problem


pixel_trans.gif
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Da to ti je samo kit njihov, evo ja cu ti rec ja sam kupio u lipaprometu svoj 600w komplet za 850kn son t pia plus, znaci zice i reflektor ti racunaju 300kn + postarina , jbg tako ti to ide kad kupujes kod ovih sto prodaju za uzgajivace pa onda oni jos lupe ekstra % na cijenu robe, lipapromet je glavni distributer phillipsa za hrvatsku pa je jasno da je kod njih najjeftinje...

dobra ti je ta agro zarulja, nije dobra kao green power u cvjetanju al sigurno je bolja u vegetaciji.

neces fulat s nijednom od tih zarulja a sylvania ti je najjeftinja, mada i phillips ustvari ima najjeftinju jednu zarulju a ime joj je Son-t pro takva zarulja od 400w kosta 90kn : )

ako si reko da pare nisu problem idi na phillips son t pia plus, greenpower ili agro.


hidraponika je novi sponzor site-a i neznam dal salju van srbije a *********** salje iz hrvatske, znam da ne salju u srbiju al nisam siguran dali salju u bosnu, ovi ce ti sponzori vise trebat sto se tice gnojiva a ne same opreme.

i usput da bi taj njihov kit bio potpun trebali bi davat i lance s kojima ces to objesit za zid al ocito ces i nakon kupovine takvog kita morat jos kupovat lance i kukice i pizdarije nikad kraja.

EDIT : evo kako je izgledao i moj prvi reflektor hehehe to mi ga je napravio frend autolimar u par minuta dok smo joint kurili.

 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
:ludaci_lol: moguce je kolko je moguce da covjeka zamrznes i poslije upotrijebis.... (za nesto drugo osim jela)

bez zajebancije, nemozes zamrznut klon. jedino mozes othranit koji klon i oprasit ga da dobijes sjemenke, koje onda mozes cuvat dosta dugo (ne u zamrzivacu). mozda ti se "posreci" da dobijes hermica pa opet mozes spremit sjeme. druge nema
 
24.02.2007
17
0
0
POCETNIK:
Imam dve biljcice od po 2 nedelje. Nalaze se u veoma malom box-u velicine 25x25x70. Rasveta je CFL 865 suma 200W i 16w 865 neonke (suma = 2500Lum). Jedna se razvija OK dok druga raste sa stalnim podignutim listovima prema vrhu box-a. Rasveta je udaljena od biljke nekih 3-4cm. Kao da se listovi skupljaju prema sredini biljke. nikako da se rasire???
U cemu je problem, da li treba da dodam rasvetu i udaljim od vrha biljke???
 

ZNX

18.08.2006
13
0
1
Kupio sam jučer u smartu hps philipsovu žarulju hps 400 w, te prigušivač i onaj mali *****, ne znam kako ga vi zovete ali on je rekao da je to propaljivač (propaljivač???????). E sad može ml mi netko postati link čemo zapravo služe i prigušivač i propaljivač i ono što je najbitnije shema spajanja istoga, zajedno sa sijalicom? Naime, pretraživao sam stranicu i forum, ali nisam uspio naći ništa. Ako ne znate koji je točno link, može i topic pa otprilike u kojem intervalu stranica bi se nalazila dotična rasprava ili post o tome.
Stoji mi na propaljivaču i prigušivaču shema, ali prilično sam neuk što se tiče spajanja tih pizdarijica, iako mislim da nije teško.
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Moby : previsoko su ti zarulje i okreni to vodoravno a ne okomito i slozi im reflektor nekakav ako bas nemas lim za reflektor mozes im napravit od limenke od 0,5 od pive......


Znx : probaj ovaj link : http://img186.imageshack.us/my.php?image=spajanjenw8.jpg

mada je bilo i boljih slicica kako spojit napravu mozes i po ovoj shemi ako ces shvatit kako ako neces znati napravit cu ti ja da lakse shvatis.
 

ZNX

18.08.2006
13
0
1
doomer je napisao(la):
Moby : previsoko su ti zarulje i okreni to vodoravno a ne okomito i slozi im reflektor nekakav ako bas nemas lim za reflektor mozes im napravit od limenke od 0,5 od pive......


Znx : probaj ovaj link : http://img186.imageshack.us/my.php?image=spajanjenw8.jpg

mada je bilo i boljih slicica kako spojit napravu mozes i po ovoj shemi ako ces shvatit kako ako neces znati napravit cu ti ja da lakse shvatis.

E hvala, samo daj mi reci za što oni zapravo služe i kakvi su to kabeli, to nisam dobio s tim?
 

krasta-zg

Aktivan Član
03.07.2008
335
43
28
35
neki dan su biljke pokazale spol i od 4 biljke 2 muske 1 hermić i 1 zenska,muske sam odrezo a sta da radim s hermicem donja polovica biljke ima one muske kurčeve a gornja one dlake jel to iskoristivo ili da i nju odrezem
 
08.08.2008
109
83
28
Bok ,zanima me da li je netko probao uzgoj u kompjuteru ili sličnim dimenzijama. Okušao bi se u tome ali nisam siguran do koje mjere bi to funkcioniralo.
Kako da pogodim rast biljke i svedem ga u samo 60 cm? Hoce li lampa proizvoditi previše topline?
Treba li ventilator goriti i po noći?
Gledao sam na forumu slike gdje je to bilo izvedljivo i cak je lijepo izgledalo ali koliko je to posto sigurno da izraste u tako skućenom prostoru.
Hvala na odgovoru
 
08.08.2008
109
83
28
Hvala bruno , sve sam nasao na tom linku. E to me bas jos vise ohrabrilo.
Slijedeci tjedan krecem sa svojim uzgojem.
Nasao sam stranicu www.***********, i tamo je ponudena kupnja sjemenka. Da li je to moguće?
Još pise " 6 sjemenki, lowrider" 300 kn. ?
Je li moguce da se mogu naruciti preko tog sitea koji je u Hrvatskoj?
Zvuci mi nevjerovatno.
Jesi li cuo za to?
 

bruno93

Aktivan Član
26.06.2008
136
3
0
30
Ja nisam preko toga narucivo. Salju pouzecem (samo unutar hrvatske) tako da kad ti postar donese platis njemu i uzmes sjemenke.

kolko sam vidio tamo feminizirani lowryder 2 5 sjemenki je 390kn+postarina 27,5kn
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Ne mozes... Autoflowering

Ali sta ste svi zabrijali za LR - jeben je on i sve, ali ima masu boljih strainova
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.